Προς το περιεχόμενο

Us Robotics 9105 Sureconnect


johnramos0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ti gnomi exete gia auto to router?

Meno se palia polikatoikia kai ekei pou exo ton H/Y den exo grammi. Episis auto to diastima perimeno na kano tin energopoisi tis DSL grammis (meso forthnet -ADSL on a box). Mellontika tha paro kai deutero PC kai pithanotata ena MAC. To dilima mou einai an tha prepei na travixo to kalodio tilefonou konta ston H/Y 'h na valo to 9105 dipla sti priza tilefonou kai apokei proektasi kalodiou diktiou. Kapoion pou rotisa mou eipe oti stin periptosi tis proektasis tou kalodiou tilefonou mporei na exo apoleies stin taxitita. Isxiei kati tetoio?

Apo tin alli an valo to 9105 konta stin priza tou tilefonou mellontika tha prepei na travixo alla dio kalodia diktiou gia na enoso tous allous dio H/Y.

Ti protinete?

Euxaristo ek ton proteron

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτερες γνωμες για το usr ειναι θετικες εως πολυ θετικες

ενδεικτικα

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=100639&highlight=9105

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=103723&highlight=9105

σημ.το 9106 ειναι το ιδιο με επιπλεον wi-fi.

Για ποιο λογο να παρεις το adsl in abox εαν δεν κρατησεις το modem που δινει? (crypto)?Xανεις χρηματα ετσι κανε την αιτηση στον Οτε και παρε μια συνδρομη forthnet.

Δεν υπαρχει προβλημα προεκτασης καλωδιου (σε λογικα πλαισια) σκεψου πως διανυει καποια εκατονταδες μετρα, λιγα χιλιομετρα μεχρι να ερθει σπιτι σου λιγα μετρα παραπανω δεν κανουν τη διαφορα.

Κανε και μια αναζητηση με θεμα το 9105,adsl-in a box και θα εχεις αρκετες απαντησεις στο ερωτημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , μπορούμε με αυτό το router να μοιράσουμε το bandwidth της σύνδεσής μας σε ένα lan με όποιο τρόπο θέλουμε ; Δηλαδή , μπορώ πχ από τα 384 kbps να δώσω σε ένα PC τα 300 kbps και τα υπόλοιπα 84 kbps σε κάποιο άλλο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , μπορούμε με αυτό το router να μοιράσουμε το bandwidth της σύνδεσής μας σε ένα lan με όποιο τρόπο θέλουμε ; Δηλαδή , μπορώ πχ από τα 384 kbps να δώσω σε ένα PC τα 300 kbps και τα υπόλοιπα 84 kbps σε κάποιο άλλο ;

 

Οχι δεν γινεται αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , μπορούμε με αυτό το router να μοιράσουμε το bandwidth της σύνδεσής μας σε ένα lan με όποιο τρόπο θέλουμε ; Δηλαδή , μπορώ πχ από τα 384 kbps να δώσω σε ένα PC τα 300 kbps και τα υπόλοιπα 84 kbps σε κάποιο άλλο ;

 

Το bandwidth μοιράζεται ισόποσα σε όλους τους υπολογιστές και δε νομίζω οτι αλλάζει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι μέσω του Quality of Service να δώσεις απόλυτη προτεραιότητα στον ένα υπολογιστή (μάλλον κάτι τέτοιο θέλεις να κάνεις όταν λες ότι θέλεις να δώσεις 300kbps στον ένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι και μάλιστα το παρήγγειλα σήμερα ακριβώς από εκεί (από e-shop)

Τέρμα το αχαρακτήριστο jetspeed...

Για να δούμε πως θα τα πάει με τα πολλά connections το usr!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,και εγώ έχω το jetspeed βρε παιδιά και μου'χει βγάλει την ψυχή!!! Το γνωστο 520 από PSTN γραμμή!!!!Δεν το συζητάμε τι φρίκες τρώει ιδίως αν κατεβάζεις αρχεία ταυτόχρονα.....μπουκώνει για τα καλά και δεν κατεβάζει τίποτα λέμε....!

Όποιο από εσάς ξέρετε ποια είναι η γνώμη σας.........usr-9105 ή usr-9106 ή NetGear???????????? Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 9106 απλά είναι ασύρματο router, κατά τα αλλα είναι το ίδιο ακιρβώς με το 9105. Σου το συστήνω ανεπιφύλακτα, το ίδιο πρόβλημα με σένα είχα μέχρι που πήρα το 9105 με 60 ευρώ μόνο και ησύχασα! Τώρα πια restart κάνω μόνο όταν κόβεται το ρεύμα... icon_brrr.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 9106 απλά είναι ασύρματο router, κατά τα αλλα είναι το ίδιο ακιρβώς με το 9105. Σου το συστήνω ανεπιφύλακτα, το ίδιο πρόβλημα με σένα είχα μέχρι που πήρα το 9105 με 60 ευρώ μόνο και ησύχασα! Τώρα πια restart κάνω μόνο όταν κόβεται το ρεύμα... [img']http://www.tfrc.gr/forums/html/emoticons/icon_brrr.gif[/img]

 

symfono kai ego !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Router ΑΣΥΡΜΑΤΟ Ths Level One ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Kai To ΡΕΥΜΑ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΠΛΕΚΕΙΣ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ Mac ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...