Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο class που δεν θα έπρεπε να παραπονιέται είναι ο Druid.

 

Γεμάτες με επιχειρήματα προτάσεις...

 

Ας πουμε οτι με βαση το link μου ο Paladin ειναι η κορυφαια class στο PvP μαζι με τον shaman και σε καμια περιπτωση δεν εχει προβλημα στο PvE. Οριστε λοιπον τα επιχειρηματα που ηθελες. Ειναι μακραν η ποιο overpowered class στο PvP και σκιζει κωλους στο PvE.

 

Τι ακριβως παραπανω θελεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας πουμε οτι με βαση το link μου ο Paladin ειναι η κορυφαια class στο PvP μαζι με τον shaman και σε καμια περιπτωση δεν εχει προβλημα στο PvE. Οριστε λοιπον τα επιχειρηματα που ηθελες. Ειναι μακραν η ποιο overpowered class στο PvP και σκιζει κωλους στο PvE.

 

Τι ακριβως παραπανω θελεις?

 

Δεν είναι επιχείρημα της προκοπής αυτό. Εξήγησε μου, αφού ο Pala είναι τόσο OP στο PvP, γιατί δεν μπορεί να κατεβάσει resto druid ούτε με raid? Εν αντιθέσει με τον rogue βέβαια που του αλλάζει τα φώτα.

Γιατί μόλις τρώει mana burn από τον τραγόπαπα, δεν μπορεί ούτε να κλάσει? Γιατί τρώει όλα τα spellsteal από mage και ψάχνει να βρει που πήγαν όλα του τα buffs?

Γιατί μόλις ανάβει bubble, του την βγάζει και ο τραγόπαπας και ο warrior πλέον?

 

Έχω βαρεθεί να ακούω whining από άτομα που δεν έχουν ασχοληθεί σοβαρά με τους Palas και απλά τους την έδωσε στα νεύρα κάποια στιγμή και άρχισαν τα QQ.

 

Kαι η πλάκα είναι ότι εγώ πλέον παίζω Frost mage... και Pala tank. Κοινώς, χέστηκα για τον retri, απλά δεν είναι τα πράγματα όπως θέλετε να τα παρουσιάζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Skill

 

Kαι η πλάκα είναι ότι εγώ πλέον παίζω Frost mage... και Pala tank.

 

Τι έγινε, διαπίστωσες ότι ο shaman παίζεται με περισσότερα του ενός κουμπιά και τον παράτησες :devil:?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Skill

 

 

 

Τι έγινε, διαπίστωσες ότι ο shaman παίζεται με περισσότερα του ενός κουμπιά και τον παράτησες :devil:?

 

Όχι ρε μπαγλαμά, είναι lvl 62. :P Μέχρι στιγμής πάντως healάρει στο Θεό.

 

Πάντως εσύ έλεγες μέχρι πρότινος ότι είναι 1button κι αυτός.

 

Το γύρισες τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι επιχείρημα της προκοπής αυτό. Εξήγησε μου, αφού ο Pala είναι τόσο OP στο PvP, γιατί δεν μπορεί να κατεβάσει resto druid ούτε με raid?

 

Γιατι το παιχνιδι δεν ειναι φτιαγμενο για 1 vs 1 και μπορω να στο γυρισω και αλλιως. Ουτε ο Druid μπορει να ριξει οποιονδηποτε Paladin και με τον druid σε οποιοδηποτε spec.

 

Εν αντιθέσει με τον rogue βέβαια που του αλλάζει τα φώτα.

 

Nope, αυτος πεθαινει απο τα thorns μονος του.

 

Γιατί μόλις τρώει mana burn από τον τραγόπαπα, δεν μπορεί ούτε να κλάσει? Γιατί τρώει όλα τα spellsteal από mage και ψάχνει να βρει που πήγαν όλα του τα buffs?

Γιατί μόλις ανάβει bubble, του την βγάζει και ο τραγόπαπας και ο warrior πλέον?

