Προς το περιεχόμενο

Τί μουσική ακούτε;


DJ_XLR8

Τί μουσική ακούτε;  

975 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τί μουσική ακούτε;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 5 μήνες μετά...
  • Απαντ. 715
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 2/1/2018 στις 1:23 ΠΜ, Survival Horror είπε

Tα 3 αγαπημένα μου ήδη είναι τα εξής :

death /black metal και italo disco 80s

Πολύ κοντά τα ειδη αυτα:D

Εγώ μεγάλωσα με Hard rock,τα πρωτα άλμπουμ που αγόρασα ηταν το 1987 το Appetite for destruction/Guns n' Roses και Hysteria/Def Leppard.

Στη πορεια ήρθε το metal,σχεδόν όλες οι κατηγορίες του,glam,progressive,pop metal,thrash,gothic,groove,όλα εκτός απο alternative και death/black τα οποία προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου.

Μετα ήρθε το AOR τύπου Journey,Boston,Loverboy κλπ,μετα το Trance και psychedelic,pop,rock,Italo disco,house.

Αυτά όλα ακουω μέχρι σήμερα. Ελληνικά σπάνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Grunge (but not that much of a Nirvana head).  Hard rock/Metal, heavy metal, dark metal, death. Από Crimson Glory, Annihilator, King Diamond, Black Label Society, Pantera, Soundgarden (ω, καλά!!!), Metallica (yes, even the wimp days), Journey, Audioslave, (Γενικά ότι τραγούδησε ο αδικοχαμένος) Sisters of Mercy... ACDC, Maiden, DIO, Whitesnake ( μια αξέχαστη Rock εποχή) και στα "γεράματα" λέμε τώρα, υπέπεσα σε στυλ Shinedown -στα πρώτα 2 άντε 3 άλμπουμ (το άτομο έχει φωνή όχι αστεία) και τους πιο λυρικούς ακόμη Bρeaking Benjamin, RED, και γιατί όχι, Linkin' Park. Από Έλληνες, άκουγα τα  κλασσικά' Ροκάκια της παρέας αλλά ο ήχος ήταν πάντα φθηνός, εξαιρώντας μερικέ φωτεινές στιγμές... αλλά λάτρεψα τους Spitifire και το First Attack βινύλιο είναι από τα πιο πολύτιμα της δισκοθήκες μου... 

Και ΌΝΤΩΣ το λαΪκά ζευγαρωμένο με την ΠΟΠ είναι απαράδεκτο... κατατάσσει δλδ. Βαμβακάρη με Βίσση και Καρβελα;;; Τσιτσάνη με Παντελίδη; Λίντα με Φουρέιρα; Ταπείνωση!!! Και διχασμός. Το ποσοστό δεν μπορεί να έχει αντιπροσωπευτικό αποτέλεσμα. Ρεμπέτικο, καλό παλιό λαϊκό, παραδοσιακό (ειδικά τα ριζίτικα του Ξυλούρη για μένα). 

Και Θεοδωράκης. Διότι ο άνθρωπος είναι ένα είδος από μόνος του. 

Επεξ/σία από Elenikgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Disease, disease, disease my friend
For this whole world's in Devil's hand
Disease, disease, disease my friend
Throw the key or you may die

MAD Dr. Stein (MAD SCIENCE) ;)

 

Και τέλος ένα κομμάτι αφιερωμένο στους πιλότους μας a.k.a. Angels on our shoulders που ρισκάρουν τις ζωές τους με μισθούς εσχάτης πενίας για να περνάμε εμείς καλά :P<_<;):(

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Χάρης Μυλωνίδης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...