Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται για blizz like wow server, ας ρίξει μια ματιά στο παρακάτω. Εγώ παίζω ήδη, ο χαρακτήρας μου ο Kiwer.

 

Algalon, The WotLK Progressive Realm Release: February 15th - Dalaran-WoW.
 
Were you searching about one progressive realm based in WotLK, with stunning quality and with the blizzlike feeling and essence of the old times? The private server Dalaran-WoW releases their second realm on February 15th: Algalon. That will be the first and unique progressive realm out there. Make your home here.
 
 
-Official Website: http://www.dalaran-wow.com

-Facebook: http://www.facebook.com/dalaranwow 
-Youtube: http://www.youtube.com/user/DalaranWoWcommunity 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι μου λέει ότι λόγω του "αιώνιου" progression και του ilvl cap στα προηγούμενα tier, θα γίνει η φάση αλά bc, όπερ μεθερμηνευόμενον όποιος κακομοίρης δεν ξεκινήσει στον server με το launch και αργήσει μερικούς μήνες, αν δεν έχει βύσμα σε guild της προκοπής να τον μπουστάρουν θα δει μπροστά του να ορθώνεται το σιδηρούν παραπέτασμα και αντί για raiding θα καταντήσει να μαζεύει μαργαρίτες και ζουμπούλια στην barrens και θα ικετεύει να τον πάρουν σε κανά 5ρι hc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν παίζεις με αγκώνες είσαι έτσι. εάν είσαι καλός σε 1 raid μπαίνεις, φαίνεται και από τα meters και από την κίνηση σου και από ολα ότι είσαι καλός, γίνεσαι core στο guild, kkthxbb. εάν είσαι τάχα μου δήθεν ότι φοβερός παίκτης και πράσινα άλογα και μπαίνεις μέσα και λες "what's the plan guyz" λογικά θα καταλήξεις να είσαι begger της sw... 

 

ούτε βύζμα δεν θέλει ούτε τίποτα....

 

ps1: μιλάμε για world 1-100 guilds όχι <infernals>, <to gala elikse>, <oi gioi tou gosu> όπου θέλει βύζμα για να μπεις μιας και το progress είναι το ίδο με το progress της ελλάδας μέσα στην κρίση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ποιός τους γ@μ@ει τους τελειωμένους "γκοσάδες" που ξημεροβραδιάζονται μπροστά σε μια οθόνη. Για νορμαλ gamers μιλάω, όχι για τα καϊδια της ζωής. Ο algalon θα ακολουθήσει τα βήματα του tbc στο πιο hardcore, μιλάμε για prive server που κάθε 3 μήνες θα προχωράει tier. Μόνο που εδώ αντίθετα με το retail επι wrath που όποτε έβγαινε νέο tier, το προηγούμενο tier gear αγοραζόταν με justice points από 5ρια ακριβώς για να βοηθήσει όσους μπήκαν αργά στο game/raiding, εδώ δεν έχει τέτοια και θα πρέπει κάποιος να πετύχει guild με progress στο 1ο tier, τα προχώ guild δεν πρόκειται να ασχοληθούν με νέους.Το ίδιο πρόβλημα είχε και το tbc, που μόλις το 3% όλων των guild αν δεν κάνω λάθος είχε progress στο BT μέχρι που βγήκε το sunwell και η blizzard το έλυσε στο wrath. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?

 

lol για τα ad hominem γραφικά σχόλια περί "whats the plan" κλπ, 3χ glad στο wrath με 2 class, clear hc content wrath και  cata, βασικά στα @@ μου και αυτά,  αλλά απ'ότι φαίνεται για κάποιους κατεστραμμένους "γκοσάδες" πρέπει να δίνω και βιογραφικό της "καριέρας" μου στο wow..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν παίζεις με αγκώνες είσαι έτσι. εάν είσαι καλός σε 1 raid μπαίνεις, φαίνεται και από τα meters και από την κίνηση σου και από ολα ότι είσαι καλός, γίνεσαι core στο guild, kkthxbb. εάν είσαι τάχα μου δήθεν ότι φοβερός παίκτης και πράσινα άλογα και μπαίνεις μέσα και λες "what's the plan guyz" λογικά θα καταλήξεις να είσαι begger της sw... 

 

ούτε βύζμα δεν θέλει ούτε τίποτα....

 

ps1: μιλάμε για world 1-100 guilds όχι <infernals>, <to gala elikse>, <oi gioi tou gosu> όπου θέλει βύζμα για να μπεις μιας και το progress είναι το ίδο με το progress της ελλάδας μέσα στην κρίση 

 

 

Απο πότε έχεις να παίξεις WoW;Τις προάλες ζήταγε 538 ilvl minimum.Εγω είχα 536 και του λέω να με πάρει και μου λέει "sorry low ilvl..." :-( .Τον ρωτάω πόση διαφορά μπορεί να έχουν τα 2 ilvl και μου λέει πολλή.

 

Παααρα πολύ, upgrade σε 2 αντικείμενα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι ο dungeon master αναφέρεται στο post του sorath για τον prive server "agalon" ενώ ο paularas μιλάει γενικά για τους official servers.

 

communication breakdown? διορθώστε με αν κάνω λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω χάσει την μπάλα με το battlenet, την τελευταία εβδομάδα με τα merge στους server με έχει γαμήσει στα dc και τα connect issues.

Έχετε και εσείς πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κανένα prive server που να έχει TBC η Vanilla? Γιατί έτσι πως το έχουν κάνει, όχι για να παίξω που δεν μπαίνω, αλλά ούτε καν για PVP. Για κανένα ρετρό θα έμπαινα άνετα……

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κανένα prive server που να έχει TBC η Vanilla? Γιατί έτσι πως το έχουν κάνει, όχι για να παίξω που δεν μπαίνω, αλλά ούτε καν για PVP. Για κανένα ρετρό θα έμπαινα άνετα……

 

άλλο πάλι και τούτο... πως το κάνανε δλδ? Ήταν, είναι και παραμένει το κορυφαίο MMO παρόλα τα χρόνια που έχουν περάσει. Για ρετρό, δες από pacman μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο πάλι και τούτο... πως το κάνανε δλδ? Ήταν, είναι και παραμένει το κορυφαίο MMO παρόλα τα χρόνια που έχουν περάσει. Για ρετρό, δες από pacman μεριά.

 

μετα απο 8 χρονια υπαρξης και να διατηρει σχεδον 8 εκατομμυρια συνδρομητες πραγματι δεν ειναι τυχαιο  ;)

 

http://www.mmo-champion.com/content/3741-WoW-Up-to-7-8-Million-Subscribers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...