 

Γιατι ολα αυτα δεν τα τρωει ο druid? Η πλεον επιρρεπεις class σε offensive dispell και spellsteals ο οποιος δεν εχει καν καποια ασπιδα για βοηθεια? Νομιζω ειναι εμφανες απο το ποστ που εδωσα τι ισχυει στο PvP.

 

Έχω βαρεθεί να ακούω whining από άτομα που δεν έχουν ασχοληθεί σοβαρά με τους Palas και απλά τους την έδωσε στα νεύρα κάποια στιγμή και άρχισαν τα QQ.

 

Αστειο. Ποσο σοβαρα μπορω να λαβω υποψην καποιον που δεν εχει ασχοληθει με PvP με τον δικο του paladin για να λεει αυτα που λεει? Δεν σου κανω επιθεση αλλα ελεος, δες τι παιζει με τα statistics και μετα ελα να πεις οτι θελεις (που δεν χρειαζονται καν statistics για κατι τετοιο, απλα πλεον ειναι 100% σιγουρο η "θεωρια" που ισχυε τοσα χρονια).

 

Kαι η πλάκα είναι ότι εγώ πλέον παίζω Frost mage... και Pala tank. Κοινώς, χέστηκα για τον retri, απλά δεν είναι τα πράγματα όπως θέλετε να τα παρουσιάζετε.

 

Εμεις θελουμε να τα παρουσιαζουμε? Official στοιχεια ειναι φιλος, μην λεμε οτι θελουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειο. Ποσο σοβαρα μπορω να λαβω υποψην καποιον που δεν εχει ασχοληθει με PvP με τον δικο του paladin για να λεει αυτα που λεει? Δεν σου κανω επιθεση αλλα ελεος, δες τι παιζει με τα statistics και μετα ελα να πεις οτι θελεις (που δεν χρειαζονται καν statistics για κατι τετοιο, απλα πλεον ειναι 100% σιγουρο η "θεωρια" που ισχυε τοσα χρονια).

 

Αδερφέ, γράφω πουθενά ότι δεν έχω ασχοληθεί με τον Pala μου σε PvP? Απλώς τον παράτησα, γιατί βρίσκω τον frost πιο διασκεδαστικό (και πιο εκνευριστικό για τον αντίπαλο βεβαίως, βεβαίως :devil:)

 

Σιγά κιόλας μην ασχοληθώ με τα statistics σε ένα παιχνίδι, ήμαρτον. Εγώ βλέπω τα class πώς συμπεριφέρονται καθημερινά μέσα από την ενασχόλησή μου με το PvP και έχω ιδία άποψη. Άκου εκεί statistics. Πλάκα κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αυτα μαρτυρανε ποιος ειναι τι στο PvP. Τωρα το τι βρισκει ο καθενας μας διασκεδαστικο εχει λιγο σημασια στο ποσο δυνατη ειναι μια class. Και εγω ειμαι moonkin for life ασχετα αν ξερω οτι το class/spec ειναι για τον πεο αλλα το γουσταρω. Οι Paladins σε οποιοδηποτε spec ειναι OP χωρις την παραμικρη αμφιβολια μαζι με τους shaman που σας ανταγωνιζονται στα ισια και πανω-κατω ειστε ιδιοι. Αυτο ειναι de facto εδω και αρκετο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως ο δικός μου ο shamanos που ανεβάζω τώρα είναι

lvl 70 έχει 9κ mana, 840 bonus healing και 250 mana regean

τον έχω resto και σε καμιά περιπτωσει δεν μπορώ να πω

ότι είναι over power ή κάτι τέτοιο

η τετράδα με τα καλά τοτεμς κοστίζουν 1100 mana (εκτός αν

χαραμίσω 5 talent points,-25 % mana, που δεν μου περισσεύουν)

το heal και αυτό κοστίζει πολύ ακριβά που το σκέφτομαι

όταν προκειτε να το πατήσω σε άλλους εκτός από το τανκ

όποιος με πετύχει στο δρόμο με στέλνει με την μια στο μνήμα

τι να πω μέχρι τώρα με έχει απογοητεύσει

ελπίζω αργότερα να ανέβει ... αλλά τώρα είναι γτπ

Επεξ/σία από aliakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι γίνεται στο 70 lvl αλλά προσωπικά στα ICC raids εξακολουθώ να θεωρώ τους σαμάνους top στο raid healing .

