Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

HexStatic νομίζω δεν υπάρχει ιδιαίτερη εξήγηση σε αυτό που ρωτάς.Αν ασχολείσαι με κάτι και το αγαπάς θέλεις να το βελτιώνεις από κάθε άποψη και να το κάνεις καλύτερο.Είτε το λένε σπίτι είτε το λένε αμάξι είτε σώμα σου!Αν το αγαπάς θες να το φτιάχνεις.Έτσι νομίζω και με τους υπολογιστές.Βέβαια δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια αίσθηση του γούστου.Δεν το λέω με την αρνητική σημασία, ότι δηλαδή κάποιοι καταλαβαίνουν από φτιαξίματα και τέτοια και άλλοι όχι.Απλά δεν έχουν όλοι τα ίδια γούστα.Κάτι που σε κάποιον αρέσει σε κάποιον άλλο δεν αρέσει.Έτσι απλά, χωρίς εξήγηση, ακόμα και αν αντικειμενικά (αλήθεια ποιός δικαιούται να ορίσει το αντικειμενικό) είναι όμορφο.

 

Αυτό που βλέπετε είναι το παλιό μου κουτί του υπολογιστή μου.Από τη στιγμή που έφτασε η ώρα να το αλλάξω αποφάσισα να το αλλάξω λιγάκι, χωρίς να φοβάμαι αν το κάνω έκτρωμα! :grin:

Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο η αλλαγή, απλώς ήθελα να σπάσω αυτή την ανελέητη ασπρίλα που είχε το δωμάτιο και όλα τα περιφεριακά του υπολογιστή!Το κουτί ήταν ένα από τα πιο πιο πιο απλά που μπορείται να φανταστείτε.Της πλάκας για τα σημερινά δεδομένα.25 ευρώ πριν δύο χρόνια έκανε με τροφοδοτικό!Πλέον πιστεύω ακόμα και στα πιο φθηνά συστήματα δε βρίσκεις τέτοια κουτιά.

Νομίζω όμως άξιζε τον κόπο.Χάλασα ελάχιστες ώρες απ' τη ζωή μου για να το φτιάξω και ελάχιστα χρήματα μόνο για τα σπρει.Τα υπόλοιπα υλικά τα είχα (δε με παίρνει όμως λόγω μεγέθους να ανεβάσω ευκρινή φωτό).Νομίζω αυτό είναι και το νόημα τοης μοντίφας.Με λίγο κόπο και χρήμα να κάνεις μια τροποποίηση όχι για να την πας σε διαγωνισμό ή να πουλάς μούρη, αλλά για να σου ευφραίνει εσένα το μάτι καλύτερα.

Κρίμα που δεν έχω τις γνώσεις, την εμπειρία, τα υλικά ή ακόμα και το ταλέντο να κάνω κάτι πιο σύνθετο.Θα μου άρεσε πολύ πάντως.

Αν κάποις ξέρει κάποιο καλό link για moddings, δεν το λέει και σε μας;

 

 

Σας κούρασα με την εκθεσή μου ε;

post-26019-129062922422_thumb.jpg

post-26019-129062922423_thumb.jpg

post-26019-129062922424_thumb.jpg

post-26019-129062922425_thumb.jpg

post-26019-129062922426_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποις ξέρει κάποιο καλό link για moddings, δεν το λέει και σε μας;

Eπειδη τα ειπες καλα και με καλυψες, απαντωντας

στο ερωτημα που εγινε πριν "γιατι μονταρουμε τα κουτια μας...."

παρε δυο-τρια καλα λινκς...

www.pimprig.com

www.creativemods.com

www.gruntville.com

www.metku.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Herodotos το thread ειναι για φωτογραφίες μονταρισμενων κουτιών....Οχι για φωτογραφίες εργοστασιακών κουτιών με λαμπακια!:) Αν εχεις κανει καποια αλλαγή πάνω στο tsunami βαλε μια photo να το δουμε!!

 

Κοπρίτη Βαλε και καμια φωτογραφία απο το MPC-01!!!Φοβερό project ,πολύ δουλεια, τελειο αποτελεσμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ κάτι να σας δείξω!

Δεν είναι ένα απλό κουτί όμως!!!

Είναι ένα ΠΑΛΙΟ PC (P3 στα 500Mhz!!!)

Φυσικά το μόνο πράγμα που ακούγεται είναι ο σκληρός και τίποτα άλλο!!!

 

Καλο? B)

post-2076-129062922435_thumb.jpg

post-2076-129062922437_thumb.jpg

post-2076-129062922439_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπρίτη Βαλε και καμια φωτογραφία απο το MPC-01!!!Φοβερό project ' date='πολύ δουλεια, τελειο αποτελεσμα!!![/quote']

σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε μου...

θα ποσταρω pics μολις ολοκληρωθει το project...

μεχρι τοτε οσοι θελουν να ριξουν μια ματια...

θα πρεπει να αρκεστουν στο worklog

 

@Mobmaniac

μαρεσει η κομμενη ψυκτρα στον σκληρο...

(απο φορητο ψυγειακι αυτοκινητου μοιαζει να ειναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mporis an m pis pou vrikes ekino to aftokollito pou exis sto plai pou grafi 64b AMD mipos mporo na to valo?

αφου σου εστειλα το link για το συγκεκριμενο worklog σε πμ....

εκει θα σου λυθουν ολες οι αποριες... ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι φωτογραφίες είναι μόλις το είχα στήσει (Σεπτέμβριο). Τώρα τα συμμάζεψα κάπως, με κάτι πλαστικούς συνδετήρες... Το κουτί είναι πολύ μικρό (δεν είναι κανονικό ATX, αλλά ούτε και Mini-ATX)... Είναι πλεόν φίσκα... Σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Σε κανά δύο χρόνια θα ξεκινήσω ένα τρελό project. Θα το δείτε και θα τα παίξετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...