Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες modαρισμένων κουτιών/cases...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσο θα θελα να ασχοληθω με το να φτιαξω ενα κουτι απο ξυλο οπως εκανε ο φιλος πιο πανω. 

 

Η δημιουργια σου φιλε να ξερεις ειναι τρελη πηγη εμπνευσης και ενασχολησης. Πολυ ωραιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο θα θελα να ασχοληθω με το να φτιαξω ενα κουτι απο ξυλο οπως εκανε ο φιλος πιο πανω. 

 

Η δημιουργια σου φιλε να ξερεις ειναι τρελη πηγη εμπνευσης και ενασχολησης. Πολυ ωραιος!

Να ασχοληθείς! (εαν διαθέτεις την όρεξη και τον χρόνο) Εγώ από ότι κατάλαβα, θα ασχοληθώ πάρα πολύ με το συγκεκριμένο project. Ενδεχομένως εως το τέλος του καλοκαιριού να μην μοιάζει καθόλου με το αρχικό!

 

Πάντως αξίζει. Θα σου μείνει ωραία εμπειρία από την καταστκευή και ενδεχομένως να αποκτήσεις και 2-3 παραπάνω γνώσεις πάνω στο θέμα, όπως έκανα κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ασχοληθείς! (εαν διαθέτεις την όρεξη και τον χρόνο) Εγώ από ότι κατάλαβα, θα ασχοληθώ πάρα πολύ με το συγκεκριμένο project. Ενδεχομένως εως το τέλος του καλοκαιριού να μην μοιάζει καθόλου με το αρχικό!

 

Πάντως αξίζει. Θα σου μείνει ωραία εμπειρία από την καταστκευή και ενδεχομένως να αποκτήσεις και 2-3 παραπάνω γνώσεις πάνω στο θέμα, όπως έκανα κι εγώ.

 

Νταξει απτην κουβεντα στην πραξη ειναι μια κουβεντα :P 

 

Θες και ενα Α' κεφαλαιο για να ξεκινησεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το πραγμα πανω στην μητρικη πως λεγετε? Ηταν ετοιμο ή το εφτιαξες εσυ? Αν ηταν ετοιμο ποσο εκανε και αν το εφτιαξες πως το εφτιαξες?? Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα γεμισα αποριες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μπορώ να τα υπολογίσω καλά αυτή τη στιγμή:

 

22 ευρώ τα ξύλα.

24 ευρώ τα πόδια.

27 ευρώ η μεγάλη ψύκτρα στη CPU (Ninja Scythe 2, για όσους ρωτάνε).

30 ευρώ (περίπου) για ανεμιστήρια, φίλτρα και βίδες.

20 ευρώ το γυαλί.

 

Την εργασία την έκανα μόνος μου (τρύπες, βιδώματα, μονταρίσματα). Η βάση της μητρικής είναι από ένα παλιό κουτί PC. Τα κομμάτια PC λίγο πολύ όλοι τα έχουμε. Απλά άλλαξα ουσιαστικά κουτί.

 

ΟΚ βγαίνει λίγο παραπάνω το ποσό από 100 ευρώ (~123 ευρώ). Αλλά still...is it that much?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ακόμη ένα update από μένα

dquiQw3.jpg

 

Ο μονος μου ενδοιασμος.. η ledoταινια.. κακο χρωμα!

Επισης βγαλε το μεσαιο bracket των hdd αν το χεις κενο και μετεφερε τον hdd στην θεση του ωστε να αφησεις το κατω μερος αδειο.. τσαμπα χωρο πιανει απ'τον αερα του 22αρι..

Κατα τ'αλλα πολυ ωραιο το 600T. :)

Επεξ/σία από Skr1ll3x
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τοτε.. Καλυπτρα plexi κουρμπαριστο να καλυπτει ολο το κατω μερος μαζι και το ψυγειο, και απο πανω να καλυβει μονο το psu, στην μερια του ψυγειου το αφηνεις ανοιχτο για τα φουρφουρια και εισαι αρχοντας..

'Η ακομα καλυτερα βαζεις και ενα καθετο να καλυβει και τα cages..

Καλως ηρθες στο τιμημενο club των Κουρσαρων 600Τ.

 

Μια φωτογραφια της κατω μεριας της vga μπορεις να τραβηξεις? Θελω να δω πως ειναι το συστημα νερου που εχεις στην evga, αν σου ειναι ευκολο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επειδη στο κουτι τα φανακια και τα 2 που ειχα μου καηκαν και δεν εχω ουτε ευρω. εκτος αυτου ο χωρος που βρισκεται το μηχανημα ειναι πολυ κλειστος. θυμηθικα οτι εχω μια βαση απο λαπτοπ στην αποθηκη και επιχειρησα να κανω μια πατεντα ετσι για τον χαβαλε. :P  :P

 

εδω βρισκετα το μηχανακι

 

IMG_20140722_135743.jpg

 

αυτο ειναι το καπακι μας που θα ξεσκισουμε

 

 

IMG_20140723_112009.jpg 

 

 

να και η βαση του λαπτοπ που θα ξηλωσουμε το φανακι του.

 

 

IMG_20140723_111950.jpg

 

IMG_20140723_112426.jpg

 

 

 

σκευτικα να το βαλω απο μεσα και πηρα το τρυπανι και δωσε πονο non stop:

 

 

IMG_20140723_140748.jpg 

 

 

εδω ομως γελαμε χαχαχαχαχα γιατι ειμαι μ@λ@κ@ς x 2! 1) το φανακι ηταν χοντρο και εβρισκε στην GPU! (2 τζαμπα οι τρυπες (χασιμο χρονου!

 

καταληξαμε στο σχεδιο Β να μπει εξωτερικα και ανοιξαμε μια τρυπα ΝΑΑΑΑ!

 

 

IMG_20140723_143849.jpg

 

μετα κολλησαμε μια σιτα με κολλα διπλης οψεως για τα χοντρα χονρα σκουπιδακια

 

IMG_20140723_145821.jpg

 

και τελος με το καπακι βιδωσαμε το φανακι

 

IMG_20140723_153543.jpg

 

 

 

 

και εδω δεν χρειαζεται αναλυση τα δειχνουν οι φοτο  :P  :P  :P

 

IMG_20140723_153936.jpg

 

IMG_20140723_154003.jpg

 

IMG_20140723_154253.jpg

 

Υ.Γ τωρα το μονο προβλημα ειναι οτι με το usb και πριν και τωρα εχει πολυ χαμηλες στροφες  :(  μακαρι να υπηρχε καμια πατεντα να του εδινα λιγο γκαζι παραπανω... παντως τον χαβαλε μου τον εκανα και γουσταρα αυτο εχει σημασια!!! :D

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...