Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Fabricated είπε

Θα πάμε για καμπινγκ αμοργό, αν εχετε καποια προταση καλοδεχουμενη :)

Σαν πρόταση σου κάνω εγω,μετά να πας Δονούσα.

 

Αξέχαστο μέρος με πανέμορφα νερά (καταπαγωμενα 😛 ) νησι που το γυρνάς μέσα σε 2-3 ώρες :)

 

αξιζει 100% 

 

μιας που θα είσαι Αμοργό δίπλα είναι,να πεταχτείς μετά αν έχεις χρόνο ;)

Πήγα το 2009 για 10 μέρες διακοπές και έκατσα τελικά 1 μήνα και ησύχασε το κεφάλι μου.

Επεξ/σία από stelios18120
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κίμωλος είναι θεόμικρη ελπίζω να μην έχεις σκοπό να μείνεις καμια εβδομάδα εκτός και αν θέλεις ΠΟΛΥ ερημικές διακοπές. Εναλλακτικά μπορείς να τη συνδιάσεις με τη θεική Μήλο και να χορτάσεις παραλία. Αν θες περισσότερα για Μήλο πες μου.

Παιδιά για Σαντορίνη που μου έσκασε τελευταία στιγμή καμιά συμβουλή; Προφανώς δεν θα μείνω στην άκρη της καλντέρας αλλά θα έχω μηχανάκι. Εύκολο να την εξερευνήσεις; 5 μέρες φτάνουν; Τι να μην χάσω; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
19 λεπτά πριν, totem_lost είπε

Παιδιά για Σαντορίνη που μου έσκασε τελευταία στιγμή καμιά συμβουλή; Προφανώς δεν θα μείνω στην άκρη της καλντέρας αλλά θα έχω μηχανάκι. Εύκολο να την εξερευνήσεις; 5 μέρες φτάνουν; Τι να μην χάσω; Ευχαριστώ! 

Να πας με το καραβάκι στο Ηφαίστειο, Οία για ηλιοβασίλεμα, για μπάνιο να πας σίγουρα  Βλυχάδα και Κόκκινη Παραλία συνδυαστικά με βόλτα στον Αρχαιολογικό Χώρο Ακρωτηρίου και αν σου αρέσει η πεζοπορία να κάνεις το μονοπάτι Θήρα - Οία είναι περίπου  2 ώρες άλλα αξίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DZ-Photographer είπε

Να πας με το καραβάκι στο Ηφαίστειο, Οία για ηλιοβασίλεμα, για μπάνιο να πας σίγουρα  Βλυχάδα και Κόκκινη Παραλία συνδυαστικά με βόλτα στον Αρχαιολογικό Χώρο Ακρωτηρίου και αν σου αρέσει η πεζοπορία να κάνεις το μονοπάτι Θήρα - Οία είναι περίπου  2 ώρες άλλα αξίζει.

Συμφωνώ σε όλα, με μια μικρή επιφύλαξη για το ηλιοβασίλεμα στην Οία. Είναι εξίσου καλό και από Φηρά και από Ημεροβίγλι και γλιτώνεις την ταλαιπωρία της Οίας.

Επίσης προτείνω φαγήτο στον Κρητικό μέχρι λιποθυμίας και επίσκεψη στο μουσείο οινοποιείας Κουτσογιαννόπουλου. Είναι το ένα δίπλα στο άλλο, οπότε μπορείς και να τα συνδυάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, totem_lost είπε

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Και καμία άλλη πρόταση για φαγητό για να αποφύγω τα tourist traps είναι πολύ ευπρόσδεκτη!

https://www.tripadvisor.com.gr/Restaurant_Review-g658914-d4472246-Reviews-To_Pinakio-Kamari_Santorini_Cyclades_South_Aegean.html

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σε δύο εβδομάδες θα ταξιδέψω για Αμερική Φλόριντα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, κάποιον που ξέρει φυσικά, τι αγορές με συμφέρει να κάνω από εκεί που να αξίζουν οικονομικά σε σχέση με εδω(ρούχα,  ηλεκτρονικά κλπ).  Επίσης πως θα καταφέρω να έχω ίντερνετ στο κινητό εκεί εκτός WiFi. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εξαιρετικη ιδεα να αποφευγετε νησια οπως Μηλος,Σαντορινη κτλ τον Αυγουστο και να προτιματε τον Ιουνιο ή τον Σεπτεμβριο

Η Σαντορινη για μενα δεν αξιζει πανω απο ενα ΣΚ,εχει μια μοναδικοτητα,πας το βλεπεις,τελος,εφυγες,δεν εχει αξιοθεατα,δεν εχει παραλιες.

