Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλα έλα, καλό πράμα έχω!

Ξεκινάμε:

 

1. Laptop Toshiba A100-011 με καμμένη κάρτα γραφικών. Όταν είχε βγει το πρόβλημα, είχα φτιάξει και thread, όπου μπορείτε να δείτε και τι μηχάνημα είναι.

Επίσης, θα τον δώσω χωρίς τον σκληρό δίσκο του, γιατί τον χρειάζομαι. Αν όποιος έρθει για το laptop φέρει και κατσαβιδάκι κατάλληλο και τον βγάλουμε επί τόπου, θα ήταν το ιδανικό. Αλλιώς, ίσως τον καθυστερήσω κάποιες μέρες, μέχρι να βρω χρόνο να πάω να αγοράσω και να κάτσω να τον βγάλω (δεν είμαι σίγουρος πώς, αλλά τι στο καλό, θα την βρω την άκρη, ε; ).

 

2. Μουσικά CDs. Είναι καμιά 200αριά (ίσως και παραπάνω) που σύντομα θα πάνε για ανακύκλωση. Τα πιο πολλά είναι αντιγραμμένα. Κάποια με θήκες και φωτοτυπημένα τα κανονικά εξώφυλλα, άλλα με θήκες και γραμμένα στο χέρι τα περιεχόμενα και άλλα σκέτα, χωρίς θήκες. Μιλάμε για άλμπουμς.

Προφανώς δεν μπορώ να κάτσω να γράψω αναλυτική λίστα. Γενικά, μιλάμε για:

Ροκ (Pink Floyd, Rolling Stones, Mercury Rev, Tool, Nirvana, Coldplay, Radiohead, Dandy Warhols κτλ.)

Progressive House περιόδου 1995-2003 χονδρικά (Oakenfold, Seaman, Tenaglia, Deep Dish, Global Underground γενικά)

Διάφορα άλλα ξένα (Loreenna McKennitt, Sigur Ros κτλ.)

Ελληνικά, κυρίως έντεχνα (Παπάζογλου, Κατσιμιχαίοι κτλ.)

 

Εκτός από τα αντιγραμμένα, θα δώσω και κάποια κανονικά, αλλά μην περιμένετε τίποτα διαχρονικές αξίες. Κάτι CD του στυλ "Best of Trance 2000", μερικά σινγκλάκια, κάτι συλλογές από εφημερίδες και περιοδικά και τέτοια πράγματα. Αν υπάρχει κάποιος εκεί έξω που ακόμα ασχολείται με CD και θέλει να ψάξει μήπως τον ενδιαφέρουν αυτά που έχω, ευπρόσδεκτος.

 

Και για τις δύο περιπτώσεις, μιλάμε μόνο για παραλαβή από το σπίτι μου, κοντά στο νοσοκομείο ΥΓΕΙΑ, στην Αθήνα. Δηλώστε ενδιαφέρον εδώ και για τις λεπτομέρειες pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα έλα, καλό πράμα έχω!

Ξεκινάμε:

 

1. Laptop Toshiba A100-011 με καμμένη κάρτα γραφικών. Όταν είχε βγει το πρόβλημα, είχα φτιάξει και thread, όπου μπορείτε να δείτε και τι μηχάνημα είναι.

Επίσης, θα τον δώσω χωρίς τον σκληρό δίσκο του, γιατί τον χρειάζομαι. Αν όποιος έρθει για το laptop φέρει και κατσαβιδάκι κατάλληλο και τον βγάλουμε επί τόπου, θα ήταν το ιδανικό. Αλλιώς, ίσως τον καθυστερήσω κάποιες μέρες, μέχρι να βρω χρόνο να πάω να αγοράσω και να κάτσω να τον βγάλω (δεν είμαι σίγουρος πώς, αλλά τι στο καλό, θα την βρω την άκρη, ε; ).

 

...μιλάμε μόνο για παραλαβή από το σπίτι μου, κοντά στο νοσοκομείο ΥΓΕΙΑ, στην Αθήνα. Δηλώστε ενδιαφέρον εδώ και για τις λεπτομέρειες pm.

Πάω για το laptop,άμα το φτιάξω θα με κεράσεις καφέ και θα στο γυρίσω πίσω.Τζάμπα.'Αμα δεν το φτιάξω,θα το μπαλαμουτιάσω και θάχουμε ανταλλακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μπαλαμούτιασέ το έτσι κι αλλιώς. Και φθηνή καινούργια κάρτα να βρεις, δεν δίνω ούτε ευρώ για 4 ετών λάπτοπ, το πήρα απόφαση. Κάααααποια στιγμή, θα πάρω άλλο. Σου στέλνω pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα έλα, καλό πράμα έχω!

Ξεκινάμε:

 

1. Laptop Toshiba A100-011 με καμμένη κάρτα γραφικών. Όταν είχε βγει το πρόβλημα, είχα φτιάξει και thread, όπου μπορείτε να δείτε και τι μηχάνημα είναι.

