Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύβοτα ή Πάργα ειναι καλυτερα για 3-4 μερες?

Οχι ξενυχτια κλπ, ουτε beach bars

Ομπρελιτσα, ψυγειακι, κλπ

 

Βράχο θα πας, θα κανεις και καμια βουτια Αλωνάκι-Όρμο Οδυσσέα (απόσταση 5 λεπτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Έχουμε κανέναν οδηγό επιβίωσης για Χανιά; θα μένω για 6 μέρες στο καλαμάκι που είναι 6km μακριά οπότε θα χρησιμοποιώ αρκετά συχνά ΚΤΕΛ και μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχουμε κανέναν οδηγό επιβίωσης για Χανιά; θα μένω για 6 μέρες στο καλαμάκι που είναι 6km μακριά οπότε θα χρησιμοποιώ αρκετά συχνά ΚΤΕΛ και μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει άκρη...

Φιλε το καλαμακι ειναι διπλα στα χανια με συχνοτατη επικοινωνια απο παρα πολλες γραμμες (νομιζω καθε 15 λεπτα).Μετα τις 12 παλι εχει λεωφορειο καθε ωρα μεχρι τις 6 το πρωι . Δε θα εχεις θεμα.

Παιδια ζευγαρι 40αρηδων, μετα απο 10 χρονια,  θα ειμαστε Αθηνα-Πειραια ( με εδρα τον Πειραια) για 3-4 ημερες το πολυ μεσα Ιουλιου,

Δωστε καμια ιδεα για καφε και χαλαρο ποτακι μεχρι νωρις.Οχι πολυ νταπα ντουπα και οχι επιλογες τυπου κεραμεικος Γκαζι κτλ.

ΚΑτα προτιμηση κεντρο και περιξ ή Πειραια μεχρι Αλιμο -Καλαμακι (πχ Θα αφιερωσουμε σιγουρα ενα απογευμα μαρινα Φλοισβου, ελεγα και για το 360 στο Μοναστηρακι αλλα απο οτι μου ειπαν μαλλον θα το αποφυγω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 2μερο στο Ναυπλιο σε ποιες παραλιες να παω για μπανιο? Και γενικα εχει κανεις να πει κανα tip για Ναυπλιο πχ καποια ταβερνα που πρεπει να παω οποσδηποτε κλπ? Θα εχω και το αυτοκινητο μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε το καλαμακι ειναι διπλα στα χανια με συχνοτατη επικοινωνια απο παρα πολλες γραμμες (νομιζω καθε 15 λεπτα).Μετα τις 12 παλι εχει λεωφορειο καθε ωρα μεχρι τις 6 το πρωι . Δε θα εχεις θεμα.

 

Παιδια ζευγαρι 40αρηδων, μετα απο 10 χρονια, θα ειμαστε Αθηνα-Πειραια ( με εδρα τον Πειραια) για 3-4 ημερες το πολυ μεσα Ιουλιου,

Δωστε καμια ιδεα για καφε και χαλαρο ποτακι μεχρι νωρις.Οχι πολυ νταπα ντουπα και οχι επιλογες τυπου κεραμεικος Γκαζι κτλ.

ΚΑτα προτιμηση κεντρο και περιξ ή Πειραια μεχρι Αλιμο -Καλαμακι (πχ Θα αφιερωσουμε σιγουρα ενα απογευμα μαρινα Φλοισβου, ελεγα και για το 360 στο Μοναστηρακι αλλα απο οτι μου ειπαν μαλλον θα το αποφυγω).

Μικρολίμανο: για καφε/ποτο στην ταρατσα του πρώτου μαγαζιου που συνανταμε (Καταφυγιο).

Μαρινα Ζεας: ωραια για απογευματινο περιπατο και σταση για καφε σε καποιο απ'τα μαγαζια τριγυρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 2μερο στο Ναυπλιο σε ποιες παραλιες να παω για μπανιο? Και γενικα εχει κανεις να πει κανα tip για Ναυπλιο πχ καποια ταβερνα που πρεπει να παω οποσδηποτε κλπ? Θα εχω και το αυτοκινητο μαζι.

Θα πας Καραθωνα για μπάνιο και μετά Καντια και Ιρια. Στην Καντια μπορείς να πας στο ξενοδοχείο κάστρο kandias Castle όπου μπορείς με πληρωμή να κάνεις μπάνιο σε μια από τις μεγαλύτερες πισίνες που έχω δει.

