Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ με τον Sorath, έπρεπε τουλάχιστον τα t2-t3 sets (pre BC) να υπάρχει τρόπος να τα αναβαθμίσεις στο lvl 70 (rep-chain quest-raid rewards) π.χ. κάποια απο τα set bonuses τών t3 ακόμα και τώρα θα ήταν imba.

Αλλά άλλαξε direction το όλο πράγμα με το TBC...κοινώς δώστε εύκολα epics στις μάζες, το παράδειγμα με τα greens είναι χαρακτηριστικό του που πήγαινε η δουλειά όταν με ένα 5man τις πλάκας έπαιρνες ένα blue καλύτερο απο tier gear το οποίο για να αποκτήσεις έπρεπε να:

 

a) Raidαρεις με άλλα 39 άτομα για κανά χρόνο τουλάχιστον

 

B) Να φάς ατελείωτα wipes και ώρες σε trash mobs μόνο και μόνο για να φτάσεις τελικά στο boss και να ρίξει άσχετα drops με αυτό που κυνηγάς (oh well nvm nxt 4hr raid next week ALL week)

 

c) Να farmαρεις gold για repairs, mats για pots(μερικές φορές και για ΟΛΟ το raid)-repair bots

 

d) Να έχεις φτίαξει ένα Guild γερό με dedicated players που μπορούν να αντέξουν τα ανελέητα wife-kid-mom aggros κατά την διάρκεια του 4ωρου raid

 

e) Να έχεις ξοδέψει χρήμα και χρόνο ώστε να έχει το guild σου Ventrilo, website για να λέτε και να διαβάζετε strats ΜΗΠΩΣ και το 4ώρο raid γίνει 3 1/2 ώρες.

 

Και όλα αυτά για να έρθει το TBC-WOTLK και σκοτώνοντας ένα lvl 62 murloc να πέσει το blue καλύτερο απο το t3 piece.

 

Εγώ για έναν λόγο gankάρω αβέρτα...στα 90000 kills δε θα griefαρα και μερικούς πούστηδες Devs????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει 3 άτομα για MC μόνο λίγο δεν είναι.

 

Κάποιες στιγμές σκέφτομαι πόσο άσκοπο είναι αυτό που κάνουμε σήμερα. ΓΙα να καταλάβετε έχω δύο χαρακτήρες 70άρηδες (druid & warrior) σε διαφορετικό server και με τους δύο raidάρω. Λένε ετοιμαστείτε για SSC και τα λοιπά και σκέφτομαι ποιό όλος αυτός ο αγώνας αφού πάλι με το νέο Patch θα σκοτώσω ένα γουρουνάκι 71lvl και θα πάρω πρασινάκι με 90+ stamina, 110 strength κτλ. Όπως έγινε και με το TBC. Μου άρεσε που 2-3μέρες πριν βγεί το TBC ο guildmaster με βοήθαγε να γίνω attuned με Onyxia :-D

 

Θα τρέχουμε πάλι τότε στα 80lvl instance και μετά να σου το τελευταίο patch με όριο το 90lvl. Μόνο εκεί πιστεύω οτι θα αποκτήσει νόημα να ντύνεις τον χαρακτήρα σου.

 

Αν και το raiding έχει και το χαβαλέ του και όσο να 'ναι όταν φοράς το epicάκι... ε.... κάπως το ευχαριστιέσαι :)

 

 

Είναι εν μέρη σπαστικό αλλά εγώ τουλ. πιο πολύ γουστάρω την πορεία να φτάσουμε στο boss να καταφέρουμε να το φάμε μετά από πολλά wipe και όταν όλοι θα έχουν καταλάβει πλήρως τι κάνει το boss να το κάνουν τέλεια.

 

Ναι ωραίο είναι το epicaki αλλά το παραπάνω feeling δεν το αλλάζω ούτε με t6.Μου έχουν παρουσιαστεί ευκαιρίες να μπω σε guild που πάει BT αλλά δεν πάω όχι γιατί δεν θέλω hardcore guild(αντιθέτος αυτό θέλω),αλλά γιατί θα πηγαίνουμε ssc και TK και θα ρίχνουμε τα bosses one shot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Sorath, έπρεπε τουλάχιστον τα t2-t3 sets (pre BC) να υπάρχει τρόπος να τα αναβαθμίσεις στο lvl 70 (rep-chain quest-raid rewards) π.χ. κάποια απο τα set bonuses τών t3 ακόμα και τώρα θα ήταν imba.

