Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.Μια γρηγορη ερωτηση.Αν βαλω το Cataclysm και αφου αποκτησω τις 10 free μερες που δινει,θα εχω καποια επιπτωση στον ηδη αγορασμενο χρονο μου με gamecard?Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι καμία. Ο πληρωμένος χρόνος μετράει αφού οι 10 δωρεάν μέρες λήξουν.

την καρτα την χρησιμοποιω ηδη ε.απλα ισως να μην το εκανα κατανοητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.1 Patch Coming ....

 

The Gurubashi Tribe Persists

 

Originally a 20-player dungeon released in patch 1.7, Zul'Gurub will once again open its gates, featuring updated lore, all-new encounters, achievements, and improved loot! Zul'Gurub is now a level-85 five-player Heroic difficulty dungeon. To provide a new tier above the current Cataclysm dungeons, players can expect to find epic-quality item level 353 loot. The minimum average item level to enter this Heroic dungeon is 346.

 

Επιτελους το αγαπημενο μου ZG επιστρεφει :D :D :D

 

Το ιδιο και το Zul Aman !!!

 

Stealth base cooldown has been reduced to 4 seconds, down from 10

 

Πλακα μας κανουν με τους Rogue .... 4 sec cd το stealth ελεος !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους εχθές έπεσε ο Νεφάριαν μετά από 140 προσπάθειες!

Το guild έχει 7 έλληνες core και μπορώ να πω είναι από τις πιο δύσκολες fight (αν όχι η πιο δύσκολη) μάχη σε normal!Είχαμε το χειρότερο setup πάντως για το boss (κανέναν paladin healer και παίζαμε με 3 tank αναγκαστικά για το kite τον trash και το saver του πάλα tank στα Electrocute...αλλα τα καταφέραμε ^_^

 

 

 

 

Για οποιον θέλει να δει τα logs μας: http://www.worldoflogs.com/reports/0x4iumxrzbymvpci/analyze/hd/source/?s=5508&e=6085

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους εχθές έπεσε ο Νεφάριαν μετά από 140 προσπάθειες!

Το guild έχει 7 έλληνες core και μπορώ να πω είναι από τις πιο δύσκολες fight (αν όχι η πιο δύσκολη) μάχη σε normal!Είχαμε το χειρότερο setup πάντως για το boss (κανέναν paladin healer και παίζαμε με 3 tank αναγκαστικά για το kite τον trash και το saver του πάλα tank στα Electrocute...αλλα τα καταφέραμε ^_^

 

 

Για οποιον θέλει να δει τα logs μας: http://www.worldoflogs.com/reports/0x4iumxrzbymvpci/analyze/hd/source/?s=5508&e=6085

 

Για πες λίγο πως το πήγατε γιατι πηγα με το guild 10αρι προχθες και μετα απο 3 ωρες ισα ισα στο 3ο phase των φτάσαμε.

Για kite προτείνεις tank ή mage? Εμεις βάλαμε mage (frost) και πέρα απο το γεγονος οτι του βγήκε η πίστη δεν τα πηγε πολυ καλα.

Πως χωρίσατε τα heals? Εμεις είχαμε paladin πάνω στο τανκ που τανκαρε onyxia και είχε beacon στο αλλο τανκ που τανκαρε nefarian.. Holy priest (εγω :D) πάνω στο τανκ του νεφάριαν και λίγο raid heal σε οποιον είχα range και ενας druid να κανει το βεγγο :P

 

2 θεματα είχαμε πέρα απο το kite. Το range των healer που τελικά λύθηκε και το mana :fear: Μολις τελειωνε το 2ο Phase το οποιο μου φανηκε αρκέτα δυσκολο ημουν σχεδον αδειος απο mana με ολα τα cds χρησιμοποιημένα και και το nefarian κοντα στο 55%.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.... Πριν μια βδομαδα πειρα το WOW .... Ενας φιλος μου με εχωσε... Εγω τα κοροιδευα αυτα... Αλλα μεχρι να το 3εκινησω.... Κολλησα ... Το 8εμα ειναι οτι ειμουν ασχετος με αυτου του ειδους τα παιχνιδια και τα εχς βρει ζορικα... Ξεκινησα να διαβαζω αυτο το sticky του φορουμ αλλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες ρε παιδια... Μηπως ξερει κανεις κανενα σιτε η κανενα σημειο αυτου του ποστ που θα μπορουσε να με βοηθησει??? βασικα δεν μπορω να προσαρμοστω με τους ορους και τις περιεργες ονομασιες... Πηρα ενα μαγο και κανω τα quest για αρχη ... Εχω φτασει 15 lvl αλλα μια βοη8εια 8α ηταν ευπροσδεκτη.... Δεν εχω και φιλους να παιζουν για να μου δειξουν τα βασικα... Ενα φιλαρακι και αυτο ειναι Σαλονικα... :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.worldofwarcraft.gr/forum/

 

Ξεκίνα από εδώ, ρώτα και πιο συγκεκριμένα τι ακριβώς θέλεις μήπως μπορούμε να σε βοηθήσουμε και εμείς.

