Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το Ελευθέριο Βενιζέλος, ξερει κανεις ποια είναι η πιο γρήγορη διαδρομή για το λιμανι του Πειραια; Αυτοκίνητο δεν εχω, οποτε αναφέρομαι σε ΜΜΜ. Με το μετρό, πόση ωρα είναι περιπου;

Κάποιος μου είχε προτείνει το λεωφορειο. Άλλος προαστιακό. Ξέρει κανεις που να το έχει κανει;

 

 

Φιλε επειδη καθε διμηνο ειμαι βενιζελος για δουλειες και μενω πειραια θα σου προτεινα λεωφορειο.

Κανει μια ωρα ακριβως και βγαινει πλατεια καραισκακη.

Με τρενο χρειαζονται δυο , αν θυμαμαι καλα, μετεπιβιβασεις με οτι αυτο συνεπαγεται (σερνεις βαλιτσα κτλ). Με την πιθανη αναμονη στους σταθμους και τις μετακινησεις ενδεχομενως το λεωφορειο να ειναι και πιο γρηγορο.

Και ελαφρως πιο φθηνο (δε θυμαμαι κοστη).

 

Λεωφορείο 6€ (κανονικό εισιτήριο)

 

http://www.oasa.gr/content.php?id=daakom

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιπλεον αν εισαι ανεργος ταξιδευεις δωρεαν και στην γραμμη του αεροδρομιου.

Απλα επειδη η διαδρομη ειναι μεγαλη (και μαλλον θ αεχεις βαλιτσες) αν το λεωφορειο ειναι γεματο , περιμενε για το επομενο, για να βρεις θεση..

Εχει συχνα δρομολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλκιδική, ποσείδι (και γύρω περιοχή) για ΣΚ.

ακούω καμία πρόταση για

  • φαγητό (ψαροταβέρνες θα με ενδιαφέρανε περισσότερο κοντά στο κύμα)
  • καφέ-μπύρα, χαλαρά (όχι club)
  • παραλία για κανένα μπανάκι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Capri και Positano υπαρχει κατι που πρεπει να κανω οπως και δηποτε? Οκ μικρα μερη κλπ και πανω κατω self explanatory το τι να κανεις, αλλα αν υπαρχει κατι must, feel free :)

Με το που ειδα Capri σκέφτηκα αυτο: http://www.movie-locations.com/movies/m/Mepris.html#.WYIhPxmEZAg , ιδανικη επισκεψη για σινεφιλ!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με το που ειδα Capri σκέφτηκα αυτο: http://www.movie-locations.com/movies/m/Mepris.html#.WYIhPxmEZAg , ιδανικη επισκεψη για σινεφιλ!

Ωπ! Πρεπει να το δω! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, θα ήθελα την γνώμη - άποψη - συμβουλή σας για ένα ταξίδι που σκοπεύω να πάω τον Σεπτέμβρη. Λέω να πάω Αμστερνταμ κοντά στις 15 του μηνός και λέω να κλείσω τα εισητήρια με 18-24.gr. Πρώτα από όλα, έχει παεί κανείς σας Αμστερνταμ; Θα είναι ωραίο αυτή την εποχή; Το site το ξέρετε; Είναι αξιόπιστο; Αυτές είναι οι βασικές μου ερωτήσεις. Για βαλίτσες και φόρους αεροδρομίου δεν γράφει στο site αλλά τους έστειλα μήνυμα και περιμένω την απάντηση τους. Είναι η πρώτη φορά που κλείνω εισήτηρια online και δεν θα ήθελα να το μετανιώσω. Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα, έχει παεί κανείς σας Αμστερνταμ; Θα είναι ωραίο αυτή την εποχή;

 

Γενικά καλά είναι το Σεπτέμβρη δεν έχει αρχίσει ακόμα το κρύο αν και βέβαια ο καιρός στην Ολλανδία αλλάζει 3 φορές τη μέρα. Το site δεν το έχω ξανακούσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναχωρηση για Μαλτα παιδιά σε λίγες μέρες.. 

 

 

Εχει πάει κάνεις;; 

Καποιο αξιοθέατο;κανένα must;

 

Θα πάω με τη κοπέλα μου μας αρέσει το περπάτημα, το ωραιο φαγητό και τα κοκτειλς.

 

Μπανιο, θαλασσα εννοείται.. 

 

Κλεισαμε για Βαλετα σε ένα πολύ ωραιο σπίτι..

 

Ακουω προτάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή είναι η Μάλτα και φτηνή.

Να πάτε mdina. Είναι ωραία. Επίσης, στο γκοτζο για μπάνιο οπωσδηποτε. Η Βαλέτα ενδείκνυται για βόλτα. Αν σ'αρεσει το περπάτημα, θα περάσεις καλά εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εκεί ήμουν χθες (στο ξέφωτο, όχι στο Κάπρι :-) ).

 

Και σήμερα έψαχνα info για την villa/casa malaparte, για την οποία δεν ήξερα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, θα ήθελα την γνώμη - άποψη - συμβουλή σας για ένα ταξίδι που σκοπεύω να πάω τον Σεπτέμβρη. Λέω να πάω Αμστερνταμ κοντά στις 15 του μηνός και λέω να κλείσω τα εισητήρια με 18-24.gr. Πρώτα από όλα, έχει παεί κανείς σας Αμστερνταμ; Θα είναι ωραίο αυτή την εποχή; Το site το ξέρετε; Είναι αξιόπιστο; Αυτές είναι οι βασικές μου ερωτήσεις. Για βαλίτσες και φόρους αεροδρομίου δεν γράφει στο site αλλά τους έστειλα μήνυμα και περιμένω την απάντηση τους. Είναι η πρώτη φορά που κλείνω εισήτηρια online και δεν θα ήθελα να το μετανιώσω. Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα σας.

 

Ηταν απο τις επιλογες μ για καλοκαιρι αλλα προτιμησα βαρκελωνη.Δειχνει ωραια πολη πολλη φιλικη και ευκολη στις μετακινησεις οποτε δεν θα κουραστεις και δεν θα δυακολευτεις να την γυρισεις συμφωνα με οσα εχω διαβασει και ακουσει.Ο καιρος παντως ειναι τελειως απροβλεπτος ,εκει π εχει ηλιο ξαφνικα βρεχει και το αντιθετο οποτε δεν μπορουμε να πουμε και πολλα περι καιρου.

Το σαιτ το εχω ξανακουσει αλλα δεν εχω ιδεα τι παιζει.Προσωπικα θα προτιμουσα ποιο safe επιλογες στο κομματι κρατησεων κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...