Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Damachi είπε

Τα χω ανανεωσει και παλι μου τα βγαζει κοκκινα .... Χτες ειχε 250ms lagspikes και η forthnet tikitaka interleaved . πρεπει να κανω 40χλμ για να παω kote  για το κλπαιχνιδο :P

Δεν εχουν σχεση τα addons. Αλλα με το server  ή με το δικτυο στο σπιτι σου ή της περιοχης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τυχαιο ειναι.  Παιζουν εκκατομυρια χρήστες.  Εγω μετα απο 13 χρονια. Πορω να πω οτι το lag ηταν  επι εποχης vivodi και 384 γραμμη.... Πλεον αν εξαιρέσεις 2-3 φορες δεν ειχα ποτε lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εννοείται ότι προκαλούν και lag 

είχα το Lui και μου είχε προσθέσει 1-1.5 δευτερόλεπτο όταν έκανα loot

το σούταρα και το loot ξαναεγινε ακαριαίο 

βεβαίως στην δική σου περιπτώσει δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει αλλά εγώ τουλάχιστον από τότε τα αποφεύγω 
 

Επεξ/σία από aliakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Giannacos21 είπε

το battle chest εχει ολα τα expansions μεχρι το τελευταιο;

Δεν εχει το legion το οππιο θα προστεθει λογικα στο release του boa οπως και το προηγουμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία μου κάνει κάτι στιγμιαία freezes σε raid... Γενικά τρέχει γύρω στα 100 στα raid αν και σε μερικά fight έχω και 50.

Αλλά να ρίχνει freeze τελείως δεν έχει νόημα, ιδιαίτερα με gsync. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν πρώτες εντυπώσεις από beta . 

έχω φτιάξει ένα lock για alliance και έναν retri pala για horde. Προσωπικά το lore από alliance μεριά με το Κul tiras  μ΄ αρέσει πολύ περισσότερο , φαίνεται πολύ πιο  straightforward , στους horde με τους trolls πιο μπρδεμένο , άσε που ανεβοκατεβαίνεις σκαλοπάτια και ανηφοριές για να φτάσεις στο παλάτι του Βασιλιά κλπ. 

Αν και σε beta το παιχνίδι παίζει καλά , χωρίς πολλά bugs , αν και σε dunfeon δεν έχω μπει ακόμη , είμαι μόνο 112 lvl. Στο χειρισμό , τουλάχιστον για lock (πάντα ο lock ήταν main μου) και pala δεν έχει σημαντικές διαφορές από Legion , μάλλον σταμάτησαν τη σαχλαμάρα να αλλάζουν gameplay σε κάθε exp , αφού έχασαν πολύ κόσμο έτσι . 

Αν συνεχίσει πάντως έτσι , θα προτιμήσω σαφώς alliance char σε αυτό το expansion .Θα κάνω και μια πρόβλεψη με ρίσκο , δύσκολα να σταματήσει η κατρακύλα στο παιχνίδι με  τα unsubs , το νεό exp δεν φαίρνει κάτι συνταρακτικά καινούργιο , μάλλον συντήρηση δυνάμεων δείχνει  του  στυλ " κάτσε να σταθεροποιηθούμε σε ένα αριθμό παικτών και μετά βλέπουμε " 

Για να δούμε τι θα δούμε ..

Επεξ/σία από evkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μονο αν γινει F2P θα αναζωπυρωθει το ενδιαφερον για το παιχνιδι. αλλα αυτο θα συμβει αν η πελατεια τους πεσει κατω απο 1m ενεργους παικτες τον χρονο.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως στο κορακα πας το engineering στο 800? ειμαι 785 και ολες οι συνταγες ειναι γκρι ενω δεν βρισκω πουθενα καινουργιες. και στο φορουμ που διαβαζω, τους βριζουν για αυτο το λογο, οτι

το leveling σταματαει αποτομα και δεν μπορεις να το ανεβασεις αλλο. ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, KilliK said:

πως στο κορακα πας το engineering στο 800? ειμαι 785 και ολες οι συνταγες ειναι γκρι ενω δεν βρισκω πουθενα καινουργιες. και στο φορουμ που διαβαζω, τους βριζουν για αυτο το λογο, οτι

το leveling σταματαει αποτομα και δεν μπορεις να το ανεβασεις αλλο. ελεος.

Είχε θυμάμαι μια συνταγή για Gunpowder που αγόραζες απο τα Sewers στην Dalaran η οποία έμενε πράσινη μέχρι 800, εναλλακτικά μπορείς να πάρεις μια φορά τον μήνα "τζάμπα" +5 σε κάθε profession απο τα events/quests του Darkmoon Faire (αυτό του engineering νομίζω σε έβαζε να μαζέψεις κάποια χαλασμένα tonks ή κάτι τέτοιο).

Edit: Κοιτάζοντας το WoWhead, υπάρχουν επίσης τα διάφορα Goggles (815 iLvl) τα οποία με schematic rank 3 δίνουν +5 skill μέχρι το 790, και μετά γίνονται πράσινα μέχρι το 800. Δεν θυμάμαι πάντως που τα βρίσκεις, νομίζω ορισμένα ήταν reputation rewards και άλλα ήταν drops απο dungeons.

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drop απο dungeon ειναι τα googles. ενω η gunpowder charge συνταγη θελει 1000+ σε PVP tokens και gold. το DMF ειναι μια φορα το μηνα.

με απλα λογια πρεπει να περασουν μηνες μεχρι να εχεις την δυνατοτητα να φτιαξεις και να χρησιμοποιησεις κατι χρησιμο απο το engineering. 

