Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Chrisxxx δώσε βάση γιατί θα σε κουράσω B)

 

Setup Bear tank(με "μεταλαχμενα" γατί talent)Εγω ειμαι αυτος :devil:

DK tank με heal παρακαλώ στο fight 2.128.335 σύνολο στο fight 9.49%

Πάλα tank(για να κάνει κάθε Divine Guardian κάθε 2 μην στα μισά Electrocute)

Mage fire(αλλα έκανε και rings για να help τον πάλα)

Warlock

2x Rogue(με tricks μεταξύ τους για το cheat extra dps ;p)

Druid healer

Priest healer (disc)

Shaman healer (trelo heal sto kite en kinisi sto phase 3.

 

 

 

Ξεκινάει το αρκούδι-γατί(έχω μια παραλλαγή σε talent για αυτό το fight) και "τανκαρι" την οξυχία κοντά στο πιλάρ που είναι κάτω ακριβώς από το σημείο που καθόταν ο Νεφάριαν σαν άνθρωπος.

Ο Dk tank παίρνει στο τέρμα αριστερά πιλάρ τον Νεφάριαν και τον "τανκαρι" εκεί!

Ο πάλα παίρνει τα add(trash) και τα πάει τέρμα αριστερά στο δωμάτιο να τα παγώσει ο mage και να μείνουν από energy εκεί για να πεθάνουν όλα μαζί σε μια γωνίτσα ^_^ .

Μόλις πεθάνουν τα trash το αρκούδι φεύγει από την ονυξία και πάει να help στο dps στον νεφάριαν σαν γατι αλλα αφού πρώτα ο πάλα έχει πάει στην ονυξία να "τανκαρι".

Κάνει 2 Electrocute ο νεφάριαν και ξεκινάει η phase 2...

Αν δεν γίνουν 2 Electrocute πάνω στα πιλάρς(που σημαίνει ότι οι healers πρέπει να αντέξουν η να έχετε σαν εμάς πάλα tank για να κάνει Divine Guardian καθε 2 λεπτα) δεν πέφτει το boss και θα σας πω πιο κάτω τον λόγο (επίσης στα πιλάρ πάνω με 3 Electrocute είναι το ach.του Νεφάριαν)

Εμείς μόλις τελειώσαμε με τα πιλάρ και μπήκαμε 3 phase ο Νεφάριαν ήταν στο 59,8% ακριβώς και όχι στο 55% που μπήκατε εσείς :rolleyes: ο shaman και ο priest pew pew τον δράκο μέχρι να κατεβει κάτω για να πάνε full μάνα και αρχίζει ο χορός...

Ο Pala kite τα add με τον shaman σε όλο το δωμάτιο και ο νεφάριαν σε μια γωνιτσά με όλους τους dps ON HERO-ΙΜ Α ΗΕΡΟ και αλλα τέτοια χαρούμενα!!

Tip and hits αν τα add δεν ψοφήσουν 2 φορες στο kite δεν βλέπω ελπίδα(όχι το κούτσουρο τον druid μας αλλα αυτή που πεθαίνει πάντα τελευταία ;p ) γιατί έχει soft-enrage ο Νεφάριαν και γεμίζει όλο το δωμάτιο φωτιές!!

 

Phase 1 healers setup

O Priest sto tank tis οξυχία

Shaman-druid raid healers

 

Phase 2

ο κάθε healer το πιλάρ του

 

Phase 3

Ο shaman μαζί με τον πάλα run σε όλο το δωμάτιο

Druid-Priest raid heal

 

http://envoys-ed.wowstead.com

 

Θενκς για το χρόνο σου :) Από οτι καταλαβα το πηγατε ουσιαστικά με 3 dps. Γιατί ο mage με το 3o tank ήταν πάνω στα adds. Μου κάνει εντύπωση που αντεξαν από μανα οι healers σας. Στο επόμενο try ελπίζω να τα πάμε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θενκς για το χρόνο σου :) Από οτι καταλαβα το πηγατε ουσιαστικά με 3 dps. Γιατί ο mage με το 3o tank ήταν πάνω στα adds. Μου κάνει εντύπωση που αντεξαν από μανα οι healers σας. Στο επόμενο try ελπίζω να τα πάμε καλύτερα.

 

Δες εδω http://www.worldoflogs.com/reports/0x4iumxrzbymvpci/analyze/dd/source/?s=5508&e=6085

Μόνιμα 4 dps στον Νεφάριαν αλλιώς δεν πέφτει με τίποτα πριν το soft-enrange.

Απλα ο μαγος εκανε 2-3 rings για να παγώνουν τα trash.

 

Phase 3 Tips and hits αν τα add δεν ψοφήσουν 2 φορες στο kite δεν βλέπω μέλλον γιατι ο Νεφάριαν γεμίζει όλο το δωμάτιο φωτιές!!

