Προς το περιεχόμενο

crypto f200,zyxel 630 usb


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

tha ginei ena review pano se auta ta modem dioti ta theoro sxedon ta idia poia.kapote ixan kapoies mikres diafores alla tora einai sxedon panomoiotipta.

 

katarxin exoume na kanoume me 2 usb modemakia kai oxi ethernet.as xekinisoume apo ta arnitika.

a)gia kapoion pou thelei na moirasei diktio me auto to modem tha prepei na to moirasei me internet connection sharing mias kai kanena apo ta 2 den exei ethernet.opote koinos mplekeis me rithmiseis ton windows.

B) episis gia kapoion pou thelei to modem na einai sindedemeno sinexeia sto internet kai na min exei ikonidio auto to modem distixos den to kanei.oti protokolo kai na baleis einai bridged opote tha exeis to ikonidiaki sou.se windows xp to eikonidio mporei na ftiaxtei kai mesa apo ta windows alla sta 98 mexri 2000 den ginetai.auto simenei oti se SPANIA PERIPTOSI TONIZO SPANIA PERIPTOSI POU DEN BGEI TO eikonidiaki trexa te podarakia mou na kanete kana format na isiosei to mixanima.

c)episis se spanies periptoseis i egkatastasi den kathetai sosta opos kai se alles usb siskeues kai ekei xekinas ta diafora senaria na deis ti fteei.se mia periptosi meta apo chipset update to modem mpike kanonika eno pio prin petage problima sto inf.auta bebea einai oi poli spanies periptoseis pou tha deite tin opoies omos den tha deite pote me kapoio ethernet modem.episis den pezei se macintosh opote ekei mono kanas paixtaras pou tha ftiaxei monos tou drivers tha to dei na pexei.to idio isxiei kai gia to linux kai ola ta unixoeidi.

d)episis se spanies periptoseis pou poloi tha exete sinantisei to modem den sigxronizei kai xriazetai na ginoun kapoies rithmiseis xeirokinita.episis to modem xanei ton sigxronismo kathe fora pou kanei kapoios reboot kai meta psaxnei pali na ton brei alla poles fores mporei na faei kai kana 2lepto kai na se pedepsei.

e)episis i crypto gia akoma mia fora ekane to thauma tis kai ebgale new drivers http://www.crypto.gr dioti kapoioi drivers ixan to kako na min apothikeuoun tis rithmiseis

 

ta kala tou modem einai .

a)epidi to modem einai bridged tin ip tin pernei to pc opote den xriazetai na kanete port forward alla apo tin alli eisaste pio eualotoi to opoio omos diorthonetai eukola me ena software firewall.

b)episis i timi tou einai para poli xamili alla me liga euroulakia parapano tha pernate kati se ethernet.

c)allo thetiko ine oi eukoles rithmiseis tou.einai se oraia menoudakia pou den tha diskolepsoun kanena.allo ena kalo einai oti merika crypto tha pexoun aneta kai se pstn kai se isdn gia kapoion pou isos thelisei na kanei allagi apo pstn se isdn i to anapodo.ine apo ta elaxista modem pou dinoun autin tin dieukolinsi.auto isxieu mono gia to crypto.to zyxel se ola ta montela tou exei allo gia pstn kai allo gia isdn.apla i zyxel exei kalitero onoma.

d)alo ena thetiko einai to mikro megethos kai i elipsi trofodosias.koinos to koubalate pantou akoma kai mazi me to laptop sas gia opoudipote mporeite na pate kai na exei ekei adsl.oso gia tis mikres diafores pou elega oti ixan kapote auta ta modem metaxi tous einai oi exeis.to crypto einai oloi opos to xerete diladi ginetai i ekgatastasi kai meta ola ta alla eno kapote KAI LEO KAPOTE STO zyxel otan to ekanes egkatastasi se rotouse ti protokolo theleis kai dialeges apo ekei kai mperdeue ligaki gia ton aplo xristi dioti ama ebazes rfc1483 den ebgene ikonidio pou na barouses to kefali sou ston toixo.ithele pppoa i pppoe.gia osous ixan xp apla to eftiaxnes monos sou.

e)episis to zyxel den xero ama to kanei akoma se periptosi pou ginei maimoudia dinei ena arxeio pou kanei clean olo to sistima apo ta arxeia gia na to xanaperaseis.euxomai na min tixete pote se autin tin periptosi.auta ta liga gia auta ta 2 modem.

 

ta sxolia sas kalodexoumena opos kai opoiesdipote periptoseis pou exete sinantisei.episis me kanena apo ta 2 den tha exete problima taxitititas.auto pou isos einai ligo arnitiko alla to exoun kai alla modem einai oti den exei qos opos to usr opote sta p2p nai men tha exete megali taxitita alla otan pate na anixete kamia selida tha argei ligoulaki kai as min exete faei to megisto bandwidth.bebea mexri kai routers exoun auto to problima opote den pianetai arnitiko gia ta usb mono.oraia modem gia kapoion pou thelei kati aplo alla katholou oraia gia auton pou thelei to kati parapano.ennoite oti den exei software firewall kanena apo ta 2.

 

i siskeuasia perilambanei to modem,to cd egkatastasis,to usb kalodio kai ena tilefoniko.tipota to extra.

timi den xero poso exei dioti den to exo agorasei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pouline sorry κιολας...αλλα αυτο το κατεβατο ιδιαιτερα δε στα greekglish αμφιβαλλω αν ακομη μπορεις και συ να το διαβασεις (εγω παντως οχι).

Βαλε καμια παραγραφο αν σου ειναι ευκολο.

