Προς το περιεχόμενο

Οδηγιες για Port forwarding


adams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελπιζω η Ip pou kaneis port forward να ειναι και αυτη που εχει το pc σου

 

Όπα.Κάτσε γιατί κάτι μου λέει ότι εδώ είναι το πρόβλημα....Τι ακριβώς εννοείς;Για την 192.168.1.6;Τυχαία επέλεξα να βάλλω αυτή για static ip.Λάθος έκανα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 716
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπα.Κάτσε γιατί κάτι μου λέει ότι εδώ είναι το πρόβλημα....Τι ακριβώς εννοείς;Για την 192.168.1.6;Τυχαία επέλεξα να βάλλω αυτή για static ip.Λάθος έκανα;

 

αν στο port forward βαλεις την ip 192.168.1.6 τοτε 8α πας στο tcp/ip τις καρτας δικτυου σου και 8α βαλεις ip 192.168.1.6(same as port forward) subnet 255.255.255.0 gateway 192.168.1.1 dns ktl ktl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Για ακόμα μια φορά έδωσες λύση σε πρόβλημά μου χωρίς να δυσανασχετίσεις από τις απανωτές ερωτήσεις μου!Απλά άψογος!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Για ακόμα μια φορά έδωσες λύση σε πρόβλημά μου χωρίς να δυσανασχετίσεις από τις απανωτές ερωτήσεις μου!Απλά άψογος!!!!

 

οτι χρειαστεις φιλε μου εδω ειμαστε.τελος καλα ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

αν ειναι ιδιο με το jetspeed 520 πηγαινε στο http://www.portforward.com και βρες εκει ειτε αυτο το μοντελο ειτε το απλο 520 μηπως ειναι τα ιδια kalliopi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poulinos είναι πράγματι παρόμοια αλλά το έχω ήδη δοκιμάσει και δεν υπάρχει αποτέλεσμα..

ίσως το πρόβλημα να έχει να κάνει με την στατική IP... δεν ξέρω τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται στατικη ip απο τον provider.στατικη ip να το πω ετσι θα δωσεις στο tcp/ip της καρτας δικτυου σου.και προσοχη στα firewall διοτι μπορει εσυ να ταεχεις κανει ολα σωστα αλλα να σε κοβει καποιο firewall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...