 

0:00 - First Shadowblaze resurrects all of the adds

0:30 - Second Shadowblaze (30 secs after the previous one)

0:55 - Third Shadowblaze (25 secs after the previous one)

1:15 - Fourth Shadowblaze (20 secs after the previous one)

1:30 - Fifth Shadowblaze (15 secs after the previous one)

1:40 - Sixth Shadowblaze (10 secs after the previous one)

1:50 - Seventh Shadowblaze (10 secs after the previous one)

Επεξ/σία από Pantelthekiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενκς για το χρόνο σου :) Από οτι καταλαβα το πηγατε ουσιαστικά με 3 dps. Γιατί ο mage με το 3o tank ήταν πάνω στα adds. Μου κάνει εντύπωση που αντεξαν από μανα οι healers σας. Στο επόμενο try ελπίζω να τα πάμε καλύτερα.

 

Αν έχετε μεγάλο πρόβλημα με τα adds πες τον μάγο να πάει frosτ - pve . Στο πρώτο phase είναι πολύ σημαντικό τα adds να ψοφήσουν ακριβώς στο ίδιο σημείο και όχι διάσπαρτα. Αυτό για τον mage θα είναι παιχνιδάκι. Στο 3ο phase το τανκ που θα κάνει kite τα adds δε θα δυσκολευτεί να τα μαζέψει γιατί όλα θα είναι σε ένα σημείο (όσο περισσότερο κουβάρι από το πρώτο phase είναι τα adds τόσο καλύτερο για το τανκ). Τώρα με τα fires όταν το τανκ τα βρει μπαστούνια και κινδυνεύει να πέσει , φωνάζει τον mage να κάνει frost nova με το pet του. Εννοείται πως τα adds σε καμιά περίπτωση ΔΕΝ πρέπει να βρεθούν ΜΕΣΑ στα fires , αλλά αν είναι να πέσει το τανκ τότε καλύτερα να τα κάνει cc o mage.

Αυτός είναι ίσος ο ευκολότερος τρόπος να αντέξει το τανκ. Φυσικά το γενικό DPS του mage θα πέσει αλλά το τανκ θα είναι safe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει κανεις σας στον genjuros ? (greek server απο οτι καταλαβα)...

Ποιες οι εντυπωσεις σας? Σκεφτηκα να μεταπηδησω σε ενα mainly greek server..

Σαπιλα ειναι ο server αυτος

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει κανεις σας στον genjuros ? (greek server απο οτι καταλαβα)...

Ποιες οι εντυπωσεις σας? Σκεφτηκα να μεταπηδησω σε ενα mainly greek server..

 

μεγα λαθος...ο χειροτερος server οσον αφορα την ελληνικη του κοινοτητα...no offense στα παιδια που παιζουν εκει

δεν ειναι τπτ προσωπικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενκς για το χρόνο σου :) Από οτι καταλαβα το πηγατε ουσιαστικά με 3 dps. Γιατί ο mage με το 3o tank ήταν πάνω στα adds. Μου κάνει εντύπωση που αντεξαν από μανα οι healers σας. Στο επόμενο try ελπίζω να τα πάμε καλύτερα.

4 dps. απλά το θέμα είναι ότι για το Phase 1 add tank/kite Καλό είναι να έχεις εναν dk dps με blood pressence. αν και ο ferral druid θα λειτουργεί μια χαρά με kitty talents. απλά το dps θελει πιο πολύ χρόνο για να "βγει" και πάλι σε single target αυστηρά .

 

 

12/12 εδώ και 2 βδομάδες με 1-2 raid/week το guild. gg μας ίσως ασχοληθούμε και με κάνα heroic τώρα.

 

 

Mpoumpiz @ Zenedar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγα λαθος...ο χειροτερος server οσον αφορα την ελληνικη του κοινοτητα...no offense στα παιδια που παιζουν εκει

δεν ειναι τπτ προσωπικο...

 

ο server πριν τα free migration ηταν ο χειροτερος server του παιχνιδιου . Spam στο trade απο το καθε μαλακισμενο που εχανε ο Ολυμπιακος και ο Παναθηναϊκος και εμπαινε να βρισει Χριστους και Παναγιες και φυσικα γινοταν μπαχαλο . Αν εμπαινες Κυριακη βραδυ μετα απο αγωνα ηταν ρινκ .....Απο μανες τιποτα αλλο δεν αφηνε κανεις κανεναν . Μολις εγινε το free migration τα πραγματα εστρωσαν αρκετα . Δεν ειναι ο αισχος server του Wrath ειναι ενας μετριος server χωρις μεγαλα guild με λιγο Pve σοβαρο και ηρεμια πλεον στα trade κτλπ κτλπ . Δεν ειναι τοσο χαλια οσο ηταν και σου μιλαει ενας παιχτης του Wow που παιζει απο την 1η μερα του παιχνιδιου στον genjuro και εχει 10 χαρακτηρες σε αυτον 3 85 ριδες 1 81 lvl και 6 80 ριδες .

