Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Καλησπέρα. Θέλω να πάω αυθημερόν Παξούς Αντίπαξους. Ξέρει κάποιος αν υπάρχει taxi boat από Παξούς για Αντίπαξους. Δε θέλουμε να κάνουμε τουρ, θέλουμε να πάμε σε συγκεκριμένες παραλίες στους Αντίπαξους και να κάτσουμε με την ησυχία μας

Απο οσο  ξερω εχει και ειναι κανα 10€. Γενικα η αποσταση ειναι μικρη οποτε μπορεις να βρεις πολλους με βαρκα για να σε πανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκλεισα για ΣΚ δυο άτομα να παμε Ζαρούχλα με μια διανυκτέρευση. Υπάρχουν προτάσεις για φαγητο και αποδράσεις στην περιοχή; έχω υπόψη μου σίγουρα τη λίμνη Δόξα, μου είπαν για Γκούρα, και θα ήθελα να παμε Τρίκαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

 

καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα τη βοήθειά σας ΑΜΕΣΑ. Ψάχνω κοντινό προορισμό Αθήνα για 2-3 μέρες. Το πολύ 2 ώρες με αυτοκίνητο . Ήσυχα, για ζευγάρι. :)

 

 

όχι :

  • άγκιστρι,πόρο κλπ ( τα έχουμε γυρίσει όλα)
  • Ο,τιδήποτε σε κορινθιακό ( έχει γεμίσει τσούχτρες φέτος)

Κοιτα γ αιγιο αλλιως για επιδαυρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

olympic air https://www.olympicair.com/el/Travel/Offers/domestic-offer_aug_29_17  Προγραμμάτισε τώρα το επόμενό σου ταξίδι!

500.000 θέσεις εσωτερικού από 19€

 

Προς Αθήνα από €19 | Από Αθήνα από €41

Από/Προς Θεσσαλονίκη από €19

 

Κρατήσεις μέχρι 04/09/2017 - για πτήσεις από 02/10/2017 έως και 29/03/2018

 

Κάντε κράτηση και επωφεληθείτε. Όσο πιο νωρίς, τόσο πιο φθηνά!

 

Όροι προσφοράς: 

Αφορά σε απευθείας πτήσεις σε όλο το δίκτυο εσωτερικού. Αφορά σε κρατήσεις που θα πραγματοποιηθούν στο olympicair.com έως και 04.09.2017 για πτήσεις που εκτελούνται με το δίκτυο της Olympic Air από 02.10.2017 έως και 29.03.2018. Η χαμηλότερη διαθέσιμη τιμή ξεκινά από 19€ για πτήσεις προς την Αθήνα και από 41€ για πτήσεις από την Αθήνα. Για πτήσεις από/προς Θεσσαλονίκη, η χαμηλότερη τιμή είναι από 19€. Εξαίρεση αποτελούν τα παρακάτω δρομολόγια για τα οποία η χαμηλότερη τιμή είναι από 41€: Σκιάθος – Αθήνα,  Θεσσαλονίκη – Χίος, Θεσσαλονίκη – Καλαμάτα, Θεσσαλονίκη – Σάμος, Σάμος – Θεσσαλονίκη και Ζάκυνθος – Αθήνα. Σε περίπτωση αλλαγής του εισιτηρίου υπάρχει χρέωση ανάλογη με την κατηγορία του ναύλου. Σε περίπτωση ακύρωσης ισχύουν οι κανονισμοί που αντιστοιχούν σε κάθε κατηγορία ναύλου. Για συναλλαγές με χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες δεν υφίσταται χρέωση κάρτας πληρωμής. Υπάρχει η δυνατότητα δωρεάν μεταφοράς μίας χειραποσκευής έως 8kg με το ναύλο Golight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα για ΣΚ δυο άτομα να παμε Ζαρούχλα με μια διανυκτέρευση. Υπάρχουν προτάσεις για φαγητο και αποδράσεις στην περιοχή; έχω υπόψη μου σίγουρα τη λίμνη Δόξα, μου είπαν για Γκούρα, και θα ήθελα να παμε Τρίκαλα...

Λίμνη Δόξας είναι πολύ όμορφα και να πάτε στο μοναστήρι του Αγ. Γεωργίου άμα είναι ανοιχτό που είχε κρυφό σχολιό.

 

Επίσης για καφέ είναι όμορφα στην Πασιθέα στον Φενεό κ Γκούρα στην πλατεία. Για φαγητό συνήθως πάμε στο Μεσινό όνομα δεν θυμάμαι ωστόσο. Στο χωρίο ούτως ή άλλως είναι το μαγαζί του τάδε το όνομα δεν το ξέρει κανένας :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσαμε για πρωτοχρονιά Βερολίνο (πρώτη φορά). Υπάρχει κάποια δραστηριότητα που ενδεχομένως να χρειάζεται αγορά εισιτηρίων από πιο νωρίς ώστε να τα κλείσω να τελειώνω; 

 

Επίσης, το Potsdam αξίζει για μια μονοήμερη εκείνη την εποχή; Μέρες θα έχουμε και από photos που είδα φαίνεται όμορφο. Για καταχείμωνο όμως είναι καλή επιλογή ή υπάρχει κάτι άλλο εκεί κοντά που θα ήταν προτιμότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλικό ζευγαρι εχει κερδίσει 6ήμερη διαμονη σε Καταλύματα ΟΓΑ - Αγροτική Εστία

http://www.koinonikostourismos.gr/katalimataoga.aspx

 

Θελω να τους προτεινω μερη και ξενοδοχεία να επιλεξουν.

