Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, geioannou είπε

οπως και τοτε με το αλλο, με ενδιαφερει. αλλα δεν το πηρα μαλλον λογο αποστασης.

δηλωνω ξανα ενδιαφερον μιας και το χρειαζομαι.

τα εξοδα αποστολης δικα μου αν και παιζει να ειμαι περαστικος απο Θεσαλλονικη σε μια εβδομαδα.

Αν δεν βρεθεί κάποιος από κοντά που να το θέλει,θα σου το στείλω.

 

Πάντως,μιας και λέμε για αποστολές,κανονικά πρέπει να μπει άλλος ένας κανόνας για όσους συχνάζουν σε αυτό το thread:

"εαν δεν είστε διατεθειμένος να ταχυδρομήσετε κάτι που χαρίζετε,τότε μην ζητάτε και να σας στείλουν "

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, roybatty είπε

Αν δεν βρεθεί κάποιος από κοντά που να το θέλει,θα σου το στείλω.

σε ευχαριστω.

 

5 λεπτά πριν, roybatty είπε

"εαν δεν είστε διατεθειμένος να ταχυδρομήσετε κάτι που χαρίζετε,τότε μην ζητάτε και να σας στείλουν "

 

νομιζω πως πολυ ευκολα ξεμπερδευει καποιος με αυτο. απλα μπορει να γραψει οτι δεν γινετε αποστολη λογο χρονου κλπ. ειναι πολλοι που το κανουν και ο καθε ενας μολις το διαβασει, απλα δεν το ζηταει. μην με παρεξηγησεις απλα δεν θα ηθελα να ξεπερασω καποιο ορια που δεν θα ηθελες να μπεις και βεβαια δεν θα ηθελα να σε προβληματισω και καπου. απλα οσο δεν το γνωριζει καποιος πολυ απλα και ευκολα, αφου καποιος δινει καποιος αλλος προσφερετε εαν του κανει.

Επεξ/σία από geioannou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, geioannou είπε

σε ευχαριστω.

νομιζω πως πολυ ευκολα ξεμπερδευει καποιος με αυτο. απλα μπορει να γραψει οτι δεν γινετε αποστολη λογο χρονου κλπ. ειναι πολλοι που το κανουν και ο καθε ενας μολις το διαβασει, απλα δεν το ζηταει. μην με παρεξηγησεις απλα δεν θα ηθελα να ξεπερασω καποιο ορια που δεν θα ηθελες να μπεις και βεβαια δεν θα ηθελα να σε προβληματισω και καπου. απλα οσο δεν το γνωριζει καποιος πολυ απλα και ευκολα, αφου καποιος δινει καποιος αλλος προσφερετε εαν του κανει.

Δεν το έγραψα για αυτό το λόγο,ούτε για εσένα συγκεκριμένα.Προσωπικά έχω στείλει αρκετές φορές πράγματα που χαρίζω,ψάξε το thread.Δεν το βρίσκω όμως και σωστό να λέει κάποιος "δεν προλαβαίνω να στείλω",αλλά μετά να ζητάει να του στείλουν από αλλού.

 

Επεξ/σία από roybatty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάθε μέλος αποφασίζει πώς θα χαρίσει και πού θα χαρίσει ό,τι διαθέτει μέσω του νήματος.

Κάποιος μπορεί να μη θέλει να χαρίσει σε μέλη που δεν χαρίζουν. Άλλος μπορεί να μην έχει θέμα. Το ίδιο και με τις αποστολές.

Αυτά τα ζητήματα βρίσκονται στη διακριτική ευχέρια του κάθε μέλους, δεν πρόκειται να προστεθεί κανόνας επ' αυτών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Snoob είπε

 

Αυτά τα ζητήματα βρίσκονται στη διακριτική ευχέρια του κάθε μέλους, δεν πρόκειται να προστεθεί κανόνας επ' αυτών.

