Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σημερα αγορασα το mop και ακομη το κανω Install φιλε μου ...ΜΠαινω στο account και μου λεει ειτε δεν εχω δικαιωμα για schroll λογω inactivity ειτε επειδη εχω ξαναχρησιμοποιησει πραγμα που δεν συμβαινει τι πρεπει να κανω για να παρεισ το Μουντ εσυ κι εγω  το 80 Boost? ΥΓ:μπορω να το κανω ξανα αctive εχω μπροστα μου game card..μια μικρη βοηθεια θα ητανε καλοδεχουμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας

 

Εχω εναν Holy Paladin στον Silvermoon και πραγματικα απο τοτε που βγηκε το MoP σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω τι γινεται με το Healing του Paladin. Στο Cataclysm δεν ειχα κανενα θεμα , σε raids ημουν κλασσικα 1ος στο Healing μεσα στο Dragon Soul και Firelands σε Heroic Mode. Τωρα εχω φτασει 491 item level και παλι το Heal ειναι πολυ χαμηλο για Paladin. Κυριως χρησιμοποιω Holy Light + Holy Shock + Light Of Dawn ( spam εκει που χρειαζεται ) Το τρικ που εγινε με το Holy Radiance + Holy Shock και οταν παιζει πολυ dmg τοτε Divine Light και πιο σπανια Flash Of Light γιατι το mana cost ειναι καπου στα 30.000 +..

 

Για mana regen εχω παντα Lay On Hands + Divine Plea και εκει που πρεπει ανοιγω και Avenging Wrath.

Glyphs και Talents τα εχω βαλει και με αυτα που ξερω αλλα και απο τα γνωστα site's για τετοια θεματα στο WoW.

 

Υπαρχει και κατι αλλο περα απο αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ; εχει καποιος αλλος κατι να προτεινει που εχει Holy Paladin ;

 

Ευχαριστω.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Insolence 10man CASUAL raiding guild - recruiting.

Παίδες κάνουμε recruit για το 5.2 patch (Τ15)

 

Ψάχνουμε 2 dps, κατα προτίμηση ranged +/ hybrid. Tanks // healers είμαστε OK.

 

Πληροφορίες εδώ:

http://insolent.wowstead.com/

http://www.youtube.com/user/insolencehellfire?feature=watch

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/6493860122

 

TL / DR : HellfireEU guild, 10 Μ, πήγαμε καλά στο cata με αρκετά heroic bosses down (παρόλο που ήμασταν casual raiding guild) αλλά πριν το ΜοΡ, μας έφυγαν (σταμάτησαν το παιχνίδι) 5 παίκτες. Και από μια μικρή ομάδα 12-13 ατόμων έχουμε μείνει οριακά 10 άτομα μαζί με 2-3 social που καλύπτουν κανα κενό στα grps αλλά δεν είναι μόνιμες λύσεις.

Το tier 14 δεν πήγε καλά γιατί ακόμα δεν ξέραμε ποιοι θα συνεχίσουν, περιμέναμε να δουμε αν θα ξεκινήσουν όσοι σταμάτησαν κλπ και κάπου το χάσαμε σαν progress. Τώρα τελευταία κάπως μπήκαμε σε ρυθμό πάλι.

 

Με 2 dps, average, όχι τίποτα φοβερό και world top, κάνουμε ένα ωραίο group-άκι για raids

Δευτέρες - Τρίτες - Πέμπτες 22.00 - 00.00 (server time δλδ δικιά μας 23.00 - 01.00)

Χαλαρά raids, όμορφο κλίμα χωρίς δράματα και καταστάσεις περίεργες εδώ και πολύ καιρό (end of wotlk). Οι μ....ές (στο χαρακτήρα) παίρνουν πόδι άμεσα.

Το guild είναι mixed ευρωπαϊκό - γλώσσα είναι φυσικά τα αγγλικά. Όλοι ενήλικες, με δουλειές, κάποιοι παντρεμένοι / χωρισμένοι με παιδιά κλπ. Ο βασικός κορμός κάνουμε raid μαζί από αρχές wotlk - nax και καποιοι γνωριζόμαστε από tbc.

