Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Blizzard έδωσε πολύ βάση μεταξύ άλλων και στην μουσική στα παιχνίδια της και δικαιώθηκε. Με θυμάμαι 16 χρονών να ακούω στο CD την μουσική του πρώτου Warcraft.

 

Ειδικά η μουσική του WoW είναι απίστευτη και πραγματικά epic. Τουλάχιστον μέχρι το WoTLK. Μετά, προσωπική μου γνώμη είναι πως δεν κράτησε το ίδιο κορυφαίο επίπεδο και δυστυχώς αλλάξανε και την μουσική και στο παλιό content.

 

Για μένα, το παρακάτω είναι το best of the best:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πραγματικά απίστευτο στο video που ανέβασα είναι ότι πέρα απο το βιολί ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι ήχοι παράγονται από τα στόματα του ζεύγους Hollens (δείτε το κανάλι του για περισσότερα)

 

Ακολουθώ την Davis κοντά ένα χρόνο αξίζει ένα subscribe το κανάλι της (ασχολείται ως επι τω πλείστον με violin covers της μουσικής της gaming industry). Απο χτες subscribe κ στον Hollens τον όποιον θα ξεκοκκαλισω τις προσεχείς ημέρες.

 

Προσωπικά η μουσική του Warcraft για μένα έφτασε στο peak της στην vanilla. Και η μουσική του intro και κυρίως το storwind theme είναι ριζωμένες μελωδίες στο νου μου. Ωστόσο εξακολουθώ να απολαμβάνω τους ήχους της blizzard ακόμη και σήμερα. Μου είναι εξαιρετικά εύκολο να κάτσω και να απολαύσω το ost του pandaria.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήνεται κανείς να κάνει RAF μαζί μου?

 

Σκέφτομαι να επιστρέψω στο wow, δεν θα μπορώ να παίζω πολλές ώρες όμως, κυρίως τα

σαββατοκύριακα. Ψήνεται κανείς να ανεβάσει χαλαρά κάποιον char μαζί μου? 

 

Το μόνο που θέλω είναι να είναι Alliance σε server με καλό population. Δεν με νοιάζει αν θα είναι pvp- pve ή ακόμη και RP server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε ολους..μετα απο καιρο ξαναγύρισα στο παιχνιδι..οι βασικοι μου παιχτες ειναι στον bloodhoof alliance.αλλα ο server αυτος παραπαίει!!

Ειχα εναν 80αρι druid στον STORMSCALE SERVER τον οποιο τον ειχα κανει instant οταν καποιος φιλος μου ειχε κανει scroll of ressurection.

Τον ειχα αφησει λοιπον και εμεινε..

Τωρα αρχισα να παιζω εκει ειμαι HORDE και αναρωτιομουν αν ειναι κανεις εδω π παιζει στον ιδιο server και ειναι σε κανενα guild να παιξουμε μαζι..γιατι σε αυτον το server δεν ξερω κανεναν.εxω αρκετή εμπειρία απο heal καθώς παλαιότερα εκανα πολλά raid στον παλιο server π ημουν!οποιος θελει το ονομα του παιχτη ειναι kolombaras τον εχω βαλει σε ενα guild τυχαιο ετσι για να παιρνω το bonus απο το guild!Αυτα...


Chill οντως η μουσική ειναι τρομερή..πόσο μάλλον οταν βλεπεις να βγαίνει απο ανθρώπους και οχι απο καποιο μηχάνημα τελευταίας τεχνολογίας οπως συνήθως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια , εχω σταματησει πολλα χρονια το παιχνιδι, αλλα τελευταια σκεφτομαι να μπω παλι να το τσεκαρω... λιγο πριν βγει το cataclysm i called quits. το λοιπον ομως , εκανα ενα τσεκ και δεν βλεπω πουθενα τον σερβερ που επαιζα (twillights hammer) μπορει να με ενημερωσει καποιος τι φαση παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φιλε,εγω τυγχανει να εχω εκει παιχτη (ανενεργο δεν το χρησιμοποιο) και δειχνει κανονικα το server..