Επίσης, θα τον δώσω χωρίς τον σκληρό δίσκο του, γιατί τον χρειάζομαι. Αν όποιος έρθει για το laptop φέρει και κατσαβιδάκι κατάλληλο και τον βγάλουμε επί τόπου, θα ήταν το ιδανικό. Αλλιώς, ίσως τον καθυστερήσω κάποιες μέρες, μέχρι να βρω χρόνο να πάω να αγοράσω και να κάτσω να τον βγάλω (δεν είμαι σίγουρος πώς, αλλά τι στο καλό, θα την βρω την άκρη, ε; ).

 

 

Ενδιαφέρομαι για το λαπτοπ μήπως το επισκευάσω και το χρησιμοποιήσω για την σχολή μου. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζω ανεμιστηράκι της Silenx των 12 εκατοστών διαμέτρου. Όταν λειτουργεί ανάβει κόκκινο LEDάκι. Μπήκε στο PC μου, δοκιμάστηκε κι έκτοτε παροπλίστηκε. Έκανε απίστευτο θόρυβο (δηλ. 14 dbA) για τα γούστα μου. Βγάζει 72 cfm και δουλεύει στις 1400 (± 15%) στροφές.

 

Το είχα αγοράσει πριν δύο χρόνια περίπου. Υποθέτω ότι δουλεύει, άλλωστε δεν λειτούργησε πάνω από 20 λεπτά συνολικά.

 

Παραλαβή από Ηράκλειο Κρήτης. Δεν στέλνω με ΕΛΤΑ.

 

 

Aν δεν εχει φύγει το ανεμιστηράκι παίρνω σειρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρίζεται μόνιτορ crt 17''. πρόκειται για το nokia 447zaplus. είναι (ήταν) πλήρως λειτουργικό όταν σταμάτησα να το χρησιμοποιώ πριν μερικούς μήνες. καθώς το απέκτησα κι εγώ μέσα από κάποιον συνφορουμίτη από αυτό εδώ το φόρουμ (και δεν μου χρειάζεται πλέον) το δίνω κι εγώ με την σειρά μου ελπίζοντας να φανεί χρήσιμο σε κάποιον άλλο.

παραλαβή από ν.σμύρνη. να τονίσω βέβαια ότι ως crt μόνιτορ είναι αρκετά ογκώδες και βαρύ

εκδήλωση ενδιαφέροντος με την γνωστή διαδικασία (πρώτα post εδώ και μετά pm)

 

(υγ δεν συνοδεύεται από καλώδιο ρεύματος αλλά αυτό δεν νομίζω να είναι πρόβλημα καθώς χρησιμοποιεί το κλασσικό καλώδιο που χρηισμοποιούν όλα τα μόνιτορ και όλα τα tower pc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ο 35pontos έχει πάρει σειρά προτεραιότητας. Αν τυχόν δεν το πάρει, για οποιονδήποτε λόγο, θα πάμε στον επόμενο.

To λαπτοπ παρελήφθη,λίαν συντόμως θα του βγάλω τ΄ άντερα και θα κοιτάξω να δω αν το συνεφέρω.

 

Πάλι ευχαριστώ το γιατρό.

 

Υ.Γ.:Για το παιδί που ήθελε την οθόνη (panbil):Με p.m. θα δώσω διεύθυνση νάρθεις με το χαλασμένο να βάλουμε μια άλλη πάνω,ψιλοχρέπι θάναι,αλλά απ' τη χαλασμένη σου καλύτερη(lol).

\Τζάμπα,δε μπάω για άγρα πελατείας.../

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εφιστώ την προσοχή, μην μπλέκετε σε συναλλαγές με τον 35apontos. Πρώτον, φέρνει δωράκια στα καλά καθούμενα και δεύτερον επιμένει να το φτιάξει και να το επιστρέψει. ;)

 

Για τα CD δεν βλέπω ενδιαφέρον, οπότε ο κάδος ανακύκλωσης πλησιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εφιστώ την προσοχή, μην μπλέκετε σε συναλλαγές με τον 35apontos. Πρώτον, φέρνει δωράκια στα καλά καθούμενα και δεύτερον επιμένει να το φτιάξει και να το επιστρέψει. ;)

 

 

 

Οφ τοπικ

 

 

ΚΡΕΜΑΣΜΑ και ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗ... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@FilipposMD

 

Για τα CD δεν βλέπω ενδιαφέρον, οπότε ο κάδος ανακύκλωσης πλησιάζει.

Πού ανακυκλώνεις τα CD;

 

Απ'όσο ξέρω χρειάζεται ειδική διαδικασία για να ανακυκλωθούν οι οπτικοί δίσκοι και να μετατραπούν σε πρώτη ύλη πάλι και νομίζω το μόνο εργοστάσιο στην Ελλάδα που όντως τα ανακυκλώνει είναι ένα στη Κομοτηνή. Οπότε εγώ μέχρι να μας πει κάποιος κι εδώ κάτω πως ΌΝΤΩΣ ανακυκλώνει τέτοια, τα κράτάω σε ένα στύλο (σα διακοσμητικό ένα πράγμα) και περιμένω το "κάποτε" που θα τα δώσω γι ανακύκλωση, γιατί δε γουστάρω να στείλω το πλαστικό στη φύση.

 

Απλά ως σημείωση, συγνώμη για το άσχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...