Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα απο το trip advisor θα βρειτε τα παντα για διαμονη σε ενα μερος και παραλιες

Στο φαγητο δεν ειναι τοσο χρησιμο, εκει εχω παρατηρησει οτι ο κοσμος εστιαζει υπερβολικα στην τιμη αγνοωντας σχεδον οτιδηποτε αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άγιος Προκόπιος, Νάξος σήμερα

 

UZuI43p.jpg

 

Αύριο: Ίος, προτάσεις για ταβέρνες/bars ευπρόσδεκτες :) 

Edit: OK θα κοιτάξω και trip advisor αλλά σιγά μην έχουν ιδέα οι τουρίστες από καλό μεζεδάκι.

Επεξ/σία από totem_lost
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, doll είπε

Καλησπέρα.

Κλείσαμε για Νάξο 7-14 Ιουλίου. Προτάσεις για αξιοθέατα/παραλίες/φαγητό?

Για αξιοθέατα συμφωνώ με τον  DZ-Photographer.

Από φαγητό, όπου και να κάτσαμε ήταν όλα νόστιμα!

Παντού είχαν τοπικά προϊόντα και παντού κανονικές πατάτες (όχι προκατ) Νάξου που είναι πεντανόστιμες.

Μπορεί να ήμαστε τυχεροί και να πετύχαμε μόνο καλές περιπτώσεις.

Πάντως εγώ κατάφερα και πήρα 3 κιλά σε ένα 10ήμερο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

Σκεφτομαι την κυριακη να κανω μια μονοημερη με 2 φιλους.Καθώς δεν ειμαι εμπειρος στις μονοήμερες εξορμήσεις θα ήθελα να ακουσω γνωμες για κοντινα μέρη στην αθηνα.

 Το σκεπτικό μας είναι να ρίξουμε και καμια βουτια επομενως εχουμε αποκλεισει τον κορινθιακο λογω τσουχτρων(ισχυει)

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
23 λεπτά πριν, barrcode είπε

καλησπερα παιδια,

Σκεφτομαι την κυριακη να κανω μια μονοημερη με 2 φιλους.Καθώς δεν ειμαι εμπειρος στις μονοήμερες εξορμήσεις θα ήθελα να ακουσω γνωμες για κοντινα μέρη στην αθηνα.

 Το σκεπτικό μας είναι να ρίξουμε και καμια βουτια επομενως εχουμε αποκλεισει τον κορινθιακο λογω τσουχτρων(ισχυει)

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Αν υπαρχει αμαξι μπορεις να κοιτάξεις για Εύβοια έχει πολλές επιλογές οπως Αγία Άννα, Πευκί, Κρυα Βρύση, Χιλιαδου, Χερομυλος κι ένας αγαπημένος προορισμός είναι κοντα στη Κύμη παραλία Μουρτερη ειναι πολυ μεγαλη παραλια απλά θέλει λίγο προσοχή στα μποφόρ μου έχει τύχη να πάμε και να έχει τεράστια κύματα, για φαγητο είχαμε κάτσει στο Ψητοπωλειο Αμπελος είχε ωραίο κοντοσουβλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DZ-Photographer είπε

Αν υπαρχει αμαξι μπορεις να κοιτάξεις για Εύβοια έχει πολλές επιλογές οπως Αγία Άννα, Πευκί, Κρυα Βρύση, Χιλιαδου, Χερομυλος κι ένας αγαπημένος προορισμός είναι κοντα στη Κύμη παραλία Μουρτερη ειναι πολυ μεγαλη παραλια απλά θέλει λίγο προσοχή στα μποφόρ μου έχει τύχη να πάμε και να έχει τεράστια κύματα, για φαγητο είχαμε κάτσει στο Ψητοπωλειο Αμπελος είχε ωραίο κοντοσουβλι. 

Νομίζω είναι λίγο μακριά για μονοήμερη ,δεν αξίζει άμα φάω 5-6 ώρες στον δρομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, DZ-Photographer είπε

Αν υπαρχει αμαξι μπορεις να κοιτάξεις για Εύβοια έχει πολλές επιλογές οπως Αγία Άννα, Πευκί, Κρυα Βρύση, Χιλιαδου, Χερομυλος κι ένας αγαπημένος προορισμός είναι κοντα στη Κύμη παραλία Μουρτερη ειναι πολυ μεγαλη παραλια απλά θέλει λίγο προσοχή στα μποφόρ μου έχει τύχη να πάμε και να έχει τεράστια κύματα, για φαγητο είχαμε κάτσει στο Ψητοπωλειο Αμπελος είχε ωραίο κοντοσουβλι. 