Ριξε και μια ματια στους κανονες αυτης της κατηγοριας.

http://www.insomnia.gr/vb3/announcement.php?f=40&announcementid=14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
iparxei periptosi to modem logo usb ,na boukosei to usb ? diladi meta apo kamia mera downloading to sistima na kolisei ? kapou to diavasa se forum...

 

kanonika oxi.apla sta forum grafoun oti genikos ta usb den einai kai oti pio stathero.diladi exo dei na kaneis reboot kai meta na min anabei to pontiki to optiko dioti i usb mamakizetai.exo dei na paei na kalesei to modem kai xafnika oles oi usb na nekronoun.;gia auto lene oti mporei na kanei blakies.na mpoukosei oxi dioti i roi dedomenon einai poli mikri.diladi an baleis disko pano se usb 2 pou metaferei 20 kai 30 mb to second tha eprepe oi usb na ta pexoun se 2 lepta. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που παρατήρησα ήταν οτι αργούσε υπερβολικά να κάνει συγχρονισμό την γραμμή. Μπορει να περνούσαν και 2-3 λεπτά και ακόμα να προσπαθούσε να συγχρονίσει. Τώρα που πήρα το 9105 συγχρονίζει σε 2-3 sec το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που παρατήρησα ήταν οτι αργούσε υπερβολικά να κάνει συγχρονισμό την γραμμή. Μπορει να περνούσαν και 2-3 λεπτά και ακόμα να προσπαθούσε να συγχρονίσει. Τώρα που πήρα το 9105 συγχρονίζει σε 2-3 sec το πολύ.

 

to crypto kai to zyxel einai ligo paraxena ston sigxronismo dioti exoun poles epiloges kai poles fores ama kaneis allages sigxronizei pio grigora alla einai spasimo neuron.opote kalitera katholou epiloges kai na sigxronisei mono tou.genikos ta usb otan kliseis to pc xaneis ton sigxronismo kai otan to anixeis xana apo tin arxi .eno me ta ethernet sigxronizei mia to exeis anixto afou den pernei reuma apo tin usb kai ise apsogos.opote kai na argisei tin proti fora ti egine?den tha xriastei na sigxronisei meta apo restart.allos enas logos pou ine kalitera ta ethernet.bebea exo dei kai crypto na sigxronizei grigora alla kalitera ethernet.file eksarxeia city den an se boleuei auto pou exeis kai ama deis oti den sou kanei to allazeis.ama sou kanei kai den exeis problimata kai sigxronizei kanonika tote mporei na min iparxei logos na petakseis auta ta 60-70 euro.analogos tis anakges panta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ite crypto exeis ite cisco i taxitita katevasmatos einai idia.exei na kanei me ton provider alla pio poli me to ti dslam pefteis.ego as poume pefto se siemens kai exo kai 42 katevasma.ta siemens dinoun ligo kaliteri taxitita.se dc++ kai azureus den simenei oti tha petixeis tetoia taxitita apo ena mono xristi alla se sinolo tha petixei sto 40 opos to petixeno ego sto emule.apo ena xristi na sou dinei me 40 tha prepei kai o allos na exei poli kali grammi.an kai sto dc kapoioi me t1 kai t3 dinoun oxi mono me 40 alla kai me 540 alla perimeneis arketa gia na pareis slot.tora se kati emule pou katevazei apo polous mazi einai pio kala merikes fores.to idio kai sta toreents.auto pou lene oti to crypto den epitrepei pola connectios den ine akribos oti den epitrepei pola connection oso oti mporei na min ta paei kala me pola connection.auto den exei na kanei mono me to crypto.apla merika modem exoun to qos pano quality of service pou otan katevazeis apo emule px epidi exoun pola connections anixta akoma kai na min katevazeis me 40 otan pas na kaneis kati allo epidi ine idi pola anixta connections sournontai ta ipoloipa.kapoia modem opos usrobotic exoun to qos pou auto managarei pos tha anixoun ta connection oste otan katevazeis na kaneis kai allapragmata mazi.liga modem genikos to exoun auto.ego exo zyxel pou theorite apo tis poloi kales etaireis alla den exei as poume.oxi oti me pirazei.pali mou anigoun oi selides apla mporei na argisoun kapoia second parapano.bebea exo kai net limiter ama thelo na doso pio poli bandwidth.den einai san to qos alla kati einai kai auto.genikos ego den exo problima apo auto.apla i hate usb modems.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic!!

gia ta greeklish iparxei ena programataki pou ta kanei ellinika allgreektome legete kai doulevei arketa kala.(psaxto ligo)

 

auto pou kolaei?kai poios eipe oti theloume na ta kanoume ellinika??? :P

 

poulinos αν διάβαζες τους κανόνες που πολύ σωστά σου ανέφερε ο adams θα έβλεπες λοιπόν οτι εδώ τα review των insomniac's γράφονται μόνο στα Ελληνικά και ούτε θα ρώταγες τον deathlok που κολλάει αυτό..αλλά θα του έλεγες και ευχαριστώ που σου πρότεινε αυτό το πρόγραμμα για να κάνεις αυτόματα την μετατροπή απο greeklish σε Ελληνικά.

 

Το τοπικ κλειδώνετε για τον εξής λόγο..

1. Για καλύτερη και ομοιόμορφη παρουσίαση' date=' γράψτε μόνο στα ελληνικά και όχι σε greeklish.[/url']

 

Αν ηταν τουλάχιστον καλογραμμένο θα το άφηνα αλλά αυτό το κατεβατό δεν κατάφερα να το διαβάσω ούτε εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...