Στη Μηλο πηγαινε κατσε ενα μηνα αμα σου αρεσει η θαλασσα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό

Η Σαντορίνη δεν έχει τίποτα πέρα από ένα ηλιοβασίλεμα και καμιά βόλτα σε σοκάκια.

Δεν έχει παραλίες,δεν έχει κανένα αξιοθέατο,δεν έχει τίποτα μα τίποτα άλλο να δείξει + ότι είναι ακριβό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagos789 είπε

Ειναι εξαιρετικη ιδεα να αποφευγετε νησια οπως Μηλος,Σαντορινη κτλ τον Αυγουστο και να προτιματε τον Ιουνιο ή τον Σεπτεμβριο

Η Σαντορινη για μενα δεν αξιζει πανω απο ενα ΣΚ,εχει μια μοναδικοτητα,πας το βλεπεις,τελος,εφυγες,δεν εχει αξιοθεατα,δεν εχει παραλιες.

Στη Μηλο πηγαινε κατσε ενα μηνα αμα σου αρεσει η θαλασσα.

Μια χαρα καθεσαι και ολοκληρη εβδομαδα Σαντορινη, αλλα απαιτειται να εχεις πολυ καλο ξενοδοχειο. Εχω κανει το καλυτερο αραγμα της ζωης μου, αλλα σχεδον μεχρι της 19:00 δεν το κουνουσαμε απο το ξενοδοχειο. Οι παραλιες ειναι τελειως αδιαφορες. Αλλα για το καλο ξενοδοχειο, με μεγαλη πισινα και θεα στην Καλντερα, σε high season ξεφευγεις σε budget. 

Σε ολα τα υπολοιπα νησια που εχω παει, επειδη συνηθως παντα ειχανε καλες θαλασσες και διαφορετικες παραλιες να δεις, το να κατσεις την μερα στο ξενοδοχειο ειναι αδιανοτητο, αντιθετως στην Σαντορινη ισχυει σχεδον το αντιθετο. 

Σε καθε περιπτωση, δεν ειναι νησι που θα ενιωθα την αναγκη να ξαναδω. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άδειες για Σεπτέμβρη έφαγαν άκυρο κ τελικά επειδή θα μπορούμε μόνο 4 βραδιά , κοιτάμε πλέον για νησί τέλος Αυγούστου . ΙΧ δεν υπάρχει κ σκεφτήκαμε Σπέτσες . Έχει κανείς καμιά εμπειρία/πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, doll είπε

Καλησπέρα.

Κλείσαμε για Νάξο 7-14 Ιουλίου. Προτάσεις για αξιοθέατα/παραλίες/φαγητό?

Παράλιες να πας Άγιο Γεωργιο, Αγιά Αννα, Άγιο Προκόπιο να ξέρεις ότι έχει πολύ κόσμο, για ηρεμία προτείνω να πας Πλάκα, Πυργάκι, Μικρής Βίγλα και με λίγο περπάτημα από το Πυργάκι θα βρεθείς στις παράλιες Hawaii Beach και Aliko beach να πας στο χωριο Απόλλωνα για μπάνιο και να δεις το Κούρο του Απόλλωνα. Οπωσδήποτε για βόλτα στο γραφικό χωρίο Απείρανθο και να δεις και τα 3 μουσεία που έχει Φυσικής Ιστορίας , Γεωλογικό και το Αρχαιολογικό Μουσείο και ωραίο είναι το ηλιοβασίλεμα από την Γροττα με θεά τη Πορταρα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...