Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ψάχνω για server για να κάνω transfer άμεσα γιατί ο Doomhammer είμαι μόνο εγώ και το AH. Έχετε να προτείνετε κανέναν PvE? Αν παίζει και κανά invite σε guild με έλληνες, ακόμα καλύτερα!

 

Φάρμαρε όλα τα rare πριν φύγεις. ;p

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψοφησε ο outland? 

επειδη εχει queue κάποια βραδυα?

 

ειναι ίσως ο  καλυτερος server που έχω παίξει και με απίστευτο skill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι ψόφησε ο Outland, είπα ότι ψόφησε η πλευρά των Horde στον Outland.

 

Εγώ πήγα περίπου 3 μήνες πριν το MoP (Horde, το τονίζω) και ναι, ήταν έτσι όπως τα λες. Μετά ήρθε το MoP και τα 3-4ωρα queues. Με τον καιρό, το AH δεν είχε όσα items είχε αρχικά (σημαντικά λιγότερα), πολλοί έφυγαν λόγω των queues, και μέχρι όταν έπαιζα εγώ (περίπου καλοκαίρι) και το /2 των Horde είχε ατονίσει σε επικίνδυνο βαθμό, και με κόσμο που το συζήτησα όλοι είχαν την ίδια εντύπωση.

 

Έτυχε να παίξω λίγο Alliance στον Outland, όπου τέτοιο πανικό δεν έχω ξαναδεί σε άλλο server και πιστεύω θα είναι έτσι ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ρε τσακαλια εγω ειπα να ξαναξεκινησω  ημουν horde lighting blade  αλλα δεν εχει τπτ ξεκινησα τωρα draenor horde εσεις που ειστε? Ειναι κανενας απο draenor εδω? εχει κοσμο.. αλλα θελει και χαβαλε το παιχνιδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτυχε να παίξω λίγο Alliance στον Outland, όπου τέτοιο πανικό δεν έχω ξαναδεί σε άλλο server και πιστεύω θα είναι έτσι ακόμα.

 

Ακομα ετσι ειναι..Ειμαι σε αλλο server, αλλα οταν μεταφερομαι Outland Alliance στο Shrine με οQ για κανα flex, τετοιο πανικο δεν εχετε ξαναδει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω σταματισει το wow εδω και κανα 6μηνο, επεζα στον Ravencrest απλα ξεκινησαν 3 φιλαρακια στον Neptulon με Recruit a friend και ψαχνω καποιον να τον κανω Recruit για να ξεκινησουμε μαζι ωστε να ειμαστε 5αδα, full groun δηλαδη + το τριπλασιο xp και αλλα rewards που προσφερει το Recruit a friend. Να επισημανω οτι το wow το εχει προσφορα στα 10Ε + 5Ε το MoP, συνολο 15 ευρω δηλαδη απο την Blizzard, η προσφορα ισχυει μεχρι 01/01/2014. Μπορειτε να την δειτε εδω https://eu.battle.net/shop/en/product/game/wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες λέω να αρχίσω wow αλλά είμαι παντελώς άσχετος στο game... Αξίζει να αρχίσω? Αν ναι υπάρχει κάποιος οδηγός για αρχάριους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην αξίζει; Αν έχεις χρόνο διαθέσιμο, ξεκίνα.

 

Θα διαλέξεις μια κλάση που σου αρέσει αρχικά.

  • Tank-healer-dps. Υπάρχουν κλάσεις που μπορούν κάνουν και τα 3, μπορείς να έχεις όμως μόνο 2 active specializations σε κάθε χαρακτήρα. Αυτό αλλάζει βέβαια αν θες, δηλαδή μπορείς αν είσαι druid να αλλάξεις από healer σε tank, θα χρειαστείς βέβαια το ανάλογο gear.

Αφού φτιάξεις τον χαρακτήρα σου ξεκινάς το questing. Το WoW παίρνει addons, που σε βοηθούν στα πάντα μέσα στο παιχνίδι. Για questing δες το Carbonite addon, ή και το Zygor Guides (το 2ο δεν είναι δωρεάν αλλά το βρίσκεις εύκολα). Αddons θα βρείς άπειρα στο curse.com. Μπορείς παράλληλα με το questing να κάνεις και dungeons, για καλύτερο loot. Υπάρχει αυτοματοποιημένο σύστημα στο παιχνίδι που θα σου βρει party και θα σε μεταφέρει αυτόματα στο dungeon.