Για φαγητό έχει και ταβερνάκια για ψάρι στο Διβαρι καθώς πας προς Καντια όπως και για κάτι γρήγορο αλλά γευστικό στο εστιατόριο του κάμπινγκ triton στο Δρέπανο. Αυτά όλα είναι κοντά. Μην πας καθόλου τολο γιατί γίνεται της ποπης από τουρίστες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρολίμανο: για καφε/ποτο στην ταρατσα του πρώτου μαγαζιου που συνανταμε (Καταφυγιο).

Μαρινα Ζεας: ωραια για απογευματινο περιπατο και σταση για καφε σε καποιο απ'τα μαγαζια τριγυρω.

Ευχαριστω φιλε. Το εν λογω για να ειμαι ειλικρινης δεν το ηξερα (αν και γεννημενος στον Πειραια), θα το δοκιμασω ομως.

ΜΑρινα ζεας ηταν ετσι και αλλιως στο προγραμμα.

Αλλες προτασεις για Πειραια/κεντρο Αθηνας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας Καραθωνα για μπάνιο και μετά Καντια και Ιρια. Στην Καντια μπορείς να πας στο ξενοδοχείο κάστρο kandias Castle όπου μπορείς με πληρωμή να κάνεις μπάνιο σε μια από τις μεγαλύτερες πισίνες που έχω δει.

Για φαγητό έχει και ταβερνάκια για ψάρι στο Διβαρι καθώς πας προς Καντια όπως και για κάτι γρήγορο αλλά γευστικό στο εστιατόριο του κάμπινγκ triton στο Δρέπανο. Αυτά όλα είναι κοντά. Μην πας καθόλου τολο γιατί γίνεται της ποπης από τουρίστες

Μήπως θυμάσαι πόσο έχει η τιμή για μπάνιο στην πισίνα του kandias Castle? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια στο  πορτο χελι ποιες παραλιες αξιζουν ? Πρωτη επισκεψη εκει τελη Αυγουστου.

Θα παμε σε ξενοδοχειο με οργανωμενη παραλια αλλα θελουμε να γυρισουμε γενικοτερα και σε αλλες παραλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θυμάσαι πόσο έχει η τιμή για μπάνιο στην πισίνα του kandias Castle?

Νομίζω 10€ το άτομο πριν 2-3 χρόνια

Παιδια στο πορτο χελι ποιες παραλιες αξιζουν ? Πρωτη επισκεψη εκει τελη Αυγουστου.

Θα παμε σε ξενοδοχειο με οργανωμενη παραλια αλλα θελουμε να γυρισουμε γενικοτερα και σε αλλες παραλιες.

Μέσα στο κέντρο δεν αξίζει για μπάνιο. Γύρω υπάρχουν αρκετές καλές. Μια που θυμάμαι είναι η Βερβεροντα με βότσαλα. Από την άλλη μεριά υπάρχουν κι άλλες αλλά δε θυμάμαι τώρα τα ονόματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Λευκαδα τελος Ιουλιου με αρχες Αυγουστου, τι εχετε να προτεινετε;

Εχουμε κλεισει διαμονη στην Βασιλικη για 4 νυχτες, ειναι αρκετες ή να κλεισω ακομα 1, εφοσον βρω βεβαια;

 

Υ.Γ. Θα υπαρχει αυτοκινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Λευκαδα τελος Ιουλιου με αρχες Αυγουστου, τι εχετε να προτεινετε;

Εχουμε κλεισει διαμονη στην Βασιλικη για 4 νυχτες, ειναι αρκετες ή να κλεισω ακομα 1, εφοσον βρω βεβαια;

 

Υ.Γ. Θα υπαρχει αυτοκινητο

 

Καθησμα, Πορτ κατσικι (εδω να πας νωρις γιατι ειναι περιορισμενες οι ξαπλωστρες), Αγιο Νικητα,Συβοτα (για βραδυ),  να πας και για μυδια σαγανακι στην Μαργαριτα :P

 

 

Όποτε πάω Λευκάδα σαρώνω τον βυθό, είναι σχετικα φτηνά τα θαλασσινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Λευκαδα τελος Ιουλιου με αρχες Αυγουστου, τι εχετε να προτεινετε;

 

Προτείνουμε να μην πας.

 

 

 

Φίλε, sorry που σου το χαλάω, αλλά είναι γνωστό το μίσος μου για αυτό το κωλονήσι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνουμε να μην πας.

 

 

 

Φίλε, sorry που σου το χαλάω, αλλά είναι γνωστό το μίσος μου για αυτό το κωλονήσι.

 

 

 

 

 

 

Ελεος δηλαδη, επειδη δεν σου αρεσε εσενα το λες και κωλονησι?

 

Απο τις καλυτερες διακοπες ειχα κανει εκει. Αν μπορειτε κλειστε 5 βραδιες για να το απολαυσετε περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...