Αν θελεις progress ξεχασε τον . Αν θελεις ηρεμια και οχι πολλα πολλα απο end content καλουτσικος ειναι

Εγω που λογω δουλειας παιζω 10 ωρες / βδομαδα μου κανει μπαινω κανω κανα quest κανα daily κανα heroic και κλεινω . Αν εχεις σκοπο να ριξεις Deathwing μην το σκεφτεις καν ... θα τον ριξεις οταν με το καλο ερθει το επομενο xpansion και ολοι θα ειναι lvl 90 +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ποτε δυνατον γαμω την τυχη μου.

Λεω να παω ενα random να παρω τα valor..

Τι το ηθελα?

Πρωτο heroic..Stonecore..

Pullαρει το τανκ χωρις cc, χωρις interrupt,χωρις τιποτα. Καιω cds, οτι εχω και δεν εχω και τα ριχνουμε..Φτανουμε στο boss και..ολοι dead επειδη καθοντουσαν πανω στον καπνο, εκει που πεταγεται το boss.. Λεω ok, παμε για αλλα.

Δευτερο heroic..throne of the tides.. Κλασικα, το tank pullαρει το group (το group στο οποιο ειναι 2 healers btw) χωρις cc και χωρις interrupt τα heals βεβαιως βεβαιως..Λεω καλα..Εδω θα μεινουμε για παντα. Κανω MC το ενα mob που healαρει και αρχιζω τα heals απο αυτο. Πανε καλα τα πραγματα μεχρι που το ενα dps pullαρει κατα λαθος ενα patrol το οποιο μαζι με ολα τα αλλα μας wipeαρουν.

Και εδω αρχιζει το καλο.. Με αρχιζει στα βρισιδια το τανκ..

"OMFG YOU HAVE FULL MANA YOU DONT FUCKING HEAL WTF" και τετοια.. Προσπαθω να του εξηγησω οτι, ρε αδερφε, healαρα μεσα απο το mob, δε χαλαγα mana, τιποτα αυτος, συνεχιζει στο τροπαριο οτι δε healαρα. Του κανω "Check recount..22k hps" Και μου κανει το θρυλικο..

"YOU ARE SUPPOSED TO HEAL NOOB,NOT TO LOOK YOUR DPS" Προφανως δεν ηξερε καν τι ειναι το hps..Τους αρχισα στις παναγιες και με κickaran..

 

Ιστοριες καθημερινης τρελας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H τελευταια φορά που πήγα ραντομ σαν χιλερ χωρίς να εχω μαζί μου 2+ guild members ηταν λίγες μέρες αφού 85ρισα.. Μονο σαν dps κάνω Join καμια φορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδιά μερικές φορές αυτά τα Pug δεν υπάρχουν ,σήμερα Deadmines στο 2o Boss μετά απο το προηγούμενο fight πέφτει ενα dps ο healer χωρις mana και το tank μου ορμάει στο boss lol. Τελοσπαντων το βγάζουμε το boss και του λέω του Tank οτι πίσω απο εσένα υπάρχουν αλλοι 4 παιχτες πρόσεχε που κ που την κατάσταση τους :). Μου απαντάει "τι θελεις Priest (shadow) ?" και του εξηγώ τι έγινε πριν ,δεν απαντάει. Συνεχίζουμε στον τρίτο που ειναι το robot αυτός να καθετε κατω και να του φωνάζουμε ολοι να ανεβεί πανω να τανκαρει ,δεν ακούει μεχρι και leap of faith του εκανα να ερθει επανω μπας και ξυπνήσει τιποτα αυτος κατω lol. Πεθαινει και κανει leave λεγοντας μας οτι μας βαρέθηκε lol. Σκέφτομαι γιατι να μην ειμαι διπλα του εκεινη την ωρα που παιζει να τον αρχισω στις σφαλιαρες :).

 

Αλλη μια ιστορια καθημερινης τρελλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτανουμε στο boss και..ολοι dead επειδη καθοντουσαν πανω στον καπνο, εκει που πεταγεται το boss.. Λεω ok, παμε για αλλα.

 

Αν στο πρώτο wipe αφίσες το random τότε καλά τα παθαίνεις όλα αυτά :rolleyes: (φιλικά πάντα)

 

 

Εγώ πάντως μέσα στους 3 μήνες Cata έχω πάει 1-2 pug random και απλά δεν κάνω το ίδιο λάθος ξανά.

Guild runs και Aγιος ο θεός!!Το guild exp. εδώ και 1-2 lvl με έχει προβληματίσει και δεν ξέρω αν αξίζει τόση πίεση για lvlup πλέον :/ (είμαστε 18 lvl και θέλουμε άλλες 2 μέρες για 19).

Eίμαστε σε μια κατάσταση να κάνουμε 6-7 hcs την ημερα(όλα guild run 5 άτομα) και να χάνουμε 4-5 ώρες χαλαρά σε lvlup... :mad: :X :cry: :eek: :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...