Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν, τα όποια παράπονά μου αφορούν το κομμάτι του PvE και μόνο.

 

Με το PvP ποτέ μου δεν ασχολήθηκα, που και να ήθελα δεν θα μπορούσα από την στιγμή που έχω 4Net (lag κοινώς).

 

Αυτό που με χαλάει είναι οτι δεν θα είμαι δέντρο συνεχώς, πράγμα που μου άρεσε, Έχω τόσο πολύ συνηθίσει να παίζω σε αυτή την μορφή τον druid, που αν καστάρω σε normal form θα ξενερώσω τελείως.

 

Λεξη κλειδι. Το να σπαμαρεις lifebloom και να βαζεις κουβερτα Rejuvenation σε καθε μελος ηταν κατι που ηθελε να αλλαξει η Blizzard απο καιρο (και συμφωνουσαν και οι περισσοτεροι παικτες Resto druid). Πλεον οι αλλαγες θα ειναι σε τετοιο βαθμο που θα χρησιμοποιεις ολα σου τα healing spells. Επισης πλεον θα εισαι ικανοτατος healer για main tank (επειδη ολα σου τα spell θα διπλασιαζονται σε παικτες που εχουν 25% HP και κατω).

 

Γενικα θα μαθεις να παιζεις με νεο στυλ παλι απο την αρχη. Σε καταλαβαινω απολυτα γι αυτο που λες αλλα σκεψου οτι οι resto druids ειναι οι μοναδικοι που δεν εχουν καινουργια spells και ενω ολοι οι αλλοι θα μαθουν να παιζουν διαφορετικα εσυ θα παραμεινεις στασιμος. Επρεπε να αλλαξει αυτο και ηταν η καταλληλη ευκαιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αχ που ειναι το κλασσικο wow ρε γμτ ..... Κανω χαβαλε Dalaran LFG Hogger 40 wsp me achie and at least 6000+ gs και μου χωνει wsp ο αλλος που ειναι αυτο το boss ? του λεω SW .... Και μου απανταει πως παμε εκει ? Εχει μπαρες μπροστα απο το instance......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hogger και Gamon είναι σήματα κατατεθέν ωστόσο το πρώτο δεν είναι απαραίτητο να το ξέρουν όλοι οι allies δεδομένου ότι είναι στο elwynn forest και πολλοί δεν έχουν περάσει από εκεί.

 

Τον Gamon ωστόσο οφείλουν όλοι οι hordes να τον ξέρουν. Κάθε φορά που πήγαινα Orgri του πέταγα μερικά kills for fun :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως θα αλλαξουν πολλα, ευκαιρια για μας που το χουμε παρατησει εδω και καιρο να κανουμε το comeback. Ελπιζω μονο να μην τα κανουν παλι θαλασσα και το βαρεθουμε σε ενα 3μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ikaruga24 το "συνηθίσει" δεν αναφερόταν στο τρόπο παιξίματος, αλλά στην μορφή του resto druid (το πως φαίνεται).

 

Απο την άλλη, χρησιμοποιώ όλα τα spells μου (εκτός του healing touch) και πιστεύω οτι μπορεί να μην πήραμε καιούργια spells, αλλά ήδη ο resto είναι ενδιαφέρον. Σε σύγκριση δε με άλλα healing classes, πιστεύω οτι οι αποφάσεις στο τι spell να "ριξουμε" είναι περισσότερες. Δεν είμαστε ούτε σαν του Holy Palas, που σπαμάρουν συνέχεια flash light, ούτε σαν του Shamans "Chain heal". Κι αν ήθελαν να μπορούμε να είμαστε αποδωτικοί και σε tanks ας έκαναν απλά το healing touch πιο δυνατό, λίγο λιγότερο δαπανηρό και με 2-2.5 sec cast αντί για 3. Που δεν βρίσκω το λόγο γιατί πρέπει να κάνουμε και αυτό, πλέον εκεί που το έχουν πάει το παιχνίδι, όλα τα classes κάνουν τα ίδια πια. Και προσωπικά, πιο βαρετό πράγμα απο το να healάρεις tank δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα και τα πρωτα alpha video. Φυσικα και ειναι spoiler σε οσους δεν θελουν να δουν τιποτα απο τις νεες περιοχες (μια και μονο αυτο εχουν τα βιντεακια).

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=7Wuha35JKdk[/ame]

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=sfw_Vl4AYxQ[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο pala πρέπει να να ναι πρώτος σε όλα!!!!!one!!!!1!!!!11

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

NOT

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Complex_%28psychology%29

 

lol και που ακριβώς είναι το περίεργο σε αυτό? oO

 

Ε δεν μπορείς ρε αδερφέ να τα έχεις όλα στο παιχνίδι. Ο Pala τα περισσότερα nerf τα έχει φάει λόγω του PvP και τον καταντήσαν σαν τα μούτρα τους, ο rogue που επίσης είναι imba στο PvP, τι σκατά έχει και είναι πλέον και PvE imba? Ο αγαπητικός της Blizzard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό έλειπε ένα class του οποίου η μόνη του δουλειά είναι το dmg να μην είναι imba σε αυτό...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό έλειπε ένα class του οποίου η μόνη του δουλειά είναι το dmg να μην είναι imba σε αυτό...

 

Και ο lock και ο mage και ο hunter έχουν μόνο dps specs, αλλά συνεχίζουν να έχουν τρανταχτές αδυναμίες και σε PvE και σε PvP.

 

H μονη class που δεν θα επρεπε να παραπονιεται ειναι ο Paladin.

 

Το μόνο class που δεν θα έπρεπε να παραπονιέται είναι ο Druid.

 

Γεμάτες με επιχειρήματα προτάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...