Προφανώς,δεν είχα κάποια απαίτηση να μπει τέτοιος κανόνας.Ανέφερα απλώς πως βλέπω εγώ το θέμα των αποστολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, roybatty είπε

Δεν το έγραψα για αυτό το λόγο,ούτε για εσένα συγκεκριμένα.Προσωπικά έχω στείλει αρκετές φορές πράγματα που χαρίζω,ψάξε το thread.Δεν το βρίσκω όμως και σωστό να λέει κάποιος "δεν προλαβαίνω να στείλω",αλλά μετά να ζητάει να του στείλουν από αλλού.

 

παντως εγω σε εχω χασει και δεν καταλαβαινω τι λες, οχι οτι δεν το λες σωστα, αλλα εγω δεν καταλαβαινω !

ετσι οπως το καταλαβαινω ειναι σαν, εγω να ζηταω να μου στειλουν ενω δεν ειμαι διατεθειμένος να στειλω. εκτος εαν συμβαινει κατι αλλο που δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω.

με καθε σεβασμο και χωρις παρεξηγηση παντα, απλα δεν καταλαβα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mourgolukos είπε

Υπάρχουν ακόμα τα εξής

2 ζευγαρια ακουστικά αεροπλάνου

2 ζευγαρια ακουστικά κινητού

ακουστικά κλασικά

καλύματα πληκτρολογίου macbook

Θήκη λαστιχένια κόκκινη για Galaxy S5 (το κλαιν οι ρεγγες το κινητο)

θήκη σκληρού δίσκου toshiba hddr500e03x με κάποιο προβληματάκι στην πλακέτα (ανάβει δίσκος αλλά δεν τον βλέπει ο υπολογιστής)  -Kostas.Karras

Θήκη σκληρού δίσκου WDBAAU0010HBK-01 η οποια αναγνωρίζει μόνο τον αρχικό δίσκο που είχε μέσα και κανέναν άλλο για κάποιο λόγο. (δεν υπάρχει πλέον ο αρχικός δίσκος)  -Kostas.Karras

Κινητό Samsung Galaxy S duos το πρώτο το μονοπύρηνο. Έχει bootloop και αδυναμία να γράψει nand για να περάσω ρομ. (το είχα πάρει από tigergreg με σπασμένη οθόνη, την άλλαξα και με υπηρέτισε τίμια ως δευτερο κινητό/ κινητό καβάτζα.) Γενικά είναι σε καλή κατάσταση, δίνεται μαζί με θήκη

5χ Λαμπες Led είναι αυτές που μπαίνουν αντί για φθορίου με καμμένα driver. οι πλακέτες μέσα είναι εντάξει και τα led λειτουργικά αλλά θέλουν πάνω από 24 βολτ η πλακέτα για να ανάψει μιας και με 15 που δοκίμασα από το τροφοδοτικό μου δεν αναψε καμία. Στην πορεία θα βγούν και άλλα κομμάτια  -Kostas.Karras

μοντεμ sagem fast 1201 V2 apo connex χωρίς περιφεριακά

housing οθόνη και digiter απο σονυ xperia tipo νομίζω μη λειτουργικο digiter

Fan controller zalman zm-mfc2 ανάβει αλλά δεν δίνει εντολή στους ανεμιστήρες εμφάνιση σαν καινούριο -Kostas.Karras

ακομα μπαινουν

modem siemens speedstream 4200

modem baudtec t263r1u-a1 ote

Θα μπουν κιαλλα στην πορεία, απλά φοβάμαι να ανοίξω τις ντουλάπες μην βρω καμία ψώφια γάτα μέσα

Οχι αποστολές, παραλαβή από τον χώρο μου Μαρούσι ή κατόπιν συνεννοησης και πειραια

Καλημέρα,με  ενδιασφέρουν τα καλύματα  πληκτρολογιου  για Mavbook,και τα ακουστικα  για  κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Fuel7 είπε

