Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει καμια περιπτωση να μπορεσεις να την στελεις με το ταχυδρομίο?φυσικα με δικα μου εξοδα.

Εννοείται. Στείλε μου με πμ τα στοιχεια σου και μιλάμε.

 

Θάνο, ο dusty όπως βλέπεις είναι εξυπηρετικότατος

 

(και γιατί να μην είναι, αφού δεν απαιτείς τίποτα, αλλά ρωτάς ευγενικά; )

 

Τώρα λοιπόν που κατάλαβες ότι αν μη τι άλλο δεν αποκλείει τίποτα, άρχισέ του το ψηστήρι να σού φέρει τη μητρική ο ίδιος στην πόρτα σου ώστε, αν τελικώς τα καταφέρεις, να πάρει ένα καλό μάθημα πολιτισμένης συμπεριφοράς και ο άλλος ο  παράξενος, που δεν πάει το κινητό που χαρίζει ούτε μέχρι το Αιγάλεω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο   τελος   θα   με   ριξεις   στο  αισθημα   και  θ  αρχισω   τα   ντιλιβιρυ...... :-)  :-D  :shock:

 

μην τον ακούς :P

και αν ειναι να πας κάπου για να δωρίσεις κάτι βγες το πολυ ως την αλεξάνδρας... και πολύ ειναι..

 

 

 

Επιπλέον θα δώσω μία καρέκλα ΙΚΕΑ σαν αυτή http://pics.ricardostatic.gr/14_718785048_Big/epipla-grafeiou/karekla-aspri-ikea.jpg

σε μαύρο χρώμα με ένα σπάσιμο στην πλάτη πλάγια απο ένα γομάρι που έκατσε και ξαπλωσε περνώντας την για πολυθρόνα (κολλιέται). Για κανένα πιτσιρίκι ή νορμάλ χρήση είναι μια χαρά.

 

 

Παραλαβή αθηνα κέντρο.

 

Ισχύουν τα γνωστά περί post/pm

 

bump

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορειτε να μπειτε στα πμ μου και να δειτε ποιος ζητησε πρωτος???? οχι!

μπορει νε εστειλε ο Μανωλης πρωτος και ο Νικος δευτερος αλλα δεν μου αρεσει η φατσα του μανωλη και το δινω στον Νικο. η σε μια γκομενα που εστειλε 5τη στη σειρα και το δινω σε αυτην γιατι ειμαι μουνοδουλος. 

Εδω ομως φαινεται σε ολους το ποιος προλαβε.

 

α) Δεν χρειάζεται να ξέρουμε εμείς σε ποιόν τυχόν προτιμάς να χαρίσεις και με ποιό κριτήριο.

 

β) Δεν μας ΝΟΙΑΖΕΙ σε ποιόν τυχόν προτιμάς να χαρίσεις και με ποιό κριτήριο.

 

γ) Δεν μας πέφτει λόγος σε ποιόν τυχόν προτιμάς να χαρίσεις.

 

δ) Δεν παραβαίνεις κάποιον κανόνα όταν εσύ επιλέγεις πού θα δώσεις αυτό που χαρίζεις, με τα δικά σου κριτήρια. Το "αυτός που πόσταρε πρώτος", ΔΕΝ είναι κανόνας. Μπορεί να είναι η πιο συνήθης οδός δωρεών, μπορεί να χαίρει της αποδοχής των περισσοτέρων ως πρακτική, αλλά αποτελεί επιλογή και όχι υποχρέωση.

 

Και στην τελική, τί ακριβώς μας λες πιο πάνω; Ότι...γουστάρεις να σε ελέγχουν όταν χαρίζεις, αλλιώς μπορεί και να...κάνεις τσαχπινιές; Τί βίτσια ειν' αυτά; ...αλλά μισό λεπτό, μισό λεπτό : μάλλον χρησιμοποιείς το 1ο πρόσωπο, αλλά εννοείς την χαριστική συμπεριφορά των ΑΛΛΩΝ, ε...

Ε λοιπόν σε αυτή την περίπτωση ισχύουν τα ανωτέρω α) έως ε).

 

Και βγαίνει και φάουλ το

 

πιστευω πως δεν χρειαζεται να σχολιαζουμε τον καθενα τον τροπο που δωριζει!!!!!!

 

γιατί αν διαβάσεις αυτά που ο ίδιος έγραψες, εσύ ζητάς στην ουσία να σχολιάζονται οι μουνόδουλοι και πιθανές λοιπές "ανάρμοστες"  κατηγορίες δωροθετών και πρακτικές δωρεών.

