Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/6/2018 στις 1:42 ΜΜ, jeanthira7 είπε

Καλησπέρα και καλό καλοκαίρι να έχουμε,

Μήπως έχετε κάτι στα υπόψιν για Αγιο Ιωάννη - Πήλιο ?

Αξίζει τον κόπο για 5 μέρες ή είναι πολύ διάστημα?

Εξαρτάται τι ζητάς. Έχω πάει διακοπές εκεί (για την ακρίβεια 500 μέτρα πιο δίπλα, που είναι η παραλία Παπά Νερό) 2 φορές τα τελευταία 3 χρόνια και θα ξαναπάω φέτος. Ο λόγος είναι ότι έχω βρει κάτι δωμάτια ακριβώς μπροστά στη θάλασσα και με βολεύει να κάνω μπάνια με το παιδί, ενώ έχω πρόσβαση σε 2-3 ταβέρνες της προκοπής, mini market κτλ. Ο Αη-Γιάννης έχει μια θάλασσα ΟΚ, μερικές ταβέρνες και σουβλατζίδικα και μπορεί να έχει και μερικά μπαράκια (δεν ασχολήθηκα να πω την αλήθεια). Αν σε νοιάζει η ποικιλία και η νυχτερινή ζωή, πιθανώς να βαρεθείς τη ζωή σου, αλλά αν σε απασχολεί να κάνεις μπάνιο και να πίνεις κανά καφέ/ποτό, μια χαρά. Αν δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες (ηλικία, παρέα, προσδοκίες, γούστα), μπορώ να σου πω παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει καποια ενδιαμεση περιοχη αναμεσα σε μεθωνη και μονεμβασια; Εψαξα για λιμενι, αλλα και παλι για μονεμβασια ειναι κοντα στις 2 ωρες με το αμαξι! Ηθελα να παω απο μια ημερα στην καθε περιοχη για να τις δω, αλλα να μεινω σε ενα ξενοδοχειο.

Και καποια αποψη για τωλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Υπαρχει καποια ενδιαμεση περιοχη αναμεσα σε μεθωνη και μονεμβασια; Εψαξα για λιμενι, αλλα και παλι για μονεμβασια ειναι κοντα στις 2 ωρες με το αμαξι! Ηθελα να παω απο μια ημερα στην καθε περιοχη για να τις δω, αλλα να μεινω σε ενα ξενοδοχειο.

Και καποια αποψη για τωλο;

Λογικό απο τη στιμη που η αποσταση Μονεμβασια-Μεθωνη ειναι 3.5-4 ωρες. Με τη λογικη της βασης που λες θα πας αναγκαστικα στην περιοχη Λιμένι-Στούπα-Καρδαμυλη αλλα δε βλεπω καποιο πλεονεκτημα χρονικα απο το να πηγαινες να διανυκτερευσεις Μεθωνη και την επομενη μερα να πας Μονβασια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, thory είπε

Υπάρχει λίμνη στην Ελλάδα που να επιτρέπεται το κολύμπι; 

Κάτι είχα ακούσει για Πλαστήρα και Τσιβλού, ισχύει;

Στη λίμνη Πλαστήρα έχω την εντύπωση ότι επιτρέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, thory είπε

Υπάρχει λίμνη στην Ελλάδα που να επιτρέπεται το κολύμπι; 

Κάτι είχα ακούσει για Πλαστήρα και Τσιβλού, ισχύει;

Με τόσες θάλασσες σε λίμνη θες να κάνεις μπάνιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...