Καλημέρα,με  ενδιασφέρουν τα καλύματα  πληκτρολογιου  για Mavbook,και τα ακουστικα  για  κινητο

Δικά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mourgolukos είπε

Υπάρχουν ακόμα τα εξής

2 ζευγαρια ακουστικά αεροπλάνου - fuel

2 ζευγαρια ακουστικά κινητού - fuel

ακουστικά κλασικά

καλύματα πληκτρολογίου macbook - fuel

Θήκη λαστιχένια κόκκινη για Galaxy S5 (το κλαιν οι ρεγγες το κινητο)

θήκη σκληρού δίσκου toshiba hddr500e03x με κάποιο προβληματάκι στην πλακέτα (ανάβει δίσκος αλλά δεν τον βλέπει ο υπολογιστής)  -Kostas.Karras

Θήκη σκληρού δίσκου WDBAAU0010HBK-01 η οποια αναγνωρίζει μόνο τον αρχικό δίσκο που είχε μέσα και κανέναν άλλο για κάποιο λόγο. (δεν υπάρχει πλέον ο αρχικός δίσκος)  -Kostas.Karras

Κινητό Samsung Galaxy S duos το πρώτο το μονοπύρηνο. Έχει bootloop και αδυναμία να γράψει nand για να περάσω ρομ. (το είχα πάρει από tigergreg με σπασμένη οθόνη, την άλλαξα και με υπηρέτισε τίμια ως δευτερο κινητό/ κινητό καβάτζα.) Γενικά είναι σε καλή κατάσταση, δίνεται μαζί με θήκη

5χ Λαμπες Led είναι αυτές που μπαίνουν αντί για φθορίου με καμμένα driver. οι πλακέτες μέσα είναι εντάξει και τα led λειτουργικά αλλά θέλουν πάνω από 24 βολτ η πλακέτα για να ανάψει μιας και με 15 που δοκίμασα από το τροφοδοτικό μου δεν αναψε καμία. Στην πορεία θα βγούν και άλλα κομμάτια  -Kostas.Karras

μοντεμ sagem fast 1201 V2 apo connex χωρίς περιφεριακά

housing οθόνη και digiter απο σονυ xperia tipo νομίζω μη λειτουργικο digiter

Fan controller zalman zm-mfc2 ανάβει αλλά δεν δίνει εντολή στους ανεμιστήρες εμφάνιση σαν καινούριο -Kostas.Karras

ακομα μπαινουν

modem siemens speedstream 4200

modem baudtec t263r1u-a1 ote

Θα μπουν κιαλλα στην πορεία, απλά φοβάμαι να ανοίξω τις ντουλάπες μην βρω καμία ψώφια γάτα μέσα

Οχι αποστολές, παραλαβή από τον χώρο μου Μαρούσι ή κατόπιν συνεννοησης και πειραια

Μπαίνουν ακόμα στην λίστα τα εξής 

Τηλεόραση 32αρα sony χωρίς βάση με πρόβλημα στο τροφοδοτικό της ανάβει και σβήνει στα καπάκια επίσης έχει σαν μαύρη σκιά στο πάνελ. Χωρίς τηλεκοντρόλ 

Τηλεόραση 24αρα fu με πρόβλημα στο inverter φωτισμού. Το ξηλωσα μπας και το φτιάξω αλλά δεν βρίσκω τα ανταλλακτικά και βαριέμαι να τρέχω. Χωρίς τηλεκοντρόλ και βαση

Καμιά δεν υποστηρίζει ψηφιακά κανάλια είναι τηλεοράσεις 10+ ετιας. Δεν είναι οι ντουλάπες αλλά οι λεπτές. 

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, μια τηλεόραση ανά άτομο και αν υπάρχει πολύ ζήτηση που δεν νομίζω θα τις κληρωσω.

