Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαστε και εμείς μεταξύ των δύο προορισμών, μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με τα ακτοπλοικά για Σκόπελο; Πόσο κοστίζουν, κάθε πότε έχει τιμές;

Καλυτερα ξανασκεψου το . 

 

Πηγαινω σχεδον καθε χρονο γιατι εχω κολλητο με σπιτι αλλα:

 

Ακτοπλοϊκα απο Αγ. Κωνσταντίνο ειναι 3 ατομα + αμαξι 300 ευρω ή 2 άτομα +μηχανη 140. Πολλα λεφτα αλλα η επόμενη λύση ειναι Βολος με τα ιδια περιπου λεφτα . Περυσι η Anes ειχε βαλει δρομολογιο απο Γλυφα με πολυ λιγοτερα λεφτα αλλα φετος το κοψανε δεν ξερω γιατι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΠΑιδια καποια προταση για καφε, ποτο νορις, Μοναστηρακι και περιξ (εκτος των couleur locale kai 360 που ειναι καλα αλλα με πολυκοσμια).

Στο ΤΑΥ και να δοκιμασετε απ'τα signature cocktails που εχουν (ανα μερικους μηνες τα αλλαζουν, πριν κατι βδομαδες η θεματολογια τους ηταν ονοματα διαφορων πολεων κυριως της Ευρωπης. Δοκιμασα το Budapest και ηταν εξαιρετικο.)
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια καποια προταση για καφε, ποτο νορις, Μοναστηρακι και περιξ (εκτος των couleur locale kai 360 που ειναι καλα αλλα με πολυκοσμια).

 

six dogs;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

six dogs;

Φαινεται πολυ καλο και θα παμε σιγουρα.

Πλατεια αγιας ειρηνης να υποθεσω?

ΚΑτι αντιστοιχο κοντα η εστω καπου με σχετικα ευκολη προσβαση (εκτος αυτ/του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φαινεται πολυ καλο και θα παμε σιγουρα.

Πλατεια αγιας ειρηνης να υποθεσω?

ΚΑτι αντιστοιχο κοντα η εστω καπου με σχετικα ευκολη προσβαση (εκτος αυτ/του).

To Clumsies στην Πραξιτελους ειναι αρκετα καλο και δεδομενης της εποχης παιζει και να βρειτε. Και εκει πιο διπλα εχει ανοιξει ενα πολυ ωραιο, δε θυμαμαι ονομα αλλα εχει κατι πουλια για ντεκορ, στην πλατεια Αγιων Θεοδωρων. Και το SQ τρωγεται αλλα ως τελευταια επιλογη. Στο τριγωνο Αιολου/Πραξιτελους/Ευριπιδου το τελευταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια καποια προταση για καφε, ποτο νορις, Μοναστηρακι και περιξ (εκτος των couleur locale kai 360 που ειναι καλα αλλα με πολυκοσμια).

διαβαζω το μηνυμα λεω θα του πω το ΤΑΦ βλεπω πιο κατω το ειπαν, λεω θα του πω το six dogs τα ιδια, λεω θα πω αγια ειρηνη, κλαμσις γκρρρρ! οποτε θα ανεβω λιγο πιο πανω και θα πω τα διαφορα μαγαζια στην κολοκοτρωνη π.χ. drunk sinatra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζω το μηνυμα λεω θα του πω το ΤΑΦ βλεπω πιο κατω το ειπαν, λεω θα του πω το six dogs τα ιδια, λεω θα πω αγια ειρηνη, κλαμσις γκρρρρ! οποτε θα ανεβω λιγο πιο πανω και θα πω τα διαφορα μαγαζια στην κολοκοτρωνη π.χ. drunk sinatra

Φιλε οταν λες ΤΑΦ ποιο εννοεις?

Ευχαριστω τους υπολοιπους για τις αλλες προτασεις,κυριως το clumsies το ειχα ακουσει και μαλλον θα παμε και εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

διαβαζω το μηνυμα λεω θα του πω το ΤΑΦ βλεπω πιο κατω το ειπαν, λεω θα του πω το six dogs τα ιδια, λεω θα πω αγια ειρηνη, κλαμσις γκρρρρ! οποτε θα ανεβω λιγο πιο πανω και θα πω τα διαφορα μαγαζια στην κολοκοτρωνη π.χ. drunk sinatra

Για πιο πάνω στη Κλειτίου υπάρχει και το καταπληκτικό baba au rum που είναι και πολυβραβευμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα ξανασκεψου το .

 

Πηγαινω σχεδον καθε χρονο γιατι εχω κολλητο με σπιτι αλλα:

 

Ακτοπλοϊκα απο Αγ. Κωνσταντίνο ειναι 3 ατομα + αμαξι 300 ευρω ή 2 άτομα +μηχανη 140. Πολλα λεφτα αλλα η επόμενη λύση ειναι Βολος με τα ιδια περιπου λεφτα . Περυσι η Anes ειχε βαλει δρομολογιο απο Γλυφα με πολυ λιγοτερα λεφτα αλλα φετος το κοψανε δεν ξερω γιατι .

Εχει και λιμανι στο Μαντουδι Ευβοιας για Σκοπελο-Σκιαθο με 30 η 35 πηγαινε-ελα το ατομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SOS, Το εκανα και ποστ, αλλα το στελνω και δω μπας και βρεθει καποιος, thanks in advance.

 

(Ζήτηση κωδικου CU 1+1 για BlueStar, που ισχυει για το 20ήμερο απο 12 ιουλιου(ή 10 ή 11 αν δεν υπαρχει για 12) και μετα.