και μετα λενε γιατι χανουν κοσμο απο το παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, τα πιο πάνω τα γράφω in case που ήθελες βοήθεια για να max-άρεις το profession (και όχι ξέρω γω για να "δικαιολογήσω" το παιχνίδι ή whatever. Απο εκεί και πέρα, 2-3 σημειώσεις:

Spoiler

 

1. Θεωρώ η "χρησιμότητα" του engineering έρχεται πολύ πριν τα 800 - με σειρά χρησιμότητας (προσωπική) έχεις πρόσβαση σε:

- Goblin Glider (550), το οποίο σε αρκετές PvE καταστάσεις είναι χρήσιμο (π.χ. στις αρχές του Legion χωρίς flying mount έκανα αρκετές φορές άλμα απο Dalaran για να πάω γρήγορα/φθηνά στην Suramar) και κινείται ταχύτερα απο τα κανονικά land mounts. Επίσης επιτρέπει (πολύ) ευκολότερη πρόσβαση σε συγκεκριμένα treasures/rares/encounters.

- 5 διαφορετικά portals (ένα για κάθε expansion, 260, 350, 415, 500) - Transporters για Gadgetzan/Toshley Station, καθώς και Wormhole Generators για Draenor/Pandaria/Northrend (χρήσιμα για farming old content/mounts/pets και για τυχόν expansions τα οποία αναβάθμισαν παλιές περιοχές α λα Cataclysm)

- Mailbox (425), repair/vendor/bank access (το skill lvl ανάλογα ποιά έκδοση του Jeeves/Reaves χρησιμοποιείς, νομίζω το highest Reaves Battery θέλει κάπου 720), anvil (550) όπου τα θες, καθώς και access σε Auction House (engineer-only) στα τελευταία 2 expansion.

- Διάφορα μικροεργαλεία (Gnomish Army Knife/Loot-a-rang/Gravity Well/Failure Detection Pylon/τα διάφορα modules για το Reaves - feast/repair/portal) τα οποία έχουν περιορισμένη χρησιμότητα, αλλά όχι μηδενική (για παράδειγμα τα Failure Detection Pylon δουλεύουν και σε Mythic Keystone dungeon και σε 1-2 περιπτώσεις μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να κάνεις skip patrols/encounters).

- Δεν υπολογίζω τα mounts καθώς αυτά είναι πιο appealing σε collectors/achievement hunters και συνήθως θέλουν maxed skill στο expansion που εμφανίστηκαν (αν και θυμάμαι πως σε ορισμένες περιπτώσεις - π.χ. Ulduar-era WotLK (Mekgineer's Chopper) ή SoO-era Draenor (Sky Golem) - ήταν αρκετά κερδοφόρα καθώς ήταν μεγάλα money sinks για το παιχνίδι).

2. Το "θέμα" με την δυσκολία των profession να φτάσουν max level πάντα έτσι δεν ήταν; Το engineering θυμάμαι απο καιρό TBC (vanilla είχα LW/Skinning οπότε δεν είμαι 100% σίγουρος πόσο δύσκολο ήταν να το ανεβάσεις) ήθελε άκυρα materials: σε σχέση με τα πιο "mainline" professions - LW/BS/Alchemy είχαν more or less ένα gathering profession με το οποίο δουλεύουν αποκλειστικά ενώ το enchanting ήταν κυρίως self-sufficient - το engineering απο την άλλη ήθελε "λίγο απ'όλα" και συνεπώς αρκετό gold ή alts ή guild help για να ανέβει. 

3. Τουλάχιστον προσωπικά, με χάσανε εδώ και 2-3 χρόνια ως συνεχή subscriber (πέρα απο το κλασσικό renew τους πρώτους μήνες του επόμενου expac/raid/patch) γιατί.... well, έχουν περάσει πάνω απο 10 χρόνια πλέον - όσο και να καινοτομούν (και αν), είναι λογικό πως όλες οι ιδέες έχουν χρησιμοποιηθεί εντός των ορίων του παιχνιδιού (είτε μιλάμε για mechanics, lore, characters, buffs, nerfs και πάει λέγοντας), π.χ. είναι πολλά mechanics πλέον τα οποία δεν τα ξέρω με το όνομα τους αλλά τα παρομοιάζω mentally με παρόμοια απο προηγούμενα raids/dungeons/κ.τ.λ. (εδώ ακόμα και στο Legion που γενικά ήταν καλό expansion απο πλευράς content και μου φεύγει που και που και λέω Garrison το Class Hall όταν μιλάω με φίλους :P ).

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειπα οτι το δικαιολογεις, σχολιο εκανα για το ποσο χαλια εχουν κανει το leveling στα επαγγελματα. και οπως ειπα, δεν μπορω να εχω προσβαση στις συνταγες αυτες γιατι θελουν πολυ χρονο για να αποκτηθουν. αυτο ειναι βασικα και το ολο προβλημα.

και οχι δεν ηταν παντα ετσι. και με απλα dailies μπορουσες να maxareis το engineering στο παρελθον. εδω τωρα πρεπει να φας μηνες για να μαζεψεις υλικα/χρυσο/τοκενς για να μπορεσεις να ανεβεις 30 skill points. δεν ειναι σοβαρα πραματα αυτα.

τωρα διαβαζω οτι και στο mining τα τελευταια 50 skill points βγαινουν μονο με world quests που εμφανιζονται ανα 2-3 ημερες. ακομη και στο WOD με απλο mining maxares. ετσι νομιζει οτι θα με κρατησει η Blizzard? 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...