Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις κάποιο λινκ;

 

Το είχα βάλει αγγελία και αλλού και είχε επικοινωνήσει κάποιος από ένα γκρουπ  που ασχολείται με ρετρό υπολογιστές και παιχνιδομηχανές αλλά εξαφανίστηκε και το έχω στο πορτ μπαγκάζ και το πηγαινοφέρνω άσκοπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπικ λέμε, ΕΠΙΚ! :-D

 

(...και το ποστ, αλλά και η ορίτζιναλ δικιολογία καθ' εαυτή  :-)

 

 

 

 

 

...αυτό με το "48ωρο", καϋμό το 'χω να μάθω γιατί το έχεις φιξάρει έτσι στάνταρ...

 

Μοιάζει λες και τα περιμένεις να σου έρθουν με κούριερ αυτά που είναι να δώσεις  :-D

 

 

 

 

Τα   βγαζω   απο  την   αποθηκη   για   να   τα   δωσω   και   πολλοι   λενε   οτι  τα  θελουν  και  μετα   ξεφουσκωνουν   κανοντας   ζημια  σε   αλλους   ενδιαφερομενους.

Τοχω   δει  πολλες   φορες   το  σεναριο.

Ασε   που   αμα  το  βλεπω   μπροστα   μου  θυμαμαι  τι  λεφτα  που  εχω   σπρωξει  κατα   καιρους   και  μου  γυρναει  το  ματι  αναποδα!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάποιο λινκ;

 

Το είχα βάλει αγγελία και αλλού και είχε επικοινωνήσει κάποιος από ένα γκρουπ  που ασχολείται με ρετρό υπολογιστές και παιχνιδομηχανές αλλά εξαφανίστηκε και το έχω στο πορτ μπαγκάζ και το πηγαινοφέρνω άσκοπα...

δες εδώ αλλά πιθανόν να υπάρχουν και άλλες επιλογές

αν ξέρουν αλλά μέλη ας πουν

 

και στην πόλη σου να μην βρεις τίποτα σχετικό ,αν επικοινωνήσεις μαζί που φαντάζομαι πως σου πληρώσουν τα μεταφορικά να το στείλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει πολύ που κάποιος έχει την ευγενική διάθεση να χαρίσει κάτι και επειδή θέτει κάποιους πρακτικούς "όρους" (πχ "να το πάρετε γρήγορα να μην μου πιάνει τον τόπο") το οποίο είναι και απόλυτα κατανοητό, πρέπει μετά να δικαιολογηθεί.

Ειδικά κάποιος σαν τον tigergreg που βλέπω ότι δεν σταματάει να δίνει.

Φαντάζομαι ότι αν το 1/10 από αυτά περίμεναν μέσα στο σπίτι του για καμιά βδομάδα τι θα γινόταν.

Εύχομαι μόνο κάτι τέτοιες συζητήσεις να μην χαλάσουν τη διάθεση αυτών των ανθρώπων και καταλήξουμε στο "ρε δεν τον ρίχνω στον κάδο που είναι και απέναντι να ξεμπερδεύω"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει πολύ που κάποιος έχει την ευγενική διάθεση να χαρίσει κάτι και επειδή θέτει κάποιους πρακτικούς "όρους" (πχ "να το πάρετε γρήγορα να μην μου πιάνει τον τόπο") το οποίο είναι και απόλυτα κατανοητό, πρέπει μετά να δικαιολογηθεί.

Ειδικά κάποιος σαν τον tigergreg που βλέπω ότι δεν σταματάει να δίνει.

Φαντάζομαι ότι αν το 1/10 από αυτά περίμεναν μέσα στο σπίτι του για καμιά βδομάδα τι θα γινόταν.

Εύχομαι μόνο κάτι τέτοιες συζητήσεις να μην χαλάσουν τη διάθεση αυτών των ανθρώπων και καταλήξουμε στο "ρε δεν τον ρίχνω στον κάδο που είναι και απέναντι να ξεμπερδεύω"

 

ΥΠΑΡΧΟΥΝ  ΚΑΙ  ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.......

 

ΠΑΛΙΑ   ΧΑΡΙΖΑ   ΕΝΑ   ΚΙΝΗΤΟ   ΚΑΙ   ΜΟΥΣΤΕΙΛΕ   ΜΗΝΥΜΑ   ΚΑΠΟΙΟΣ   ΝΑ  ΤΟΥ  ΤΟ   ΠΑΩ   ΑΝ  ΜΠΟΡΩ   ΣΤΟ  ΑΙΓΑΛΕΩ.....

 

Σ  ερωτηση  μου  αν  εχει   αναπηρια   (θα  του  το  πηγαινα)  απαντησε   αρνητικα.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρη, δε νομίζω το "μου αρέσει πολύ που κάποιος έχει την ευγενική διάθεση να χαρίσει [...] πρέπει μετά να δικαιολογηθεί " να το έγραψες για 'μένα που ρώτησα τον τάιγκερ αυτό που τον ρώτησα στο σπόιλερ.........;

 

 

Τάι, το "Ασε που αμα το βλεπω μπροστα μου θυμαμαι τι λεφτα που εχω σπρωξει κατα καιρους και μου γυρναει το ματι αναποδα!!!!" ήταν πάντως όλα τα λεφτ.....ουπςςςςς λάθος λέξη! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναφέρθηκα στο ποστ του tigergreg και σε ότι ήταν αυτό που τον έκανε να ποστάρει "απολογούμενος".

