Προς το περιεχόμενο

skroutz.gr - αναζήτηση σε ελληνικά e-shops με ενα click


bandito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
chirokinita...aheheahea

 

enoo ena pros ena....telospanton pia diadikasia akolouthite' date=' mpas kai mporesoume na sas voithisoume emeis katholou oste na to apolausoume.....[/quote']

 

Όλη την δουλειά την κάνει ο Μπαμπης.

Ο Μπάμπης ειναι εξωγήινος απο τον πλανήτη Μαλθαφεγκορ, περίπου τρία τσιγάρα φωτός δρόμο. Στον πλανήτη αυτό, λόγω των συνθηκών που επικρατούν εκεί (η βροχή ερχεται απο όλες τις πλευρές και δεν γλυτώνεις με μια μόνο ομπρέλα), τα όντα που τον κατοικούν (οι συγγενείς του Μπάμπη, και ο Μπάμπης), αποκτούν ενα καινούργιο χέρι καθε 6 μήνες. Ο Μπάμης έχει ήδη 40 (η 41 δεν θυμάμαι αν έχει περάσει το εξάμηνο). Το γεγονός λοιπόν τον κάνει το πιο γρήγορο click, type, save, browse στον γαλαξία. Το μόνο που χρειάζεται , ειναι αξιόπιστα ποντίκια. Εκπληκτικό ε; Που να τον δείτε να παίζει τέννις.

 

Πέρα απο την πλάκα, ενα spider (δια)τρεχει τα sites και παίρνει τις τιμες. Σε αυτό το σημείο, μάλλον δεν μπορείτε να βοηθήσετε, αν χρειαστούμε βοήθεια στο μέλλον (μπορει να πάθει και σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα σε καμια δεκαριά χέρια ο Μπάμπης), θα σας την ζητήσουμε.

Ευχαριστούμε πάντως.

 

Υ.Γ Στο roadmap παντως ερχονται ωραία πραγματα.

Θα μπούν και άλλα καταστήματα (με σκοπό να φτάσουμε τα 50 περίπου), και μία έκπληξη για αυτούς που έχουν υπομονή στις αγορές τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Aias

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ψαχνω για 19 tft monitor και κατεληξα στο Samsung SyncMaster 913N (8ms) . Η οθονη δεν εχει DVΙ.Σαν επιλογη τι εχετε να πειτε?

Επισης την βρηκα στο http://www.pixmania.com sta 400 ευρω που πιστευω οτι ειναι τρελη τιμη αλλα εχει εδρα στην Γαλλια.Απο τις τιμες που εχει στις οθονες δεν εχω δει κατι καλυτερο στην Ελλαδα.

Εξοδα αποστολης ειναι 15 ευρω και πληρωνοντας αλλα 15 ευρω εχεις δυνατοττητα μεσα σε ενα χρονο αν παρουσιασει προβλημα το monitor να το επιστρεψεις και να αγορασεις απο το καταστημα ο,τι θελεις ισης αξιας.

Γενικα εχει αγορασει κανεις απο εκει και ποιες οι εντυπωσεις του.

Αυτο που λετε με την εγγυηση ισχυει ψστε να μην επιστρεφω το monitor Γαλλια αλλα σε περιπτωση βλάβης να απευθυνθω στην Samsung Hellas?

__________________

 

Exω αγοράσει φίλε μου ψηφιακή φωτογραφική μηχανή. Παρα πολύ καλό κατάστημα με φοβερές τιμές και πολύ αξιόπιστο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά μπράβο και από μένα!!

 

Φώτη, o Aias ρώτησε αν ισχύει η γαλλική εγγύηση και εδώ στην Ελλάδα ;). Δηλ. αν σου πάθει κάτι η Samsung οθόνη που πήρες από εκεί να μην χρειάζεται να τη στείλεις Γαλλία για να στη φτιάξουν αλλά να την δώσεις στην ελληνική αντιπροσωπεία... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mafia_Omerta,

Δε χρειαζεται να κανεις register.

http://www.skroutz.gr/skr/'>http://www.skroutz.gr/skr/

Ή αν εισαι στο http://www.skroutz.gr πατας

το link "home".

Aπλα για την ωρα δεν ειναι διαθεσιμο γιατι

κανουμε καποιες αλλαγες. :D

 

Σας ευχαριστουμε ολους για τα καλα

σας λογια :D

 

edit 1:05 15/3/05

http://www.skroutz.gr/skr/ up and running again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia edw tha vrite to kalitero e-shop sthn ellada

http://www.expansys.com.gr

perimenw ths apopsis sas

 

