Προς το περιεχόμενο

web design


pds1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν γειά σε όλους.Θα ήθελα να με βοηθήσετε να κατασκευάσω την πρώτη μου σελίδα στo internet.Αν γίνετε δώστε λεπτομερής οδηγίες γιατί είμαι και αρχάριος.Πιστεύω πως με την βοηθειά σας θα τα καταφέρω να πραγματοποιήσω το όνειρό μου.Τhanks everybody!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όπως θα καταλαβαίνεις, δεν είναι κάτι που μπορείς να κάνεις από την μια στιγμή στην άλλη. :)

Θέλει χρόνο και διάθεση για να κάνεις κάτι που να βλέπεται, τουλάχιστον. :)

 

Είναι πολύ εύκολο να σου πούμε να κατεβάσεις 1 πρόγραμμα και να πας σε μια σελίδα να διαβάσεις ή να την φτιάξεις σε ένα πρόγραμμα σαν το FrontPage που έχει έτοιμα πραγματάκια κι εσύ απλώς να βάλεις το κείμενο που θες.

Μάλλον όμως δεν θα σε καλύψουν. :)

Πες μας τί θέλεις, πως την φαντάζεσαι και τί γνωρίζεις σχετικά. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και η Cristina το FrontPage κάνει αυτή την δουλειά αλλά μην περιμένεις και πολλά. Το Photoshop πάντως κάνει αυτή την δουλειά όπως την θες, αρκεί να ξέρεις πως να το χρησιμοποιήσεις και να ξέρεις τι θες να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή και διάθεση έχω.Επίσης ξέρω πως δεν γίνεται από την μία στιγμή στην άλλη να το τελειώσω.Μέσα στο site μου (αν το φτιάξω ποτέ)θα ήθελα να βάλω photo και κανα τραγουδάκι(για download).Γνώσεις πάνω στο web design δεν έχω γι αυτό άλλωστε ζητάω βοήθεια.Δηλαδή αν κατάλαβα καλά Christina μου λές

πως για να κάνω κάτι καλό δε με σώνει ούτε το frontpage??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Frontpage einai ena arketa kalo programma alla den sou dinei dinatotites polles.

Einai gia html kodika kai oxi php , asp.

Mporeis na kaneis tin selida pou thes kai na einai kai poli kali

 

Mporeis na katevaseis kai to swish pou einai gia flash animation kai na ta sindiaseis.

http://www.swishzone.com/

kalo kouragio!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ.Θα το δοκιμάσω.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Χωρίς κάποια γλώσσα προγραμματισμού γίνεται να το φτιάξω?Γιατί απο προγραμματισμο δεν ξέρω τπτ αλλά αν χρειαστεί θα κάτσω να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Το Dreamweaver MX έχει από μόνο του μερικά buttons στα οποία μπορείς να γράψεις το κείμενο που θες, είναι αρκετά πιο εύκολο αλλά δεν έχει τόσο ωραία πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορώ να το κατεβάσω απο κάποιο site?Φίλε μου Swifter δεν ενδιαφέρομαι να φτιάξω κάτι απίστευτο.Γιαυτό πρότεινε κανα καλό προγ. κι ας μην κάνει πολλά πράγματα.Και με τον καιρό όταν μάθω html ή java θα φτιάξω κάτι καλύτερο.Αλλά τώρα για αρχή κάτι απλό δεν με χαλάει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το Dreamweaver που πήγα να κατεβάσω από το download.com έχει 399$.Θα προσπαθήσω βέβαια να το βρω τζαπέ αλλά...δε νομίζω να το έχουν και ποΛλοί.Είναι εύχρηστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...