 

Πάντως νομίζω ότι στο battle.net υπάρχει και user guide για αρχάριους πλέον, ρίχτου μια ματιά, γιατί η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχεις κάποιον in game να σε βοηθήσει, θα φας ένα χρόνο να το μάθεις το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω φιλε μου που απαντησες στις ερωτησεις μου... Εσυ παιζεις.....??? Μπορεις να μου κανεις invite...

 

Είμαστε πιθανότατα σε διαφορετικό realm συνεπώς χλωμό το βλέπω να σε κάνω invite in game, αν και η αλήθεια είναι ότι έχω ψιλοξεκόψει τον τελευταίο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrisxxx δώσε βάση γιατί θα σε κουράσω B)

 

Setup Bear tank(με "μεταλαχμενα" γατί talent)Εγω ειμαι αυτος :devil:

DK tank με heal παρακαλώ στο fight 2.128.335 σύνολο στο fight 9.49%

Πάλα tank(για να κάνει κάθε Divine Guardian κάθε 2 μην στα μισά Electrocute)

Mage fire(αλλα έκανε και rings για να help τον πάλα)

Warlock

2x Rogue(με tricks μεταξύ τους για το cheat extra dps ;p)

Druid healer

Priest healer (disc)

Shaman healer (trelo heal sto kite en kinisi sto phase 3.

 

 

 

Ξεκινάει το αρκούδι-γατί(έχω μια παραλλαγή σε talent για αυτό το fight) και "τανκαρι" την οξυχία κοντά στο πιλάρ που είναι κάτω ακριβώς από το σημείο που καθόταν ο Νεφάριαν σαν άνθρωπος.

Ο Dk tank παίρνει στο τέρμα αριστερά πιλάρ τον Νεφάριαν και τον "τανκαρι" εκεί!

Ο πάλα παίρνει τα add(trash) και τα πάει τέρμα αριστερά στο δωμάτιο να τα παγώσει ο mage και να μείνουν από energy εκεί για να πεθάνουν όλα μαζί σε μια γωνίτσα ^_^ .

Μόλις πεθάνουν τα trash το αρκούδι φεύγει από την ονυξία και πάει να help στο dps στον νεφάριαν σαν γατι αλλα αφού πρώτα ο πάλα έχει πάει στην ονυξία να "τανκαρι".

Κάνει 2 Electrocute ο νεφάριαν και ξεκινάει η phase 2...

Αν δεν γίνουν 2 Electrocute πάνω στα πιλάρς(που σημαίνει ότι οι healers πρέπει να αντέξουν η να έχετε σαν εμάς πάλα tank για να κάνει Divine Guardian καθε 2 λεπτα) δεν πέφτει το boss και θα σας πω πιο κάτω τον λόγο (επίσης στα πιλάρ πάνω με 3 Electrocute είναι το ach.του Νεφάριαν)

Εμείς μόλις τελειώσαμε με τα πιλάρ και μπήκαμε 3 phase ο Νεφάριαν ήταν στο 59,8% ακριβώς και όχι στο 55% που μπήκατε εσείς :rolleyes: ο shaman και ο priest pew pew τον δράκο μέχρι να κατεβει κάτω για να πάνε full μάνα και αρχίζει ο χορός...

Ο Pala kite τα add με τον shaman σε όλο το δωμάτιο και ο νεφάριαν σε μια γωνιτσά με όλους τους dps ON HERO-ΙΜ Α ΗΕΡΟ και αλλα τέτοια χαρούμενα!!

Tip and hits αν τα add δεν ψοφήσουν 2 φορες στο kite δεν βλέπω ελπίδα(όχι το κούτσουρο τον druid μας αλλα αυτή που πεθαίνει πάντα τελευταία ;p ) γιατί έχει soft-enrage ο Νεφάριαν και γεμίζει όλο το δωμάτιο φωτιές!!

 

Phase 1 healers setup

O Priest sto tank tis οξυχία

Shaman-druid raid healers

 

Phase 2

ο κάθε healer το πιλάρ του

 

Phase 3

Ο shaman μαζί με τον πάλα run σε όλο το δωμάτιο

Druid-Priest raid heal

 

http://envoys-ed.wowstead.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...