Παραλαβή από τον χώρο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mourgolukos είπε

Μπαίνουν ακόμα στην λίστα τα εξής 

Τηλεόραση 32αρα sony χωρίς βάση με πρόβλημα στο τροφοδοτικό της ανάβει και σβήνει στα καπάκια επίσης έχει σαν μαύρη σκιά στο πάνελ. Χωρίς τηλεκοντρόλ 

Τηλεόραση 24αρα fu με πρόβλημα στο inverter φωτισμού. Το ξηλωσα μπας και το φτιάξω αλλά δεν βρίσκω τα ανταλλακτικά και βαριέμαι να τρέχω. Χωρίς τηλεκοντρόλ και βαση

Καμιά δεν υποστηρίζει ψηφιακά κανάλια είναι τηλεοράσεις 10+ ετιας. Δεν είναι οι ντουλάπες αλλά οι λεπτές. 

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, μια τηλεόραση ανά άτομο και αν υπάρχει πολύ ζήτηση που δεν νομίζω θα τις κληρωσω.

Παραλαβή από τον χώρο μου

θα  με  ενδιεφερε και 32 σονυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφερομαι για την 24αρα. εχω αλλη μια χαλασμενη f&u απο τον λευτερη και ισως καταφερω να τις παντρεψω

Επεξ/σία από serdakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να  υτπενθυμησω,ότι  εχω  ένα  τραπεζάκι για  τηλεοραση  και  στερεο, μια  τηλεοραση  μικρη  CRT.
Επισεις  να  αναφερω οτι  εχω και  μια  web κάμερα logitech, δεν  θυμαμαι το  μοντελο 

Για  το  τραπεζακι  και  την τηλεοραση  ενδιαφερθηκαν  καποιοι  αλλα δεν υλοποιησαν  το  ενδιαφέρον τους.
 Για  οποιον  ενδιαφερει  να  παραλαβει  βρισκομαι  Πειραια  και  πρεπει  να  ερθει  απο  εδω για  να  παραλάβει.δυστηχως δεν  εχω μεταφορικο  για  να  μπορέσω να  μοιρασω διαδρομες και  να  εξυπηρετισω!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, serdakis είπε

Ενδιαφερομαι για την 24αρα. εχω αλλη μια χαλασμενη f&u απο τον λευτερη και ισως καταφερω να τις παντρεψω

Εφυγε

2 ώρες πριν, Fuel7 είπε

θα  με  ενδιεφερε και 32 σονυ

Fuel συνεννοούμαστε μέσω μηνύματος 

Ευχαριστώ πολύ τον Γιώργο aka Ardo για τα πραγμαάκια. 

Οι τηλεοράσεις είναι κρατημένες προς το παρόν απο Serdakis και fuel

Επίσης χαρίζονται πάλι ο ψηφιακός αποκωδικοποιητής χωρις το τηλεχειριστήριο που πήρα α΄πο τον Γιώργο μιας και δνε εβγαλα ακρη απο το λίγο που ασχολήθηκα, και το VOIP 

Επεξ/σία από mourgolukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fuel7 είπε

Να  υτπενθυμησω,ότι  εχω  ένα  τραπεζάκι για  τηλεοραση  και  στερεο, μια  τηλεοραση  μικρη  CRT.
Επισεις  να  αναφερω οτι  εχω και  μια  web κάμερα logitech, δεν  θυμαμαι το  μοντελο 

Για  το  τραπεζακι  και  την τηλεοραση  ενδιαφερθηκαν  καποιοι  αλλα δεν υλοποιησαν  το  ενδιαφέρον τους.
 Για  οποιον  ενδιαφερει  να  παραλαβει  βρισκομαι  Πειραια  και  πρεπει  να  ερθει  απο  εδω για  να  παραλάβει.δυστηχως δεν  εχω μεταφορικο  για  να  μπορέσω να  μοιρασω διαδρομες και  να  εξυπηρετισω!
 

Mπορεις να μ στειλεις (ή βαλε στο τοπικ αν θες) μια φωτο του τραπεζακίου ? ( :P ) και στο περιπου τις διαστασεις αν θες? ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...