Εγώ από την αντίθετη δεν σχολίασα εσένα και τον τρόπο που προτιμάς να δωρίζεις, ίσα-ίσα το υποστήριξα ως ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ το να το κάνεις. Αυτό που σχολίασα ήταν ο χαρακτηρισμός σου περί "δικαίου" που προφανώς προκαταλαμβάνει και όσους δεν ακολουθούν την ίδα μέθοδο χαρίσματος με εσένα (και δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το προαναφερθέν δικαίωμά σου στο να χαρίζεις όπως προτιμάς).

 

Ελπίζω τώρα πια να είναι κατανοητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ wash καλό θα ήταν να ποστάρουν πρώτα εδώ και μετά πμ για δυο λόγους.

 

1)Για να μην υπάρχουν διαφωνίες πχ εγώ σου έστειλα πρώτος κ.ο.κ

 

2)Για να βλέπουμε και ποιοι παίρνουν πράγματα.Ως γνωστόν υπάρχουν άτομα που τα παίρνουν όλα ή ακόμα τα βγάζουν στο εμπόριο.

 

Άμα θέλει να διώξει γρήγορα το προϊόν που χαρίζει προφανώς και δεν θα κοιτάξει τα παραπάνω αλλά θα το δώσει εκεί που τον  βολεύει, εκεί που γουστάρει τέλος πάντων...

Συμφωνώ εν μέρη δηλαδή μαζί σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Δεν χρειάζεται να ξέρουμε εμείς σε ποιόν τυχόν προτιμάς να χαρίσεις και με ποιό κριτήριο.

 

β) Δεν μας ΝΟΙΑΖΕΙ σε ποιόν τυχόν προτιμάς να χαρίσεις και με ποιό κριτήριο.

 

γ) Δεν μας πέφτει λόγος σε ποιόν τυχόν προτιμάς να χαρίσεις.

 

δ) Δεν παραβαίνεις κάποιον κανόνα όταν εσύ επιλέγεις πού θα δώσεις αυτό που χαρίζεις, με τα δικά σου κριτήρια. Το "αυτός που πόσταρε πρώτος", ΔΕΝ είναι κανόνας. Μπορεί να είναι η πιο συνήθης οδός δωρεών, μπορεί να χαίρει της αποδοχής των περισσοτέρων ως πρακτική, αλλά αποτελεί επιλογή και όχι υποχρέωση.

 

Και στην τελική, τί ακριβώς μας λες πιο πάνω; Ότι...γουστάρεις να σε ελέγχουν όταν χαρίζεις, αλλιώς μπορεί και να...κάνεις τσαχπινιές; Τί βίτσια ειν' αυτά; ...αλλά μισό λεπτό, μισό λεπτό : μάλλον χρησιμοποιείς το 1ο πρόσωπο, αλλά εννοείς την χαριστική συμπεριφορά των ΑΛΛΩΝ, ε...

Ε λοιπόν σε αυτή την περίπτωση ισχύουν τα ανωτέρω α) έως ε).

 

εσενα μπορει να μην νοιαζει. 

 

αλλα αλλους θα ενδιαφερει πολυ. υπαρχουν ατομα που οτιδηποτε τζαμπε κυκλοφορει το αρπαζουν σαν τα κορακια οτι βλεπουν να γυαλιζει (δεν με νοιαζει αν βγαζει χρημα ή ετσι απλα θελει να τα εχει ολα) πρεπει να φαινονται αυτοι

 

και δεν ειναι βιτσια. θελω να ειναι φανερα οτι ο ταδε την πηρε πρωτος. 

 

Ας σταματησουμε καλυτερα τα μπλα μπλα. γιατι δεν θα καταληξει πουθενα.... :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ότι και να χαρίζω δεν το παίρνει κανένας γιατί είμαι Χαλκδική. Φωτοτυπικό μηχάνημα, dvd players, κασσετόφωνα, κτλ όλα κάθονται και περιμένουν μια ζεστή αγκαλιά αλλά που...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλλι-φακιν-κράτεια! Από την άλλη μεριά είμαστε, αλλά δεν είναι και απίθανη καμιά περασιά κατα κει. Έχεις κάνει ποστ για όλα αυτά; Έκανα μια αναζητησούλα και βρήκα μόνο έναν εκτυπωτή που χαρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...