Καλησπέρα σας,
 

Αρχικά θα ήθελα να σας περιγράψω την κατάσταση γιατί μου φαίνεται ότι vodafone και bluestar από εξυπηρέτηση δεν ξέρουν που πάνε τα 4. Θέλω να ταξιδέψω 1 αυγούστου (βολεύε λογώ δουλειών και υποχρεώσεων.),είχα πάρει αρχές ιουλίου αρχίκα στην vodafone για να πληροφορηθώ με καποιά πράγματα σχετικά με την προσφόρα του 1+1. Αυτοί επειδή δεν γνωρίζαν ολά αυτά που ρώταγα με παρέπεμψαν να πάρω στην BlueStar. Έκανα τις ερώτησεις μου, μεταξύ αυτών και τι παίζει με τις διαθεσιμότητες των κωδίκων και εισητηρίων... Έκτος του ότι την πρώτη φορά μου είπαν αλλα ντι αλλων. (οτι δεν υπαρχουν πλεον καμπινες για κατοικιδια στην προσφορα, και οτι πρεπει το πολυ 15 μερες πριν ταξιδεψεις να χρησιμοποιησεις τον κωδικο), ενω τελικα ειναι στην προσφορα οι καμπινες με κατοικιδια και οτι ο κωδικος απλα πρεπει να χρησιμοποιηθει εντος 15 ημερων απο τοτε που θα ληφθει, ακομα δεν μου ανέφεραν οτι για τον αυγουστο που θελω να ταξιδεψω, η και γενικα οτι υπαρχει συγκεκριμενος αριθμος κωδικων που τους δινει η blue star. Ετσι και εγω βρηκα μια προσφορα καλη και εκλεισα ξενοδοχειο για τις 2 αυγουστου... Fast forward στο σημερα...Παιρνω το πρωι ξανα τηλεφωνο μιας και ειμαι παρα μια ημερα εντως των 20 ημερων για την ημερομηνια που θελω να ταξιδεψω στην BlueStar και λεω να ξαναπληροφορηθω για αυτα που είχα ρωτησει για σιγουρια πριν παρω κωδικο...Ετσι απο την εκπροσωπο που μιλησα σημερα το πρωι τελικα εμαθα για τα παραπανω που μου είχε πει λαθος ο πρωτος..Για διαθεσιμοτητα ομως τιποτα, οτι δηλαδη ειναι συγκεκριμενοι οι κωδικοι που παρεχουν! Κοιταξε κιολας στο συστημα να μου πει αν υπαρχουν διαθεσιμες για κατοικιδιο να καταλαβετε...Λοιπον παιρνω το μεσημερι καρτα να στειλω μηνυμα και βουαλα, εχουν εξαντληθει τα εισητηρια για τον μηνα ιουλιο..(παρολο που εγω θελω να ταξιδεψω αυγουστο αλλα αφου ειναι fix  οι κωδικοι οκ.. να το ξερα κιολας.) Παιρνω vodafone μου λενε οτι "Τελειωσαν οι κωδικοι 12 ιουλιου (βολικο αφου ειναι 20 μερες για 1 αυγουστου εως 19 αυγουστο που φευγουν ολοι...ασχολιαστο) και ναι εχετε δικιο, αλλα η bluestar κανονιζει το ποσους κωδικους δινει, και δεν μπορω να κανω κατι, και παρτε την bluestar". Παιρνω bluestar δεν ξεραν καν οτι οι κωδικοι εχουν τελειωσει 2 μερες τωρα, και ουτε πως η bluestar τους παρειχε στην vodafone...μου ειπαν απλα να παρω απο δευτερα να μιλήσω με εναν υπευθυνο... Ετσι εχω βρεθει με κλεισμενο προπληρωμενο ξενοδοχειο και να εχει γινει αυτο..και λεφτα δεν υπαρχουν για +100-150 ευρω για εισητηρια..

Οποτε αν καποιος καταφερε να παρει κωδικο 12 ιουλιου η εστω 10-11 πιο πριν δεν γινεται λογω δουλειας (μπορει ενας φιλος δικος μας αν και δυσκολο να μας φιλοξενησει γιαυτο και το 10-11) , και ειτε δεν τον θελει είτε πηρε καταλαθος παραπάνω να βοηθησει την κατάσταση θα ημουν ευγνωμων. 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε οταν λες ΤΑΦ ποιο εννοεις?

Ευχαριστω τους υπολοιπους για τις αλλες προτασεις,κυριως το clumsies το ειχα ακουσει και μαλλον θα παμε και εκει.

Γραψε google: TAF the Art Foundation και θα στο βγαλει. Μοναστηρακι, κατεβαινεις την Ηφαιστου κ κανεις δεξια σ'ενα στενακι (νομιζω Νορμανου λεγεται ή καπως ετσι) και θα βρεις την πορτα του μαγαζιου. Μπαινεις και συναντας εσωτερικη αυλη.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε και εμείς μεταξύ των δύο προορισμών, μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με τα ακτοπλοικά για Σκόπελο; Πόσο κοστίζουν, κάθε πότε έχει τιμές;

 

Θα πάμε Σκόπελο τελικα αλλά θα ταξιδέψουμε από Θεσσαλονίκη με δελφίνι. Πληροφοριακά πάει 100/άτομο πάνε-έλα. Αν πας από Βόλο δες εδώ hsw.gr.

 

Αν κάποιος έχει πάει και έχει καμία πρόταση για παραλίες ή για αξιοθέατα ας γράψει κάτι. Επίσης, λέμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο. Προτείνετε μισές μέρες αυτοκίνητο μισές συγκοινωνία ή όλες αυτοκίνητο; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...