Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ελαφονησο - κρητη που αλλου?

δικαιως ειναι μεσα στις καλυτερες παραλιες της ευρωπης.

 

https://www.thesun.co.uk/travel/5625146/tripadvisor-reveals-europes-best-beaches-and-bournemouth-is-at-number-five/

Επεξ/σία από tornado
link
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ηδη εχω αρχισει να σκεφτομαι που να παω πρωτομαγια κοντα στην Αθηνα

 

Ειμαι αναμεσα σε Λιμνη Βουλιαγμενης,Λιμνη Μαραθωνα και Λιμνη Μπελετσι

 

Εχει καποιος να προτεινει κατι αλλο παραθαλασσιο κοντα στην Αθηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτας μονο λιμνες?
Βουλιαγμενη θα σκασουν ολοι παντως...

Φυσικα υπαρχουν τα κλασσικα αλλα και πι μακρυα, Ναυπλιο (αν αντεχεις τον τοσο κοσμο...),Χαλκιδα για πιο χαλαρα. Καποια αλλη παραθαλασσια περιοχη της Ευβοιας...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαραθώνα γίνεται πανικός. Μπελέτσι δε βρίσκεις γωνία να κάτσεις. Με κάθε ειλικρίνια.

Η λίμνη Βουλιαγμενης του Λουτρακίου, ειναι ένα μέρος που επειδη ειναι λιγο πιο μακρυά δε το πολυπροτιμούν οι Αθηναίοι (και οι περισσότεροι δε τη ξέρουν κιόλας, ευτυχως για τους υπόλοιπους). Ενδείκνυται για μπάνιο αλλά δε ξέρω κατά πόσο αξίζει για πρωτομαγιά. Ομπρελίτσα και πικ νικ στη παραλία? Πας Αγιο Ανδρέα που δε θα έχει κόσμο και αράζεις. Ακόμα καλύτερα πας Σχοινιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Κοιτας μονο λιμνες?
Βουλιαγμενη θα σκασουν ολοι παντως...

Φυσικα υπαρχουν τα κλασσικα αλλα και πι μακρυα, Ναυπλιο (αν αντεχεις τον τοσο κοσμο...),Χαλκιδα για πιο χαλαρα. Καποια αλλη παραθαλασσια περιοχη της Ευβοιας...?

Όχι μόνο λίμνες αλλά παραθαλάσσια μέρη

Ναύπλιο κλπ εχω παει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λουτρακι.αναβυσσο.σουνιο.

On 18/4/2018 at 01:21, eidikos33 said:

Καλησπερα ηδη εχω αρχισει να σκεφτομαι που να παω πρωτομαγια κοντα στην Αθηνα

Ειμαι αναμεσα σε Λιμνη Βουλιαγμενης,Λιμνη Μαραθωνα και Λιμνη Μπελετσι

Εχει καποιος να προτεινει κατι αλλο παραθαλασσιο κοντα στην Αθηνα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά παραθαλάσσια ταβέρνα πχ; Δες και Χαλκούτσι, Δήλεσι, Σχοινιά, και Εύβοια στην Χαλκίδα, Λευκαντί, Ερέτρια. Όλα κοντινοί προορισμοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, pontez2 said:

Η λίμνη Βουλιαγμενης του Λουτρακίου, ειναι ένα μέρος που επειδη ειναι λιγο πιο μακρυά δε το πολυπροτιμούν οι Αθηναίοι (και οι περισσότεροι δε τη ξέρουν κιόλας, ευτυχως για τους υπόλοιπους). Ενδείκνυται για μπάνιο αλλά δε ξέρω κατά πόσο αξίζει για πρωτομαγιά. Ομπρελίτσα και πικ νικ στη παραλία? Πας Αγιο Ανδρέα που δε θα έχει κόσμο και αράζεις. Ακόμα καλύτερα πας Σχοινιά.

Δυστυχώς πλέον την έμαθαν πολλοί και κάθε Σ/Κ σκάνε πούλμαν με ηλικιωμένους κλπ που ξεχύνονται σε όλες της ταβέρνες γύρω από τη λίμνη σαν ...ακρίδες! :P

1-2 χρόνια πριν ήταν πολύ ήσυχα εκεί και μπορούσες να φας το ψαράκι σου σχεδόν "πάνω" στη λίμνη χωρίς να ακούς θορύβους και κραυγές! :/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ και κανεις στο Φαληρικό Δέλτα. Έχω χάσει ολοκληρη πρωτομαγιά εκει στις 10 το πρωί, κολλημένος στη κινηση.

Πάρκο Τρίτση σε μια ωραία σκιά, αλλά πρέπει να χεις πάει 10 το αργότερο. Μετά δε βρισκεις ουτε πάρκινκ ουτε σκιά.

Πάρκο Βείκου, απ τις 8 το πρωί έχουν πιάσει τα κιόσκια και τα καλά σημεία και έχουν βάλει πράγματα (true story)

Άλσος Ν.Φ. τα ιδια.

Θα το πω αν και δε πρέπει γιατι δε μας αξίζει τέτοιο μέρος στην Ελλάδα. Βοτανικός κήπος που ειναι κορυφαία. Δε ξέρω αν ειναι ανοιχτά πρωτομαγιά, αλλά ειναι πανέμορφα. Αρκει να βρεις να παρκάρεις κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτομαγιά μόνο σπίτι σου μπορείς να περάσεις καλά. 
Κάνε τη βόλτα σου την Κυριακή, δύο μέρες πριν.
Εκτός και αν διασκέδαση για εσένα είναι κολλάω στην κίνηση, δεν βρίσκω να παρακάρω, δεν βρίσκω να καθήσω, με εξυπηρετούν μετά από ώρα και τρώω την κίνηση της αρκούδας στην επιστροφή.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δυστυχώς πλέον την έμαθαν πολλοί και κάθε Σ/Κ σκάνε πούλμαν με ηλικιωμένους κλπ που ξεχύνονται σε όλες της ταβέρνες γύρω από τη λίμνη σαν ...ακρίδες! :P

1-2 χρόνια πριν ήταν πολύ ήσυχα εκεί και μπορούσες να φας το ψαράκι σου σχεδόν "πάνω" στη λίμνη χωρίς να ακούς θορύβους και κραυγές! :/

Εγώ πάντως δεν κινούμαι με λεωφορεία.................:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ πάντως δεν κινούμαι με λεωφορεία.................:P

 εσύ είσαι παππους  easy rider :P

 

papous.jpg

Επεξ/σία από christopher0016
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...