Κατ'αρχήν το expansys δεν πουλάει όλη την γκάμα, οπότε η σύγκρισή δεν έχει νοημα. Εγώ προσωπικά (και το τονίζω , δεν ξέρω γενικά αν υπάρχουν παράπονα), είχα πολύ άσχημη εμπειρία απο το expansys. Έκαναν δυο ημέρες να πιστοποιήσουν την κάρτα μου (και δεν εχει αντικαταβολή, μεγάλο μειονέκτημα). Τις δυο ημέρες αυτές, με πήραν 2 η τρείς φορές τηλέφωνο. Μετά , αφού πιστοποιήθηκε η κάρτα μου, αυτό που είχα παραγγείλει ήταν out of stock και θα ερχόνταν σε 15 μερες (που τελικά έγινε ενας μήνας). Μόνο που τώρα πια , το τηλέφωνο δεν το σήκωνε κανενας. Και δεν είχα τρόπο (παρα μόνο μεσω mail που δεν τον θεωρώ και τον πιο άμεσο τρόπο), να αλλάξω την παραγγελία η να ζήτήσω να έρθει το ένα απο τα δυο που είχα παραγγείλει και που ήταν διαθέσιμο.

 

Αλλά επι τη ευκαιρία, να πώ μερικά πραγματα για το e-shopping στην Ελλάδα. Τον τελευταιό καιρό που ασχολούμαι , και απο οτι ξέρω απο ιδία πείρα και απο γνωστούς, στην Ελλάδα, πολλοί λένε οτι μπορούν αλλα λίγοι τα καταφέρνουν. Και όταν λέμε πώληση μεσω internet , εννούμε all the way, και οχι μεμονωμένα κομμάτια. Απο το browsing μεχρι την ώρα που θα χτυπήσει το κουδούνι της πόρτας σου. Τα πιο χτυπητά που εχω διαπιστώσει είναι:

 

α) Απιστεύτα bloated σελίδες. 70 kb html χωρις τις φωτογραφίες (με τις φωτογραφίες 100). Ακόμα και adsl που έχω , αν θέλω να ψάξω πολλά πράγματα ειναι κουραστικό να κατεβάζω κάθε φορά 30 kb javascript για ενα scrolling pane στην γωνία (οτι γράφω το εχω διαπιστώσει στο output των sites). Να μην μιλήσουμε για ISDN, PSTN για 10 σελίδες θες 1MB δηλαδή σχεδόν 3 λεπτα download time.

β) Απαράδεκτοι τρόποι πληρωμής. Μερικοί (αν ειναι δυνατόν) έχουν μόνο κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό. Αντικαταβολή ελάχιστοι σε σχέση με αυτούς που θα έπρεπε να έχουν.

γ) Ελλειπείς περιγραφές στα προιόντα. Μερικές φορές ίδια περιγραφή για διαφορετικά προιόντα και απο κάτω μια λέξη που σε μπερδεύει ακόμα περισσότερο.

δ) Σελίδες που δεν παίζουν σε firefox.

ε) Αυτά τo os e-com software καλο δεν λέω, αλλα δεν ειναι βλακεία δυο διαφορετικά site να είναι ακριβώς τα ίδια. Οταν λέμε ακριβώς, εννούμε σε σημείο που αν δεν κοιτάξεις το λογοτυπο, δεν ξερεις σε ποιο εισαι.

στ) Μεγάλη διαφορά στις τιμές. Σε μερικές περιπτώσεις απορείς πως δεν το έχει κλείσει το μαγαζάκι.

ζ) Κατάλογοι μαμουθ. 15000 προιόντα, απο τα οποία τα 10000 έχουν τιμή 0, 4500 δεν τα έχει διαθέσιμα ουτε ξέρει αν θα τα φέρει ποτέ, και 500 που ειναι σε θέση να δώσει αυτή την στιγμή. Γιατι να μην έχει μόνο τα 500 , άντε και αυτά που ειναι σε θέση να εχει σύντομα διαθέσιμα;

η) Προσφορές φαντάσματα. Το κλασικό, η τιμή διεγραμμένη, και απο κάτω η τιμή της προσφοράς , που τυγχαίνει να είναι 10% μεγαλύτερή απο τον πιο φθηνό που δεν το έχει καν σε προσφορά.

ι) Καταστήματα στημένα σε απιστευτα αργές γραμμές. Για παράδειγμα το scan ενος site 300 mb , κάνει όσο ενα άλλο των 90mb. Και αυτό φαίνεται στο browsing.

 

Αυτα for now, υπαρχουν και κάποια άλλα μικροπράγματα, που δεν είναι άξια αναφοράς, δεν ειναι και εύκολο να στήσεις ενα e-shop σωστά απο την αρχή μεχρι το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To skroutz παντως ειναι πολυ καλο site,και ελπιζω να συνεχίσει έτσι γιατι δεν υπαρχει όμοιο του για ελληνικα μαγαζιά.

bandito,δεν καταλαβαίνω γιατι θα επρεπε να εχουν οπωσδήποτε αντικαταβολη,εγω αν ειχα μαγαζι θα προσεφερα πιστωτικη και χρεωστικη μονο.

Οσον αφορα τα μαγαζια,εγω εχω βολευτει με το computer4u τελευταίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...