Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα πρόλαβα και πήρα και το Legendary back, έκανα και τα quests στα Blasted lands έξω από το portal.

 

I am fucking thrilled

 

Το παιχνίδι έχει περάσει τεχνολογικά σε άλλο επίπεδο. Λιγότερα spells, μικρότερα stats, τέρμα τα reforge και οι παπαριές, τα items που πέφτουν έχουν και intellect και agility για να μη χρειάζεται ο druid να κυνηγάει διπλά σετ για το offspec και ωραία τα νέα models, κυρίως τα Night Elves.

 

Αλλά η τρομακτική διαφορά είναι η ολοκληρωμένη πλέον crossrealm κατάσταση. Εγώ ειδικά που ξέμεινα από guild, klein να ξαναμπώ σε κάποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους,

 

Με αφορμή το 6.0 θα θέλαμε να ενημερώσουμε για το Status του Guild μας.

 

Όπως έχουμε ξαναγράψει οι Principal Gods, είναι μια παρέα Ελλήνων που ξεκίνησαν να παίζουν SWTOR το 2009. Αλλάξαμε  αρκετά παιχνίδια μέχρι που καταλήξαμε στο World of Warcraft (Mists) στα μέσα του Throne of Thunder. Ξεκινώντας από το 0, καταφέραμε να κάνουμε down 10/14 Heroic 10 Man SoO. Με την αλλαγή του Mythic που φέρνει το Walords of Draenor θέλουμε να αυξήσουμε το Roster μας ωστε να μπορέσουμε να ανταποκριθούμε στο 20+-Man Content αλλά και να μεγαλώσουμε την παρέα μας. Ήδη έχουμε μεγαλώσει αρκετά το Core μας ξεπερνώντας τα 30 άτομα. Ψάχνουμε για Social χαρακτήρες που γουστάρουν πάνω από όλα την παρέα και μετά το παχνίδι και τους In Game στόχους του. Με λίγα λόγια, σημασία για εμας έχει ο χαρακτήρας του καθενός και όχι το πόσο καλός παίχτης είναι.

 

Παίζουμε Horde στον RP Server Argent Dawn και εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για εμάς, μπορείτε να μπείτε στην σελίδα μας http://www.principalgods.gr .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Εχω λιωσει λιγο στη βαρεμαρα και γενικα εδωσα ενα καρο λεφτα για το πισι μου και δεν με κραταει κανενα γκειμ, εχω ξεκινησει ποσα, τα εχω παρατησει στη μεση κι αλλα ποσα εχω αγορασει κ δεν τα εχω κανει καν εγκατασταση. Στο θεμα μας, εχω σταματησει το WoW εδω και 2-3 χρονια. Παντα εβαζα μια καρτα ανα 5-6μηνο περιπου και πολυ σπανια στο καπακι και τελευταια με ξυνει πολυ να το ξεκινησω παλι. Casual player. Το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι μεχρι που εχω παιξει, στο account μου λεει οτι εχω και το Pandaria αλλα δεν θυμαμαι να το παιζω ποτε. Πως το επιβεβαιωνω? Και τελικα, να τη ξυσω τη πληγη? πφφφ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερα και πριν, το Pandarian πλέον συμπεριλαμβάνεται στην αγορά του WoW. Οπότε όλα τα accounts (εκτός απο τα trial) έχουν μέχρι και αυτό το expansion.

 

Τώρα, τι να σου πω. Κι εγώ 3 χρόνια είμαι off, μετά απο hardcore raiding. Που και που παίζω casual σε ένα prive server, έτσι να μου φεύγει η "λιγουρα'.

 

Απο την άλλη, όταν βλέπω αυτο΄το login screen με γυρνά αρκετά χρόνια πίσω, και πορώνομαι. Το expansion αυτό είναι πολλά υποσχόμενο. Αν έχεις το χρόνο και την άνεση, ε, δώστου μια ευκαιρία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλα δεν καταλαβα οτι προστεθηκε αυτοματα στον λογαριασμο. Μαλιστα. 

 

Hardcore ποτε δεν επαιζα αλλα παντα γουσταρα το casual, περνουσε ευχαριστα η ωρα και απο τη στιγμη που με τα αλλα παιχνιδια δεν ασχολουμαι πανω απο μιση ωρα μαλλον με βλεπω να μπαινω "δοκιμαστικα" :P

Ελευθερο χρονο? Μπααα απλα οταν γυρναω το βραδυ βαριεμαι να καθομαι και να αναλωνομαι στο fb παλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση 6.0 + WoD με ψήνει κι εμένα να το ξαναπιάσω μετά από 1.5 χρόνο.  :mad: Απ'την άλλη χρόνος πολύς δεν παίζει οπότε δεν ξέρω... ένα sub έτσι για το γμτ με βλέπω να το ρίχνω πάντως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας κατηγορω ολους, εσεις φταιτε! Μολις εβαλα καρτα... μετα απο 3 χρονια αποχης...


Και τι γινεται τωρα ρε παιδια? Εγω ειμαι Twilight's Hammer που μαθαινω πως πεθανε. Κανουμε μεταφορα? Και απο την στιγμη που δεν εχω μονο εναν χαρακτηρα θα τα σκασω χοντρα για να τους μεταφερω ολους? Πωω τι παθαμε?!


Κι επισης θελω βοηθεια με guides. Εμπαινα σε ενα forum καποτε κι εβλεπα και μαθαινα πολλα αλλα δεν θυμαμαι ποιο ειναι, εχει κανεις καμια ιδεα? :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος αν το Legendary back πρόκειται να κάνει scale κατά το WoD?

 

Δηλαδή να λειτουργεί όπως τα heirloom κατά κάποιο τρόπο? Επιπλέον τα heirloom από Garrosh μπορεί να τα μεταφέρει κάποιος σε χαρακτήρα διαφορετικού server μιας και είναι BoA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

Ναι.

 

 

Λέτε να παίξει legendary το Atiesh;

Χλωμό βέβαια γιατί θα έχουμε δαχτυλίδι, δεν πρέπει να έχει παιχτεί φάση να μπορείς να πάρεις δύο legendary μαζί σε ένα expansion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς διάθεση να κάνουμε RAF; Θα ψωνισω εγώ το account μου εννοείται. Ενδιαφέρομαι για horde περισσότερο αλλά roll-άρω και alliance. Κανά ingame gold θα ήταν ευπρόσδεκτο.

 

Μπορούμε να αγοράσουμε τα justice heirlooms με gold πλέον;

 

EDIT: Βρήκα RAF, σας ευχαριστώ!

Επεξ/σία από GabrielConnor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς διάθεση να κάνουμε RAF; Θα ψωνισω εγώ το account μου εννοείται. Ενδιαφέρομαι για horde περισσότερο αλλά roll-άρω και alliance. Κανά ingame gold θα ήταν ευπρόσδεκτο.

 

Μπορούμε να αγοράσουμε τα justice heirlooms με gold πλέον;

 

Αν ενδιαφέρεσαι να ανεβάσουμε μαζί Hordάκια στον Argent Dawn που θα ξεκινήσω να παίζω πλέον, be my guest.

 

Στείλε pm για τα περαιτέρω

 

Heirlooms με Justice πάπαλα προς το παρόν

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω να μπω κάνα χρόνο. Πήρα το wod.  Εχει κάνα νόημα να μπω τώρα, η να περιμένω 1 εβδομάδα πριν το wod ξερω γω

 

Μπες τώρα να εξοικειωθείς με τις νέες αλλαγές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...