Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

top-1 καβουροτρυπες

αν θες 10,ε δεν εχει και παραπανω καλές. ειναι σαν να γυρισουν ολη τη χαλκιδική.

 

Φίλε, πριν 2 χρόνια πήγα Καβουρότρυπες μετά από πολλά χρόνια. Η κατάσταση είναι τραγική. Η παραλία είναι κυριολεκτικά φίσκα και το δασάκι που βρίσκεται πριν την παραλία είναι πλέον μία αηδία από τους ελεύθερους κατασκηνωτές. Αντίσκηνα δεξιά και αριστερά, σκατά σκεπασμένα με τα κωλόχαρτα και σκουπίδια παντού. Το μέρος δυστυχώς έχει καταστραφεί. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να στείλει ο φίλος κάποιους εκεί, υπάρχουν πολύ πιο όμορφα μέρη στη Χαλκιδική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

top-1 καβουροτρυπες

αν θες 10,ε δεν εχει και παραπανω καλές. ειναι σαν να γυρισουν ολη τη χαλκιδική.

 

 

Φίλε, πριν 2 χρόνια πήγα Καβουρότρυπες μετά από πολλά χρόνια. Η κατάσταση είναι τραγική. Η παραλία είναι κυριολεκτικά φίσκα και το δασάκι που βρίσκεται πριν την παραλία είναι πλέον μία αηδία από τους ελεύθερους κατασκηνωτές. Αντίσκηνα δεξιά και αριστερά, σκατά σκεπασμένα με τα κωλόχαρτα και σκουπίδια παντού. Το μέρος δυστυχώς έχει καταστραφεί. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να στείλει ο φίλος κάποιους εκεί, υπάρχουν πολύ πιο όμορφα μέρη στη Χαλκιδική.

Τους το έχω βάλει στην λίστα αλλά θα είναι εκεί σε καμιά βδομάδα οπότε μπορώ να τους πω να μην πάνε εντέλει.

 

Έχεις τίποτα άλλο να προτείνεις;Για μονοήμερη ή μισή μέρα τους το πρότεινα,να κάνουν κάνα μπάνιο και να φύγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Βιέννη να πω και εγώ ότι αξίζουν τα βρώμικα που έχει μέσα στην πόλη.

 

Το σνίτσελ προσωπικά δε με ενθουσίασε, δεν είναι και κάτι τρομερό.

 

Για το γλυκό δε, δε θέλω να σχολιάσω καν. Ένα κέικ που το πληρώνεις χρυσό (ειδικά αν το πάρεις από το Hotel Sacher) και περιμένεις και στην ουρά για να το αγοράσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν πάνε τώρα καθημερινή θα είναι ΟΚ.. Σ.κ ισχύουν όσα είπε ο φίλος επάνω. Επίσης, είναι λίγο μακριά σχετικά για μία βουτιά.

Από που θα ξεκινήσουν;

 

Διάλεξε

 

http://www.arttravel.gr/arttravel-best_paralies/article/16197/xalkidikh-oi-40-kaluteres-paralies-ths

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα το καλοκαιρι θα παω καποιες μερες Γερμανια και θα ηθελα να μου προτεινε καποιες "καλες" περιοχες στο Βερολινο για να κοιταξω σπιτια στο airbnb.

Επισης αν καποιος εχει εμπειρια απο ενοικιαση αυτοκινητου, αν μπορει να μου προτεινει καμια καλη εταιρεια να κοιταξω τις τιμες (εγω κοιταξει προς το παρων Hertz, Αvis, Εuropcar αλλα οι τιμες ειναι λιγο πιο τσιμπημενες απο οτι περιμενα).

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος για πρώτη φορά σκεφτόμαστε την επιλογή του all inclusive για τις καλοκαιρινές μας διακοπές. Στο παρελθόν έχουμε μείνει σε all inclusive ξενοδοχείο το οποίο είχαμε κλείσει μέσα από site προσφορών για 3 μέρες και ήταν σχετικά ικανοποιητικά αλλά δεν ήμαστε τόσο σίγουροι αν για ένα διάστημα 15 ημερών θα αξίζει τον κόπο ή θα βαρεθούμε από την επανάληψη του φαγητού. Επίσης αν κάποιος έχει να προτείνει κάποιο site γιατί τα περισσότερα που έχουμε βρει δίνουν προσφορές μόνο για μια εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνοντας για οικογενειακές διακοπές στον Πλαταμώνα βρήκα αυτο το site. www.directbooking.ro .Το έχετε ακουστά; βρίσκω διαθεσιμότητα σε ξενοδοχεία που το booking τα εχει πλήρη. Απο την άλλη φοβάμαι λίγο οτι εδρεύει στην Ρουμανία το site. Το scam adviser του δίνει 93% safe. Εχει κανείς εμπειρία απο αυτο το site η θα φάμε φόλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνοντας για οικογενειακές διακοπές στον Πλαταμώνα βρήκα αυτο το site. www.directbooking.ro .Το έχετε ακουστά; βρίσκω διαθεσιμότητα σε ξενοδοχεία που το booking τα εχει πλήρη. Απο την άλλη φοβάμαι λίγο οτι εδρεύει στην Ρουμανία το site. Το scam adviser του δίνει 93% safe. Εχει κανείς εμπειρία απο αυτο το site η θα φάμε φόλα; 
 
 

Βιάστηκα να πω ότι είναι scam  αλλά δεν ξέρω ακόμα.