 

Περισσοτερο Πελοπόνησο ....

 

Θελω προτάσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσαμε για πρωτοχρονιά Βερολίνο (πρώτη φορά). Υπάρχει κάποια δραστηριότητα που ενδεχομένως να χρειάζεται αγορά εισιτηρίων από πιο νωρίς ώστε να τα κλείσω να τελειώνω;

 

Θυμάμαι το κτήριο του Ράιχσταγκ (κτήριο κοινοβουλίου) ήθελε να κλεισεις καμποσο καιρό νωρίτερα - νομίζω ήταν χωρίς κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι το κτήριο του Ράιχσταγκ (κτήριο κοινοβουλίου) ήθελε να κλεισεις καμποσο καιρό νωρίτερα - νομίζω ήταν χωρίς κόστος.

 

Ευχαριστώ. 

Το είδα αυτό αλλά ανοίγουν οι θέσεις για το 2018 τον Νοέμβριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάπως γενική ερώτηση, αλλά έχετε να προτείνετε κάποιον ευρωπαϊκό εορταστικό (Χριστούγεννα/Πρωτοχρονιά/Φώτα) προορισμό για ολιγοήμερες διακοπές για ζευγάρι που να αξίζει; Προς το παρόν έχουμε σκεφτεί για καμιά Βιέννη ή Βουδαπέστη.

 

Μπήκα να δω σε κάποια πρακτορεία τίποτα πακέτα για να έχω και μια ιδέα από τιμές, αλλά από ό,τι κατάλαβα αυτά βγαίνουν κάπως πιο αργά, κανά δίμηνο πριν τις γιορτές. Μέχρι τώρα είχαν ακόμα τα καλοκαιρινά πακέτα και τώρα έβαλαν τα πακέτα για την 28η Οκτωβρίου.

 

Αν κάποιος έκανε καμιά εκδρομή πέρυσι με κάποιο τέτοιο πακέτο από ταξιδιωτικό πρακτορείο μπορεί να γράψει πόσο περίπου του κόστισε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάπως γενική ερώτηση, αλλά έχετε να προτείνετε κάποιον ευρωπαϊκό εορταστικό (Χριστούγεννα/Πρωτοχρονιά/Φώτα) προορισμό για ολιγοήμερες διακοπές για ζευγάρι που να αξίζει;

 

Παρίσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το Εδιμβούργο είναι η πιο ωραία πόλη πού'χω δει ποτέ.

Πολύ gothic σκηνικά, οι εκκλησίες θυμίζουν νά'ναι βγαλμένες από βιβλία του Lovecraft και από κάποια στενά περιμένεις να σου πεταχτεί κανας Jack the Ripper. Ομορφιές ^_^

Επίσης, η περιοχή Portobello/Joppa ωραία για περίπατους δίπλα στη θάλασσα (κλασσική απέραντη αμμουδιά).

Πάρα πολλές pubs (φυσικά) που σερβίρουν κάθε μία και την δική τους μπύρα. Π.χ. δοκίμασα μία που λεγόταν Red MacGregor και ήταν τέλεια.

Από φαγητό απέφυγα τα παραδοσιακά Σκωτσέζικα και κάθε μέρα πήγαινα στο Bella Italia και έτρωγα με δέκα μασέλες.

Τα ταξί ακριβά, το λεωφορείο μιάμιση λίρα.

Το καλό είναι ότι πέτυχα εκπτώσεις στα μαγαζιά (70% φάση woohoo!!) οπότε το ταξιδάκι ήταν ευκαιρία για ψώνια.

Οι Σκωτσέζοι μου φάνηκαν πολύ καλοί, έξω καρδιά, ωραίο χιούμορ, φιλικοί. Για την τσιγγουνιά δεν μπορώ να επιβεβαιώσω κάτι :P

I'll post pics soon.

Σκεφτομαστε να παμε Χριστουγεννα. Για πες πως ειναι η πολη τις ημερες των γιορτων. Εχει εκδηλωσεις; Τι κανατε ανημερα χριστουγεννων; Τα ξενοδοχεια εχουν κανα event/ δειπνο κλπ την παραμονή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω κλείσει εδώ και αρκετό καιρό εισιτήρια για το Λονδίνο 5/12 - 8/12 (3 διανυκτερεύσεις). Ψάχνω εδώ και αρκετό καιρό για ξενοδοχείο (δίκλινο με πρωινό) αλλά οι τιμές σε μια νορμάλ περιοχή (Π.χ. paddington ή covnet garden) αλλά και γενικότερα στην ευρύτερη περιοχή του Λονδίνου έχουν ξεφύγει......συνολική τιμή για 3 διανυκτερεύσεις με πρωινό πάει πάνω από 400€!

 

Δεν έχω ξανά πάει Λονδίνο, έχει κανείς να μου προτείνει κανένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο σε περιοχή που να βολεύει για μετακινήσεις ?

 

Thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...