Θα συμφωνήσω, με την παρατήρηση ότι η Άμπελος είναι κυρίως για το βραδάκι και ειδικά για πολύ ζεστές μέρες έχει καταπληκτική φυσική δροσιά γιατί είναι μέσα σε ρέμα.

Κατά τη διάρκεια της μέρας καλό ντόπιο φαγητό και μεζέδες  έχει εδώ  .Προσοχή όχι στην  πρώτη Καντίνα η Ελενάρα αλλά 200 μέτρα πιο πέρα υπάρχει ωραίο παραλιακό μαγαζάκι.

Για ημερήσιο εντός Αττικής αν δεν έχεις πάει έχεις καλή παρέα και θέλετε ήσυχες ερημικές παραλίες μπορείτε να πάτε κάποια φορά και  εδώ . Δίπλα από το cafe bar nisos έχει μικρές ήσυχες παραλίες στις οποίες πας με τα πόδια.Το αυτοκίνητο το παρκάρεις πάνω από το καφε μπαρ (έχει πάρκινγκ ελεύθερο).

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά

Σκέφτομαι να πάω σε καμιά συνάντηση του couchserfing για ξενάγηση από ντόπιο δικό μας άτομο στην Αθήνα. (Οκ θα μου πεις τι να δεις,Αθηναίος είμαι,αλλά πιο πολύ να πάω για την βόλτα και το περπάτημα)

 

Συνήθως μαζεύονται καμιά 10-15αρια άτομα από όλο τον κόσμο,και σκέφτομαι θα έχει χαβαλε και ευκαιρία για γνωριμία ανθρώπων από διάφορα μέρη του πλανήτη.

 

Έχει πάει κανείς; Αξίζει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά μιας και ανέφερες ξεναγήσεις από locals, υπάρχει και το https://www.athensfreewalkingtour.com/

(γενικά το free walking tours παίζει πολύ σε μεγάλες ευρωπαϊκές πόλεις, αξίζει γενικά).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ribo7 είπε

^ Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά μιας και ανέφερες ξεναγήσεις από locals, υπάρχει και το https://www.athensfreewalkingtour.com/

(γενικά το free walking tours παίζει πολύ σε μεγάλες ευρωπαϊκές πόλεις, αξίζει γενικά).

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Ναι γενικά σκέφτομαι το άλλο Σάββατο να πάω σε ένα free walking tour,πιο πολύ για την φάση της συνάντησης ξένων τουριστών,ψιλοκουβεντα κτλπ 

 

θα το δοκιμάσω να δω αν αξίζει :)

 

(Βασικά λέει είναι tip based..οπότε δινουμε και κανένα tip στον tour guide σωστά;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, barrcode είπε

καλησπερα παιδια,

Σκεφτομαι την κυριακη να κανω μια μονοημερη με 2 φιλους.Καθώς δεν ειμαι εμπειρος στις μονοήμερες εξορμήσεις θα ήθελα να ακουσω γνωμες για κοντινα μέρη στην αθηνα.

 Το σκεπτικό μας είναι να ρίξουμε και καμια βουτια επομενως εχουμε αποκλεισει τον κορινθιακο λογω τσουχτρων(ισχυει)

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Θα σου κανω μια αιρετικη προταση.

Περισυ ειχαμε κανει με τη συζυγο μια καταπληκτικη μονοημερη κρουαζιερα απο ΜΑρινα φλοισβου με κοστος 100 ευρω και οι δυο συμπεριλαμβανομενου του μεσημεριανου.

Το ειχαμε παρει προσφορα απο γκρουπαδικο γιατι η τιμη ειναι κανονικα  η διπλασια αν και παλι θεωρω οτι αξιζει τα χρηματα της.

https://onedaycruise.gr/

ΠΑει υδρα, πορο Αιγινα. Σαν εμπειρια καταπληκτικη απλα δεν προλαβαινεις για μπανιο (η αν το επιχειρησεις με την ψυχη στο στομα).

Κατα τα αλλα καραξιζει .

Αν σε ενδιαφερει ψαξε το και σε γκρουπαδικο μηπως το παρεις στην τιμη που ειπα.

Επεξ/σία από louben
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλό καλοκαίρι να έχουμε,

Μήπως έχετε κάτι στα υπόψιν για Αγιο Ιωάννη - Πήλιο ?

Αξίζει τον κόπο για 5 μέρες ή είναι πολύ διάστημα?

 

 

Επεξ/σία από jeanthira7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/6/2018 στις 10:34 ΠΜ, stelios18120 είπε

(Βασικά λέει είναι tip based..οπότε δινουμε και κανένα tip στον tour guide σωστά;)

 

Ε ναι, στο τέλος δίνεις ότι έχεις ευχαρίστηση ;)

Επεξ/σία από ribo7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...