Προς το περιεχόμενο

Οδηγιες για Port forwarding


adams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ip 192.168.1.2 sto proto pc 1.3 sto deutero lktl

subnet se ola 192.168.1.1.dns ta dns tou isp

ola auta tha ta deis apo tin entoli pou egrapse o pitzimpitzidis.episis kalos ton sto forum.oti noumera sou bgalei ekei tora pou to exeis sto ote ta idia dose sto pc sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 707
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μπορω να κανω port forwarding τι να κανω , εχω δοκιμασει και το portforward.com και ο router μου δεν ειναι εκει τι να κανω ??? help ευχαριστω

 

anh einai modem kai mpeneis me ikonidio den iparxei port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalos irthes sto forum.to pio eukolo router kai den mporeis nakaneis port forward?tha pas sto advnaced kai meta nat kai meta virtual server.custom application dineis px onoma torrent .se rotaei kati pou ine idi sto all kai to afineis ekei.apo kato grafeis tin ip pou exeis dosei karfota sto tcp ip tis kartas diktiou sou kai meta apo kato sou leei internal external port ktl .ekei kai sta 4 bazeis tin port pou thes px 3344 .kai mprosta dialegeis tcp /udp .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα με το port forwarding στο telindus

Εγώ στο Αdvanced--> Lan Clients up είχα βάλει ip 192.168.1.5 και είχα φτιάξει rules στο Advanced-->PortForwading

Στο TCP protocol έχω βάλει Αυτόματο πιλότο

 

Ομως στο Run-->cmd-->ipconfig /all μου βγάζει ip 192.168.1.2 επίσης default gateway και DNS 192.168.1.1. Οταν default gateway και dns είναι τα ίδια υποπτεύομαι ότι δεν υπάρχει static ip για το router...

 

Τέλος πάντων έχω σβήσει το 192.168.1.5 από το Lan Clients και έχω φτιάξει 192.168.1.2.

Οταν πάω να φτιάξω όμως καινούρια rules στο Portforwarding μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα...

Error: Error found in page

Επίσης ενώ έχω σβήσει την ip 192.168.1.5 από το Lan Set up, όταν πάω να σβήσω τα Rules που είχα κάνει με αυτήν την ip τοτε μου βγάζει άλλο μήνυμα Error Rules in use...

 

Μήπως πρέπει να κάνω reset από πίσω το Telindus 1130 να χαθούν όλες οι ρυθμίσεις και να τις ξαναπεράσω;

Μήπως χρειάζεται στο Πρωτόκολλο Ιντερντε Tcp/IP έχω ρύθμιση αυτόματη απόδοση IP και DNS...

πρέπει να βάλω συγκεκριμένες ρυθμίσεις και μετά να ξεκινήσω από LAn Set up ip και portforwarding?

 

Ευχαριστώ.

 

Edit...Επίσης στο Set up--> Lan Set up--> η Management Ip είναι 192.168.1.1 και το default gateway έχει συγκεκριμένη τιμή

 

attachment.php?attachmentid=23858&d=1192530991

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo anixei ena thema gia to pos pezei to port forward se auto to router.b.sto pc sou tha prepei sto tcp ip na doseis ip karfota 192.168.1.2 subnet 255.255.255.0 kai gateway 192.168.1.1.opote to port forward tha ginei stin 192.168.1.2.esi to exeis sto automato kai kathe fora pernei allo.sto lan clients den thimame ti bazeis apla kati xriazetai ekei gia na se paei sto port forward.alla tin ip tin dineis esi karfota.dns to pc tha parei ite automata auta tou isp ite epidi tha ta parei o router san dns mpenei to router.den se pirazei kati auto.kane pantos ena reset kai bres ena topic kapos forward ston router pou ixe rotisei kapoio gia port forward se telindys.nomizo ixe grapsei mesa kai i tzoutzouka i tzoytzouka.

 

i management ip einai to interface tou router gia auto einai 192.168.1.1 kai gateway asto opos ine.tha parei to sosto otan sindethei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, pouline, έβαλα ξανά στο Lan clients την 192.168.1.5. Θα σβήσω όλα τα rules.

Θα βαλω στο TCP IP αυτά που είπες και θα αφήσω το DNS στον αυτόματο

και τότε θα φτιάξω στο router ενα Lan Client 192.168.1.2 για να γίνεται το portforwarding σε αυτην την ip.

Αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι το portforwarding μου έχει γίνει στην 192.168.1.5 που είχε κάποτε, αλλά τώρα στο ipconfig μου βγάζει την !92.168.1.2 και έτσι όσες θύρες έχουν ανοίξει στην 192.168.1.5 είναι σαν να μην έχουν ανοίξει αφού αναφέρονται σε άλλη ip.

Θα ψάξω να βρω το συγκεκριμένο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

allaxe tin ip sou sto pc sou kai dose tin 192.168.1.5

Η αλλαγή θα γίνει μέσα από το TCP/IP στο Πρωτόκολλο του Ιντερνετ;

Πάω να βάλω εκεί τις ρυθμίσεις.

Pouline, αμα πάω να βάλω χειροκίνητα ip στο TCP/IP πρέπει να δώσω χειροκίνητα και τα DNS.

Θα ψάξω DNS για Θεσσαλονίκη, κάπου τα πήρε το μάτι μου.

Να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως μπορει να βοηθησει καποιος ρε παιδια? δεν βγαζω ακρη.. εχω το SIEMENS CL 110 , εχω απενεργοποιηση το firewall του ρουτερ , εχω κανει port forward τις πορτες που χρειαζεται για να μου δουλεψει το MSN και παρολα αυτα δεν μπαινει με τιποτα ονλαιν στο msn...τι κανω λαθος? λογικα με απενεργοποιημενο το firewall δε θα επρεπε να μπαινω χωρις καν να κανω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to msn mpenei kai xoris port forward kai me to firewall on.emena mia fora pou den mou empene to msn telika eftegan oi drivers tis kartas diktiou.tin ixe anagnorisei ta windows mona tous.telika perasa alous drivers kai epexe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω γιατι ομως σε εμενα δεν μπαινει...οταν δοκιμαζω να συνδεθω με το ασυρματο της cosmote τοτε μπαινει χωρις δευτερη κουβεντα...

 

επισης ουτε στη σελιδα του hotmail δεν με βαζει να κανω απο εκει login...μου δειχνει τη σελιδα να βαλω κωδικο και μολις πατησω να μπει δεν δειχνει τιποτα μετα...ασπρη σελιδα βλεπω ... σε αλλες σελιδες μπαινω κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το ελυσα το προβλημα...απενεργοποιησα το sygate firewall και με εβαλε κανονικα... ομως κανονικα θα επρεπε να με βαζει και πριν γιατι ειχα επιτρεψει να μπαινει στο msn...τελοσπαντων ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...