Υπαρχει δηλαδή ο server.Μήπως δεν είδες καλα??Αν και κανονικά αν εχεις παιχτες εκει θα έπρεπε να ειναι πάνω πάνω στη λίστα με τους server και να στον εχει με πράσινο χρώμα.

Ποσο καιρό εχεις να παίξεις wow?μηπως παιζει κατι αλλο με την blizzard και σ εκαναν ανενεργό το λογαριασμό.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια , εχω σταματησει πολλα χρονια το παιχνιδι, αλλα τελευταια σκεφτομαι να μπω παλι να το τσεκαρω... λιγο πριν βγει το cataclysm i called quits. το λοιπον ομως , εκανα ενα τσεκ και δεν βλεπω πουθενα τον σερβερ που επαιζα (twillights hammer) μπορει να με ενημερωσει καποιος τι φαση παιζει?

 

Όταν εννοείς check τι εννοείς; Μπήκες eu.battle.net και είδες σέρβερς; Μπήκες online; Παίζει να είδες τπτ πχ για Ρωσικούς Servers κοκ? Δεν ξέρω τι παίζει με τους virtual servers τώρα. Μήπως αυτοί που συνδέθηκαν είναι κάτω από ένα master και για νέους παίχτες δεν φαίνονται οι παλαιοί. 

 

ΥΓ. Δεν ξέρω πόσα χρόνια έλειπες, αλλά νομίζω ότι υπάρχει limit στο πόσο θα κρατάει η blizz τους char σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα login στο ακαουντ μου ολοι μου οι χαρακτηρες εκει ειναι , απλα δεν εβλεπα στην αρχη τον twillights... μετα που τονβρηκα καταλαβα οτι εχει πεθανει ο σερβερ. 1000 ατομα περιπου ~_~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τοτε..και εγω τα ιδια φιλε..ημουν στο bloodhoof αλλα δεν παει καλα και αυτος ο server..τωρα ειμαι stormscale εκει εχει πολυ κοσμο..πολλες φορες περιμενω 15λεπτα για να μπω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα τοτε..και εγω τα ιδια φιλε..ημουν στο bloodhoof αλλα δεν παει καλα και αυτος ο server..τωρα ειμαι stormscale εκει εχει πολυ κοσμο..πολλες φορες περιμενω 15λεπτα για να μπω!!

 

Χαχα, καλό.Δοκίμασε Kazzak σε peak time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο αρκετά χρόνια, και μιας και παίζω περιστασιακά στο χαλαρό, είπα να δοκιμάσω κάποιον private server.

 

Βρήκα έναν που τρέχει το WotLK, το οποίο κρατά το παραδοσιακό gamestyle και μου αρέσει πολύ περισσότερο απο αυτό που είδαμε απο το Cataclysm και μετά.

 

Οι τύποι έχουν κάνει τρομερή δουλειά. Είναι λες και παίζεις στον official. Ελάχιστα bugs, τα πάντα δουλεύουν όπως πρέπει και το lag είναι μόλις +10 απο ότι στον official. Το μόνο μείον, είναι το population μιας και είναι καινούργιος server αλλά δεν με πειράζει προς το παρόν αυτό.

 

http://www.Dalaran-WoW.com Ρίξτε μια ματιά όσοι ενδιαφέρεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ..Εαν δεν είναι το official δεν λεει..μπορεί να πληρώνεις,αλλα πιστεύω πως κανένα απο τα καινούρια και free mmorpg δεν μπορεί να φτάει το wow.και ολες οι συγκρίσεις με τα καινούρια π κάνουν για γραφικά κλπ ειναι χαζομάρες,διότι το παιχνιδι αυτο ειναι δεκαετίας παιχνιδι..και ακόμα καλα κρατάει..επίσης πιστεύω οτι το επόμενο expansion που θα βγάλουν αν και θα ειναι πιθανότατα το τελευταίο θα το κάνουν πολύ τούμπανο γιατι είδη ψιλοέφαγαν τα μούτρα τους με το pandaria.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...