Τον βλέπω συνέχεια να δίνει (μάλιστα μια φορά είχα πάρει κι εγώ από αυτόν) και είναι μόνιμη η παράκλησή του για άμεση παραλαβή.

Αν και μου φαίνεται απολύτως λογικό, ακόμα και παραξενιά να ήταν, είναι ξεκάθαρος από την αρχή.

Το θέλεις;

Έλα πάρτο από το συγκεκριμένο σημείο μέσα στο συγκεκριμένο χρόνο.

Αν δεν αρέσει σε κάποιον, πολύ απλά δεν εκφράζει ενδιαφέρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ελπίζω πάντως να μην έμεινες με την εντύπωση ότι "του έκανα έλεγχο" για την "παραξενιά"...

 

Η οποία, είναι ΟΝΤΩΣ τέτοια (εντός εισαγωγικών - και είναι και θεμιτότατη), όχι επειδή "επιθυμεί την άμεση παραλαβή", αλλά επειδή (ΟΣΟ "ξεκάθαρος" κι αν είναι - που ΕΙΝΑΙ αρκετά ξεκάθαρος στα ποστ του) εκείνο το "48ωρο", που τονίζει ΠΑΝΤΑ (σε ΚΑΘΕ περίπτωση δηλαδή), εγώ τουλάχιστον δεν μπορούσα να το καταννοήσω "σε τί αντιστοιχεί" - μια "χιουμοριστική" ερμηνεία, ήταν αυτή που έδωσα : περιμένει του ΕΡΘΟΥΝΕ τα πράγματα που θα χαρίσει...(σαν να, ας πούμε, παραγγέλνει με...σκοπό να χαρίσει...) *

 

Και το..."βαθύτερο κίνητρο" που με ώθησε να του απευθύνω σχετική ερώτηση; Απλή και παντελώς άδολη π ε ρ ι έ ρ γ ε ι α...

 

* ..επίσης ποτέ δεν θα μπορούσα να φανταστώ την πράισλες συμπληρωματική απάντηση (προφανώς επίσης χιουμοριστική) που έδωσε : "για να μην του θυμίζουν τί ξόδεψε γι' αυτά κάποτε"....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινει το 48ωρο, για να μη δεσμευτεί σε καποιον και δε γινει τελικα το ντιλ, στερώντας το από καποιον αλλο που μπορει να το θελει.

Ετσι το καταλαβαινω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινει το 48ωρο, για να μη δεσμευτεί σε καποιον και δε γινει τελικα το ντιλ, στερώντας το από καποιον αλλο που μπορει να το θελει.

Ετσι το καταλαβαινω εγω.

 

Tο  ενα   ειναι  αυτο

 

το  αλλο   οτι  εφοσον  το  ανεβασα   απο  την   αποθηκη   δεν  θελω   να   το  βλεπω   πανω   απο  48  ωρες    γατι   φουντωνω....

 

Παρ  ολα   αυτα   καποιοι   χρηστες   μου  λενε   οτι  ευκαιρουν   σαββατοκυριακο   οποτε   το  κραταω  παραπανω.

 

 

 

 

υγ.   ακομα   περιμενω   3  χρηστες   απο   τον  γεναρη.........σπαστικο  ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΛΙΑ   ΧΑΡΙΖΑ   ΕΝΑ   ΚΙΝΗΤΟ   ΚΑΙ   ΜΟΥΣΤΕΙΛΕ   ΜΗΝΥΜΑ   ΚΑΠΟΙΟΣ   ΝΑ  ΤΟΥ  ΤΟ   ΠΑΩ   ΑΝ  ΜΠΟΡΩ   ΣΤΟ  ΑΙΓΑΛΕΩ.....

 

Σιγά το υπερατλαντικό ταξίδι, ρε στριμμένο άντερο! Δεν τού έφταναν όλα του τα βάσανά του άλλου, όλη του η ντροπή που δεν είχε μία, είχε την ανάγκη σου και έψαχνε κινητό-χάρισμα, έπρεπε να τον τρέχεις κιόλας; Εγώ στη θέση σου, όχι μόνο θα τού το πήγαινα στο city, αλλά θα τού το φόρτωνα και με μονάδες. Όμως πού φιλότιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το υπερατλαντικό ταξίδι, ρε στριμμένο άντερο! Δεν τού έφταναν όλα του τα βάσανά του άλλου, όλη του η ντροπή που δεν είχε μία, είχε την ανάγκη σου και έψαχνε κινητό-χάρισμα, έπρεπε να τον τρέχεις κιόλας; Εγώ στη θέση σου, όχι μόνο θα τού το πήγαινα στο city, αλλά θα τού το φόρτωνα και με μονάδες. Όμως πού φιλότιμο...

 

Σωστοςςςς!!!!!

 

Ενας   αλλος   απο  κρητη   θα   μου  εστελνε   τα   11  ευρω   ταχυδρομικα   που   πληρωσα   για  να  τον  εξυπηρετησω....

Εκλεισε   χρονος   αλλα   που.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...