Btw ρε παιδιά , τι σαχλαμάρα Boss είναι αυτή η blod Queen στο ICC 25 . Boss με chain δάγκωμα , τι άλλο θα δούμε . Ποιός μακάλας τον σκέφτηκε αυτό το Βοss. Μου θυμίζει σε βλακεία τον + , - Boss στο Ναχ. Απίστευτης δυσκολίας Bosses , τι να πει κανείς , φτιαγμένοι για κρετίνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαχλαραμάρα boss επιπέδου Patchwerk στο "βανίλλα" και "present" WoW.Σε όλα τα raids θα υπάρχουν τα δύσκολα και τα εύκολα bosses, παντού θα υπάρχει το δύσκολο και το εύκολο loot.

Επίσης όσον αφορά τα "onebutton" classes.Όλα έτσι είναι είτε είναι τάνκ , είτε ντιπιες είτε χίλερ.Κατάντησε κουραστικό για μένα σε κάθε ποστ να διαβάζω whine για τα buttons του κάθε class.Υπάρχουν μερικές εξαίρεσεις βέβαια.

 

 

P.S: έχει ασπρίσει το μέρος με τόση βανίλλα around

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι γίνεται στο 70 lvl αλλά προσωπικά στα ICC raids εξακολουθώ να θεωρώ τους σαμάνους top στο raid healing .

Btw ρε παιδιά , τι σαχλαμάρα Boss είναι αυτή η blod Queen στο ICC 25 . Boss με chain δάγκωμα , τι άλλο θα δούμε . Ποιός μακάλας τον σκέφτηκε αυτό το Βοss. Μου θυμίζει σε βλακεία τον + , - Boss στο Ναχ. Απίστευτης δυσκολίας Bosses , τι να πει κανείς , φτιαγμένοι για κρετίνους.

 

Αγαπημένο boss ο Thaddius. Λατρεμένο θα έλεγα και σχετικά γελοίο.

Πόσο δύσκολο ήταν πια να μετακινηθείς από το + στο -? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημένο boss ο Thaddius. Λατρεμένο θα έλεγα και σχετικά γελοίο.

Πόσο δύσκολο ήταν πια να μετακινηθείς από το + στο -? :P

 

Ahem οι οδηγίες ήταν απλές. Κίνηση clockwise όταν αλλάζει το polarity. Που να φανταστείς ωστόσο ότι σε μερικές χώρες οι δείκτες του ρολογιού κινούνται ανάποδα?

 

Ναι το έχω ακούσει ως δικαιολογία όπως επίσης έχω ακούσει, "από πια μεριά clockwise από την μεριά που τον βλέπουμε εμείς ή από την μεριά του τοίχου?"

 

Και last, πόσα fail jumps έχετε δει? Γιατί pre nerf του levitate οι priests buffάραμε τους πάντες με αυτό

 

Ενδεικτικά να πω πως 3 φορές χάσαμε το immortal σε αυτό το boss

 

η μια thanks to forthnet, guilty as charged :<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, για το jump δεν έχω να πω τπτ. Όσοι έπεφταν /spit και τους λέγαμε να κάτσουν να ψοφήσουν (συνήθως ήταν dps οπότε klein mein) και να μην πλησιάσουν την αποβάθρα.

Κατά τ' άλλα λίγο τα warnings του dbm αν διάβαζες που γράφουν "polarity changed" δεν ήθελε και καμιά μαεστρία.

Πραγματικά όμως λατρεμένο boss, και λατρεμένο instance το Naxx με όλο το μύθο που είχε δημιουργήσει γύρω του (αρνητικό και θετικό)

 

Πήγαν να το ψιλοαντιγράψουν στο ICC, αλλά fail. Δεν το αγγίζει.

 

Κάπου διάβασα και για car mount από engineer goblin στο Cataclysm. Ισχύει?

 

 

P.S: έχει ασπρίσει το μέρος με τόση βανίλλα around

 

Πες τα χρυσόστομε. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...