Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Damachi είπε

Xaaaa χοντρικα 35 ευρω real money για να παρεις ενα μηνα ? :P Kαι πως θα πας με κλειδωμενους χαρακτηρες ....

Οταν κανεις log in στο παιχνιδι και δεν εχεις συνδρομη σου εμφανιζει την επιλογη να αγορασεις επι τοπου ενα token αν εχεις αρκετα gold στους χαρακτηρες του realm που εισαι.

4 ώρες πριν, clayman83 είπε

ενδιαφέρεται κανείς να κάνουμε ελληνικό guild και να μαζευτούμε μερικά άτομα με χρόνο για το επόμενο exp?

Εχει γινει αρκετες φορες αυτη η προσπαθεια,κυριως στις αρχες καθε expansion αλλα δυστηχως δεν κρατησε ποτε γιατι οι περισσοτεροι αργοτερα σταματανε να παιξουν.

Βλεπεις μπορει τωρα να εχεις διαθεση να παιξεις το παιχνιδι αλλα μετα απο 5μηνες μπορεις να βαρεθεις.

Γενικα οι guild που μαζευαν πολλους Ελληνες το ειχαν αυτο δυστηχως,γιαυτο δεν υπαρχουν και πολλες πλεον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το Legion το απόλαυσα πάντως. Δεν αισθάνθηκα κάποια στιγμή ότι δεν είχε content, κάθε λίγο καιρό κάτι προσθέτανε για να κάνεις σε αντιθεση με WoD και το απόλυτο χάλι MoP. Είχε όμως και πολύ content να πατήσει πάνω. Μέχρι και τον Sargeras ξεαστρέψανε που ήταν ο μεγάλος κακός.

Επίσης έχω κολλήσει και με το mage tower τώρα τελευταία που προσπαθώ να πάρω όσο πιο πολλά skin μπορώ γιατί μετάνιωσα τότε με το gold challenge του WoD που δεν ασχολήθηκα οπότε έχω κάποιο κίνητρο να farmaρω items. Απλά όπως είπα μου σπάει τα νεύρα που δεν είναι μόνιμα διαθέσιμος και περιμένεις μια εβδομάδα τζάμπα.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο fail ειναι οτι αυτο στο επομενο expansion θα βγει επειδη....blizzard.

Επισης αλλη πανεξυπνη ιδεα της εταιρειας ειναι που το τεραστιο Chain Quest με τα mythic dungeons και raids θα παραμεινει αλλα θα πρεπει να το κανεις με ολους τους χαρακτηρες οπως και το class mount.

Α και φυσικα μην ξεχασουμε οτι τα sub races που τα πληρωνεις στο expansion ειναι κλειδωμενα πισω απο faction reputation grind.

Τα ωραια του wow.....

Οσο για το Legion προφανως και το απολαυσες αγαπητε.Το παιχνιδι απεκτησε τοσο κακο ονομα στο WoD που οπως καταλαβαινεις θα ειχε επιπτωσεις σε μελλοντικα expansions και ετσι επεσαν ολα τα τμηματα με τα μουτρα στο wow,γιαυτο και το expansion του Legion ειναι ισως το καλυτερο που εχει βγει για το Wow διπλα στα πρωτα φυσικα.

Συχνα updates,πολλα raid με μπολικα bosses και το σημαντικοτερο ολα γυρω απο το κεντρικο story του παιχνιδιου(δηλαδη burning legion/sargeras).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω και η αποχωρηση του Μetzen oσο αφορα την κεντρικη ιστορια και lore του exp βοηθησε τα μεγιστα.

η  τεραστια προσφορα του στο WOW ειναι αδιαμφισβητητη, αλλα σιγουρα το γερασμενο franchise χρειαζοταν φρεσκες ιδεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινούριο expansion όμως συνεχίζει να μου φαίνεται μαλακία τύπου WoD. Άσε που δεν πάω καθόλου τα troll και την ιστορία τους, μου φαίνεται αδιάφορη και βαρετή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Silverage είπε

Το καινούριο expansion όμως συνεχίζει να μου φαίνεται μαλακία τύπου WoD. Άσε που δεν πάω καθόλου τα troll και την ιστορία τους, μου φαίνεται αδιάφορη και βαρετή.

Αν τυχει και οντως παιξω καποια στιγμη το expansion αυτο θα γυρισω σε Alliance.

Περαν απο την Sylvannas(fan favorite)δεν εχουν γενικα οι horde πλεον καποιες σημαντικες φιγουρες αφου εφαγε ποδι και ο Voljin και ο Thrall και εν μερη και ο Garrosh.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από το Vanilla το Legion είναι αυτό που έλιωσα όσο δεν πάει άλλο .

7 χαρακτήρες 110 level 3 χαρακτήρες σε level up κάπου 102 ~ 105 . Alchemy , Enchanting , Mining , Herbalism , Tailoring , Jewelcrafting 800 . 

Exalted με όλους στον main χαρακτήρα μου .

Πέρασμα από όλα τα raid είτε σε pug είτε με φίλους .

Αν εξαιρέσεις κανά 3-4 μήνες ( καλοκαίρια κτλπ ) δεν έμεινα ανενεργός καθόλου . 

Τώρα ανεβάζω Void Elf . 

Νομίζω άξιζε κάθε € που έδωσα για να το αγοράσω . Ειδικά μετά την απογοήτευση του WoD .

Τώρα παρόλο που είμαι ήδη κάτοχος του νέου expansion κάτι με χαλάει πολύ . Δεν ξέρω μπορεί να είναι ιδέα μου . Μακάρι να βγώ ψεύτης αλλα κάτι ΔΕΝ . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μου το ελεγες αυτο πιο παλια θα συμφωνουσα.

Πλεον ομως ακομα και με τις τωρινες τιμες που μπορεις να αγορασεις συνδρομη για πανω απο 1 χρονο(με τα ιδια χρηματα) ή που μπορεις να αγορασεις μεσω των token χρηματα και αρα να σου βγουν δωρεαν παιχνιδια της εταιρειας για ποιο λογο να το κανεις?

Οκ σιγουρα θα υπαρξουν ορισμενοι συλλεκτες που θα τα παρουν οπως αγορασαν και την αραχνη μονο και μονο λογω σπανιοτητας,αλλα υποτιθεται οτι τα προηγουμενα mount ειχαν και μια χ χρησιμοτητα για τα χρηματα που ζητουσαν,ειδικα το traveler tundra.

Το παραπανω δηλαδη ξεφευγει απο τα ορια της υπερβολης και πηγαινει σε αυτο του παραλογου.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την τρέχουσα άξια του token το to mount των 5Μ gold κοστίζει 180 ευρώ GO FIGURE 

Συμφωνώ και γω ότι είναι στην σφαίρα του παραλογισμού να δώσεις 180 ευρώ για να έχεις τον auctioner πάντα διαθέσιμο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως και στην αληθινή ζωή έτσι και στο wow κάποιοι έχουν και τα δίνουν. Πάντα οι φραγκάτοι θα ξεχωρίζουν από την πλέμπα....

Το καλύτερο mount πάντως για μένα παραμένει η Spectral Tiger. Αν είχα να δώσω έτσι 1500 ευρώ θα τα 'δινα. Τα 1500 ευρώ για εμένα θα είναι για κάποιον άλλον να δίνει 1.50 ευρώ οπότε είναι όλα υποκειμενικά.

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1500 ευρώ δινεις μονο για κατι πραγματικό αν θες να λεγεσαι πλουσιος οχι ηλιθιος :P Lord of the Reins achievement και δεν αγορασα ποτε τιποτα

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...