Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο είναι το beat-άκι για το Citroen C4; Πρόσεξα λίγο τους στίχους που λέει: 'ooh i follow thw rules, i follow the rhythm ( ; )...'. Προσπαθώ να το βρω μέσω του 'γούγλη', αλλά αποτέλεσμα μηδέν.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το Citroen κάνει παιχνίδι με 2 διαφορετικά αυτοκίνητα. Το C3 Line με γάντια που έχουν το τιμόνι (Do You Wanna Funk? - Sylvester) και το C4' που γι'αυτό αναρωτιέμαι για τη μουσική του! Καμιά βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο είναι το beat-άκι για το Citroen C4; Πρόσεξα λίγο τους στίχους που λέει: 'ooh i follow thw rules' date=' i follow the rhythm ( ; )...'. Προσπαθώ να το βρω μέσω του 'γούγλη', αλλά αποτέλεσμα μηδέν.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το Citroen κάνει παιχνίδι με 2 διαφορετικά αυτοκίνητα. Το C3 Line με γάντια που έχουν το τιμόνι (Do You Wanna Funk? - Sylvester) και το C4' που γι'αυτό αναρωτιέμαι για τη μουσική του! Καμιά βοήθεια;[/quote']

 

Η Citroen όπως και η Renault χρησιμοποιεί αρκετές φορές songs των ίδιων bands... [ π.χ. η εμμονή της Renault στους InGrid ].

 

για ρίξε μια ματιά στην μπάντα που είχαν στην προηγούμενη ad τους.

Θα το κοιτάξω και εγω αύριο να δω τι ψάρια θα πιάσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billpeppas δεν νομίζω ότι αυτή τη φορά η Citroen ακολούθησε την παράδοσή της! Κάποιος απάντησε σε προηγούμενο post ότι είναι οι 'Les Rhythms Digitales' αλλά δεν είναι, σε ψάξιμο βρήκα ότι σε άλλη παλαιότερη διαφήμιση είχε χρησιμοποιήσει κάποιο κομμάτι των Clash, τώρα για το C3 χρησιμοποιεί κομμάτι από Sylvester! Κι εδώ είναι το μπέρδεμα... Αν ακολουθούσε την αρχή να κάνει χρήση μουσική από κάποιο συγκρότημα ή καλλιτέχνη, θα το ήξερα κι εγώ και θα πήγαινα με τυφλά μάτια στην αναζήτηση! :shock:

Αλλά η citroen τώρα μας έχει μπερδέψει!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billpeppas δεν νομίζω ότι αυτή τη φορά η Citroen ακολούθησε την παράδοσή της! Κάποιος απάντησε σε προηγούμενο post ότι είναι οι 'Les Rhythms Digitales' αλλά δεν είναι' date=' σε ψάξιμο βρήκα ότι σε άλλη παλαιότερη διαφήμιση είχε χρησιμοποιήσει κάποιο κομμάτι των Clash, τώρα για το C3 χρησιμοποιεί κομμάτι από Sylvester! Κι εδώ είναι το μπέρδεμα... Αν ακολουθούσε την αρχή να κάνει χρήση μουσική από κάποιο συγκρότημα ή καλλιτέχνη, θα το ήξερα κι εγώ και θα πήγαινα με τυφλά μάτια στην αναζήτηση! :shock:

Αλλά η citroen τώρα μας έχει μπερδέψει!!! :D[/quote']

 

Αν πετύχω την διαφήμιση σήμερα Maria θα το ψάξω μήπως και το βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εαν θα έπρεπε να φαίνεται εδω αλλα μάζεψα όλες τις γνωστές διαφημίσεις του 2005 απο όλα τα προηγούμενα post , οπότε για να μην γεμίζει με επαναλαμβανόμενα post πάρτε τα :grin: :grin: :grin:

 

Teddybears ft Mad Cobra - Cobra Style - Heineken ( Μπαρακι που ολοι χορευουν με σπαστο ρυθμο

 

22-20s - Devil in me - Neo Golf

 

Mourah - J. Butterfly - New Str8

 

2 Unlimited - No limits - Mentos TvSpot me ta poulia

 

Twoface - Fire in your eyes - Filmnet

 

The Wannadies - You And Me Song - Cosmote paralia kai gomena e8nic me kinito

 

Μιχάλης Χατζηγιάννης - Όνειρο Ζώ - OTE Nea Diafimisi

 

Θεοδωσία Τσάτσου - Στη Θάλλασα - Hellenic Seaways

 

Timo Maas - To Get Down - Clearazil

 

Ventures - Hawaii Five-O - Hawai 5-0

 

Closer - French 'n' Piano - Singles Close Theme

 

Placebo featuring David Bowie -Without u i'm nothing - |Singles

 

Plastic Bertrand - Ca Plane Pour Moi - Εθνικη Ελαδδος νεα διαφ

 

Stephen Duffy feat. Nigel Kennedy - Natalie - TIM

 

TOTAL - I LOVE YOU - ONO - SONY HANDYCAM STEREO

 

LES RYTHMES DIGITALES - JAQUES YOUR BODY MAKE ME SWEAT - CITROEN C4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

la_la_la Tο ίδιο αναρωτιέμαι κι εγώ σε μερικά posts πιο πίσω! Απ΄το πρώτο άκουσμα είναι σαν ακούω την Cesaria Evora αλλά δεν ξέρω κάτι παραπάνω γι'αυτό και είχα κάνει την ερώτηση μήπως γνωρίζει κανείς κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TRACK INFO WANTED (to paizei trailer o ANT1)

Geia se olous. Psaxno ton titlo enos tragoudiou pou mou aresei poli. Auti tin epoxi to paizei san trailer o ANT1 otan diafimizei to programma tou kanaliou tou (paliotera to epeze kai to FILMNET). To tragoudi nomizo oti einai persino kai to eidos tou tinei pros to dance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...