Μιλάμε για τίμιο guild αν κάποιος ψάχνει κάπου να αράξει και να γουστάρει στο χαλαρό.

 

Όποιος ενδιαφέρεται, μου λέει.

Ευχαριστώ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας

 

Εχω εναν Holy Paladin στον Silvermoon και πραγματικα απο τοτε που βγηκε το MoP σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω τι γινεται με το Healing του Paladin. Στο Cataclysm δεν ειχα κανενα θεμα , σε raids ημουν κλασσικα 1ος στο Healing μεσα στο Dragon Soul και Firelands σε Heroic Mode. Τωρα εχω φτασει 491 item level και παλι το Heal ειναι πολυ χαμηλο για Paladin. Κυριως χρησιμοποιω Holy Light + Holy Shock + Light Of Dawn ( spam εκει που χρειαζεται ) Το τρικ που εγινε με το Holy Radiance + Holy Shock και οταν παιζει πολυ dmg τοτε Divine Light και πιο σπανια Flash Of Light γιατι το mana cost ειναι καπου στα 30.000 +..

 

Για mana regen εχω παντα Lay On Hands + Divine Plea και εκει που πρεπει ανοιγω και Avenging Wrath.

Glyphs και Talents τα εχω βαλει και με αυτα που ξερω αλλα και απο τα γνωστα site's για τετοια θεματα στο WoW.

 

Υπαρχει και κατι αλλο περα απο αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ; εχει καποιος αλλος κατι να προτεινει που εχει Holy Paladin ;

 

Ευχαριστω.. :-)

 

Δοκίμασε να δεις rotation / tips στο www.noxxic.com, όπως και τα glyphs etc. Δεν ξέρω πόσο τους άλλαξε το 5.2, πάντως από το MoP και μετά οι Pala χάσανε την πρωτιά από τους Disc Priests και τους Dudu. οι Shammanoi κάνουν τεράστιο healing κυρίως για το ότι έχουν το talent όταν πέφτει πολύ όλο το raid.

 

Στα πολύ γρήγορα και με την πρώτη ματιά έτσι όπως είδα το 5.2 από PvE άποψη μου κάνει σχεδόν ταμάμ σαν concept με το ICC. Farm Rep στα Trashes για ένα fanction που μόνο έτσι μπορείς να ανεβάσεις (522 ilvl neck με 1250vp μπορεί να πάρει κάποιος επι τόπου σχεδόν από τον qmaster), δεν είδα τι δίνουν οι Kirin - Tor Offensive. 

 

Συμπαθητικά τα new dailies, εύκολα ως επί το πλείστον. Μεγάλη μανούρα που ακόμη δεν έχω πιάσει είναι με τα elite / rare / keys / stones κι ένα weekly (?). 

 

Επιτέλους reputation με τα existing MoP factions μέσω Random Scenarios / Heroics (οκ την πρώτη φορά για το καθένα αλλά 1200 rep χώρια τα vp είναι ότι πρέπει για alts γιατί είχε καταντήσει αρκετά βαρετό να λιώνεις για να πάρεις κανά item για να ντύσεις τους λοιπούς alts σου). 

 

Αυτά τα ολίγα από εμένα. Αναμένω τα σχόλια φίλων που το είδαν κατάτι παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, απο το λίγο που είδα μου φάνηκε ψιλόαδιάφορο.

 

Θεωρώ απαράδεκτο απο μέρους blizzard ότι το lfr είναι locked και θα ανοίξει πλήρως σε 5 βδομάδες λες και η πλειοψηφία ξέρω γω ασχολείται με guild raiding.

 

Λόγω έλλειψης χρόνου και αρκετών θελκτικων gaming επιλογών αυτό το διάστημα λογικά με βλέπω για cancel subscription.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...