Κάνε κανά translate στα reviews εδώ: https://www.facebook.com/directbooking.ro/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω κλείσει 6 διανυκτερεύσεις για Ελαφόνησο μέσα Ιουλίου. Επειδή δεν έχω ιδέα το τι παίζει και το ίντερνετ δεν είναι πολύ κατατοπιστικό.

 

Το μόνο που διάβασα είναι ότι ίσως βαρεθούμε (2 άτομα) τόσες μέρες αλλά πάμε για χαλάρωση και ηρεμία/

 

Αν ξέρει κάποιος να πει τι παίζει από παραλίες (μόνο για Σιμο,μικρό και μεγάλο, ξέρω. :mellow: ) φαγητό και στο νησί αλλά και απέναντι στην Νεάπολη αλλά και γενικότερα τι να δούμε αυτές τις μέρες.

 

Τελευταίο, επειδή το ξενοδοχείο είναι στην χώρα κοντά στο λιμάνι και ο Σίμος είναι 4-5 χλμ μακρυά σύμφωνα με το Google maps σκεφτόμασταν την ενοικίαση ποδηλάτων για την μετακίνηση μας οπότε και εδώ συμβουλές αν ξέρει κάποιος όπως τιμές κτλ ευπρόσδεκτες.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω κλείσει 6 διανυκτερεύσεις για Ελαφόνησο μέσα Ιουλίου. Επειδή δεν έχω ιδέα το τι παίζει και το ίντερνετ δεν είναι πολύ κατατοπιστικό.

 

Το μόνο που διάβασα είναι ότι ίσως βαρεθούμε (2 άτομα) τόσες μέρες αλλά πάμε για χαλάρωση και ηρεμία/

 

Αν ξέρει κάποιος να πει τι παίζει από παραλίες (μόνο για Σιμο,μικρό και μεγάλο, ξέρω. :mellow: ) φαγητό και στο νησί αλλά και απέναντι στην Νεάπολη αλλά και γενικότερα τι να δούμε αυτές τις μέρες.

 

Τελευταίο, επειδή το ξενοδοχείο είναι στην χώρα κοντά στο λιμάνι και ο Σίμος είναι 4-5 χλμ μακρυά σύμφωνα με το Google maps σκεφτόμασταν την ενοικίαση ποδηλάτων για την μετακίνηση μας οπότε και εδώ συμβουλές αν ξέρει κάποιος όπως τιμές κτλ ευπρόσδεκτες.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!  :-D

Είχα πάει πριν πολλά χρόνια, όντως 6 μέρες είναι μάλλον πολλές. Παραλία είχα πάει μόνο στον Σιμο νομίζω που δεν θα το πρότεινα ακριβώς για χαλάρωση. Βέβαια είναι τεράστια οπότε σίγουρα μπορείς να απομονωθείς αν θες. Ποδήλατα όντως παίζουν (τιμές δεν θυμάμαι), αλλά είναι ψιλοανηφόρα και μέσα στον καύσωνα του Ιουλίου δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι ευχάριστο. Προσωπικά έκανα οτοστόπ.

 

Νεάπολη δε λέει τίποτα, είχα μείνει ένα βράδυ γιατί δεν πηγαίναν τα καΐκια στην Ελαφόνησο και απλά έχει την κλασσική τουριστική περατζάδα στο λιμάνι. Τριγύρω βέβαια είναι πολύ ωραία και αν μπορείτε να κλέψετε μέρες να πάτε και Μεσσηνία, ίσως θα ήταν καλύτερα. Ακόμα καλύτερα θα ήταν να πας Κύθηρα πάντως αν θες νησί που είναι πραγματικά πανέμορφα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σέριφο έχει πάει κανείς; Μου'χουν πει ότι είναι πολύ ωραία, και επειδή είναι μικρό αρκετά το νησί, ίσως δεν χρειαστεί να νοικιάσουμε και αυτοκίνητο. Έχει πάει κανείς πρόσφατα;

 

Επειδη εχω γυρισει τις περισσοτερες Κυκλαδες δε θα σου προτεινα Σεριφο. Πηγα περσυ και δε ξετρελαθηκα, οχι οτι δεν ηταν ωραια αλλα δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο για μενα. Το μονο ωραιο που εχει ειναι η πανεμορφη χωρα της και ωραιο φαγητο. Αυτα. Επισης το αυτοκινητο ειναι must για το αν θες να το γυρισεις το νησι 3 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω γυρισει τις περισσοτερες Κυκλαδες δε θα σου προτεινα Σεριφο. Πηγα περσυ και δε ξετρελαθηκα, οχι οτι δεν ηταν ωραια αλλα δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο για μενα. Το μονο ωραιο που εχει ειναι η πανεμορφη χωρα της και ωραιο φαγητο. Αυτα. Επισης το αυτοκινητο ειναι must για το αν θες να το γυρισεις το νησι 3 μερες.

Πρίν χρόνια που είχα πάει (και ήταν και η αρχή τησ κρίσης) μου είχε φανεί και αρκετά ακριβό νησί......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...