Αλλά άλλαξε direction το όλο πράγμα με το TBC...κοινώς δώστε εύκολα epics στις μάζες, το παράδειγμα με τα greens είναι χαρακτηριστικό του που πήγαινε η δουλειά όταν με ένα 5man τις πλάκας έπαιρνες ένα blue καλύτερο απο tier gear το οποίο για να αποκτήσεις έπρεπε να:

 

a) Raidαρεις με άλλα 39 άτομα για κανά χρόνο τουλάχιστον

 

B) Να φάς ατελείωτα wipes και ώρες σε trash mobs μόνο και μόνο για να φτάσεις τελικά στο boss και να ρίξει άσχετα drops με αυτό που κυνηγάς (oh well nvm nxt 4hr raid next week ALL week)

 

c) Να farmαρεις gold για repairs, mats για pots(μερικές φορές και για ΟΛΟ το raid)-repair bots

 

d) Να έχεις φτίαξει ένα Guild γερό με dedicated players που μπορούν να αντέξουν τα ανελέητα wife-kid-mom aggros κατά την διάρκεια του 4ωρου raid

 

e) Να έχεις ξοδέψει χρήμα και χρόνο ώστε να έχει το guild σου Ventrilo, website για να λέτε και να διαβάζετε strats ΜΗΠΩΣ και το 4ώρο raid γίνει 3 1/2 ώρες.

 

Και όλα αυτά για να έρθει το TBC-WOTLK και σκοτώνοντας ένα lvl 62 murloc να πέσει το blue καλύτερο απο το t3 piece.

 

Εγώ για έναν λόγο gankάρω αβέρτα...στα 90000 kills δε θα griefαρα και μερικούς πούστηδες Devs????

 

...και αυτό δεν είναι πια παιχνίδι, δεν είναι διασκέδαση, είναι κάτι σαν μια δουλειά που κανείς δεν σε πληρώνει και κανείς δεν παίρνει στα σοβαρά...τουλάχιστον έστι μου έχει κάτσει εμένα, γι' αυτό και το παράτησα μετά απο 3 70ρηδες και ατέλειωτες ώρες μπροστά στην οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Να ρωτήσω κάτι, αν και είναι ψιλοάσχετο με τη συζήτηση που κάνετε στις τελευταίες σελίδες. Πρίνα από ενάμιση χρόνο σταμάτησα το Wow και το είχα κάνει uninstall. Σήμερα αφού πήρα μια κάρτα ανανέωσης αποφάσισα να το ξεκινήσω πάλι. Με πληροφόρισαν όμως ότι πρέπει να κατεβάσω κάπου 9 gigabyte πατσάκια. Ισχύει? ΑΝ ναι παίζει καμία εναλακτικη? Tnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και αυτό δεν είναι πια παιχνίδι, δεν είναι διασκέδαση, είναι κάτι σαν μια δουλειά που κανείς δεν σε πληρώνει και κανείς δεν παίρνει στα σοβαρά...τουλάχιστον έστι μου έχει κάτσει εμένα, γι' αυτό και το παράτησα μετά απο 3 70ρηδες και ατέλειωτες ώρες μπροστά στην οθόνη.

 

re c μηπως ειχε hunter ? ενδειαφερομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Να ρωτήσω κάτι, αν και είναι ψιλοάσχετο με τη συζήτηση που κάνετε στις τελευταίες σελίδες. Πρίνα από ενάμιση χρόνο σταμάτησα το Wow και το είχα κάνει uninstall. Σήμερα αφού πήρα μια κάρτα ανανέωσης αποφάσισα να το ξεκινήσω πάλι. Με πληροφόρισαν όμως ότι πρέπει να κατεβάσω κάπου 9 gigabyte πατσάκια. Ισχύει? ΑΝ ναι παίζει καμία εναλακτικη? Tnx!

 

σε δουλεύει ή δεν ξέρει. Δεν είναι τόσο μεγάλα τα patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atm παντως ο φακελος του wow έχει μέγεθος 10,3giga μαζι με τον Last test server + καποια screenshots που εχω τραβηγμενα και δεν τα εχω ακομη μεταφέρει αλλου ( αντε πες μειον 1,5giga )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν είναι αλήθεια είναι όντως Imba. Να σου πω την αλήθεια όμως δεν το πιστεύω..

Ακόμα κι αν έγινε κάτι τέτοιο αργά η γρήγορα η blizz θα το ανακαλύψει και τότε bye bye account οπότε το γρήγορο lvlάρισμα θα πάει στράφι.

Καλή φάση πάντως:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δειτε αυτο το site http://www.wow-toolbox.com αν ειναι πραγματικο ειναι πολλοι μπομπα κ το αγοραζω...δειτε κ το videaki που εχει το site να καταλαβεται...:shock:

 

προφανώς και είναι από κάποιο private server,μιας και έχω συναντήσει bot να xparei μπροστά μου και πίστεψέ με δεν έπεφταν monohita

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μούφα είναι...Γιατί αν χάσεις τα λεφτά σου, τι θα κάνεις; θα παραπονεθείς οτι πήγες να αγοράσεις ενα πρόγραμμα που παραβιάζει το EULA της Blizzard; Δε νομίζω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μούφα είναι...Γιατί αν χάσεις τα λεφτά σου, τι θα κάνεις; θα παραπονεθείς οτι πήγες να αγοράσεις ενα πρόγραμμα που παραβιάζει το EULA της Blizzard; Δε νομίζω :P

 

ελα ντε..σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...