 

Όταν πας 90 ήδη θα έχεις καταλάβει τα βασικά, οπότε αρχίζεις σιγά σιγά να μαζεύεις gear καλύτερο για raids ( χρησιμοποιώντας πάλι το dungeon finder). Όσο παίρνεις καλύτερο gear θα ανοίγουν όλο και περισσότερα dungeons, και στην συνέχεια raids. Η σειρά είναι normal-heroic για τα dungeons, και για τα raids υπάρχουν 10άρια-25άρια normal και heroic, καθώς και τα flex όπου η δυσκολία προσαρμόζεται ανάλογα με τον αριθμό ατόμων που συμμετέχουν.

 

Θα χρειαστεί να μάθεις ποια στατιστικά είναι σημαντικά για τον χαρακτήρα σου και να επιλέγεις το ανάλογο gear, τα ανάλογα gems enchants, και reforging (αυτά θα σε απασχολήσουν στο καλό gear όταν πας 90). Επίσης σημαντικό είναι να μάθεις το rotation του class σου, δηλαδή με ποια σειρά θα χρησιμοποιείς τα spells σου, και να το προσαρμόζεις ανάλογα τη στρατηγική σε κάθε dungeon boss - raid boss ή και pvp.

 

Ένα καλό site για όλα αυτά είναι το http://www.icy-veins.com/

Για addons είπαμε το curse.com

Για reforging http://www.askmrrobot.com/

Για οτιδήποτε έχει να κάνει με το παιχνίδι μπαίνεις στο wowhead.com

Για νέα κλπ το http://www.mmo-champion.com/

 

Eπίσης θα βρεις άπειρα βίντεο στο youtube με οδηγούς για τις στρατηγικές των raids, dungeons, για quests και rotations.

 

Δεν είναι τόσο πολλά και τόσο περίπλοκα όσο ακούγονται, το αντίθετο. Το παιχνίδι σε πάει μόνο του πλέον.

Ότι άλλο θες εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να ξεκινησεις μπορω να σε κανω Recruit a Friend, ετσι θα εχουμε τριπλο xp και διαφορα αλλα πλεονεκτηματα για 90 μερες. Αν ενδιαφερεσαι στειλε μου το email σου σε pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδιά! Ερωτήσεις τώρα. Ποια έκδοση του wow πρέπει να πάρω? Θέλω να πω έχει mists of pandaria, litch king κλπ. Εγώ τι παίρνω? Και το βασικό, τι συνδρομή πληρώνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα χρειάζεσαι αν θες να φτάσεις 90. Έχει προσφορά αυτές τις μέρες, πήγαινε στο shop του eu battle.net να δεις. https://eu.battle.net/shop/en/product/game/wow

 

Το απλό WoW είναι μέχρι το lvl60. The Burning Crusade σε πάει 70, Wotlk 80, Cataclysm 85, MoP 90. Μπορείς να εκμεταλευτείς την προσφορά αυτές τις μέρες για να γλιτώσεις αρκετά χρήματα. Σύνολο όπως βλέπεις βγαίνει 15ε. (1-85 στα 5ευρώ, 85-90 10ε)

Αν τα πάρεις ξεχωριστά....πάει αρκετά ακριβότερα.

 

Sub μηνιαίο κάπου στα 11ε βγαίνει, και μετά 2μηνιαίες κάρτες τις βρίσκεις στο 20άρικο από διάφορα sites. Μπορείς και να πληρώσεις μόνο για 1 μήνα, χωρίς να βάλεις subscription πάντως.

 

Επίσης, συνήθως έχει 1 μήνα δωρεάν το παιχνίδι από μόνο του, οπότε μην βιαστείς να αγοράσεις gametime.

 

edit: Να, αυτό που έχει 5 ευρώ έχει και 30 μέρες δωρεάν

Sale ends 01/01/14 at 11:59 PM PST
Subscription required
30 days of free game time included
Includes levels 1–85
Internet connection required
Battle.net® registration required

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στο link που σε εδωσε ο αλλος παραπανω, εκει θα δεις οτι εχει 5 ευρω η απλη εκδοση(μεχρι το cataclysm) και 10 ευρω το Mists of Pandaria, συνολο 15 ευρω και εχεις και 1 μηνα δωρεαν. Απλα οι συγκεκριμενες τιμες ειναι σε προσφορα μεχρι αυριο οποτε αν θες σκεψου το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...