Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή τυχαίνει να ξέρω το κομμάτι και για να προλάβω κάποιους που θα το αναζητήσουν: στη διαφήμιση της τηλεόρασης Bravia LCD TV με τις υπέροχες χρωματιστές εκρήξεις σε κάποιο κτίριο και στους γύρω χώρους του, ακούγεται η εισαγωγή από μια κλασσική μελωδία (όπερα) του Gioacchino Rossini - La gazza ladra (Κλέφτρα Κίσσα). Είναι δύο διαφορετικά σημεία του ίδιου κομματιού, το ένα πριν και το άλλο μετά την έκρηξη. Ο Rossini είναι γνωστός συνθέτης σε πολύ κόσμο, κυρίως από το έργο του "Ο κουρέας της Σεβίλλης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ellhniko tragoudi, molis prin 5' ksekinise etsi to TV Tigklon ston Alpha...

PARA POLY gnwsto opoios to akouse to kserei sigoura...

Gia kapoio logo nomizw oti einai palio, isws tou Asimou alla mporei na eimai teleiws lathos...

Elpizw kapoios na to akouse! :)

 

Poly iremo me argo tempo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετώ όλα τα μέλη του forum!!!!

μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποιό είναι το κομμάτι που παίζει ώς backround στην διαφήμιση του περιοδικού prevention?το ίδιο κομμάτι είχε παιχτεί στην ταινία καράτε κιντ με πρωταγονίστρια την hillary swank( η κοπέλα αρχίζει την προθέρμανσή της σε μια αίθουσα ενος μοναστηριού,βάζοντας το κομμάτι αυτό).

Ελπίζω να βρεθεί κάποιος που να γνωρίζει!!!

ευχαριστώ πολύ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετώ όλα τα μέλη του forum!!!!

μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποιό είναι το κομμάτι που παίζει ώς backround στην διαφήμιση του περιοδικού prevention?το ίδιο κομμάτι είχε παιχτεί στην ταινία καράτε κιντ με πρωταγονίστρια την hillary swank( η κοπέλα αρχίζει την προθέρμανσή της σε μια αίθουσα ενος μοναστηριού,βάζοντας το κομμάτι αυτό).

Ελπίζω να βρεθεί κάποιος που να γνωρίζει!!!

ευχαριστώ πολύ!!!!!

 

Δες εδώ την λίστα με τα τραγούδια που ακούστηκαν στην ταινία.

Ελπίζω κάποιο απο αυτά να είναι αυτό που ψάχνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι άσχετο ξέρει κανείς κανένα Link για το spot του Johnnie Walker με το ρομποτ? Δεν είναι υπέροχο?

 

Δεν ξέρω... Όταν το βλέπω με ανατριχιάζει! Πάντως γράψε στο google: johnnie walker the android και θα λάβεις αμέτρητα αποτελέσματα με το βιντεάκι! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas paidia. loipon psaxno 3 tragoudia:

-To ena to ebaze meta to telos tis ekpompis apokalipsi tora (me tin stefanidou) otan edeixne to logotipo tis "ena productions" kai itan ena sfirigma.

-To allo einai apo tin diafimisi tou kinder bueno kai leei "tell me tell me what's the matter with you 'cause i like you, my love...."

-Kai to teleutaio einai apo tin 10h entoli kai elege "who knows if i see you again..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas paidia. loipon psaxno 3 tragoudia:

-To ena to ebaze meta to telos tis ekpompis apokalipsi tora (me tin stefanidou) otan edeixne to logotipo tis "ena productions" kai itan ena sfirigma.

-To allo einai apo tin diafimisi tou kinder bueno kai leei "tell me tell me what's the matter with you 'cause i like you, my love...."

-Kai to teleutaio einai apo tin 10h entoli kai elege "who knows if i see you again..."

Το τρίτο κάτι μου λέει για τραγούδι από το Howl των black rebel motorcycle club.Παρεπιπτόντως μήπως ξέρει κανείς αν έχει site ο Κοκκινόπουλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι άσχετο ξέρει κανείς κανένα Link για το spot του Johnnie Walker με το ρομποτ? Δεν είναι υπέροχο?

 

http://www.theandroid.com/

 

Νομίζω μία από τις καλύτερες διαφημήσεις που έχουν γίνει ποτέ...;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ Bacardi (ΑΥΤΗ ΠΟΥ Ο ΜΠΑΡΜΑΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Mohito ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΟΥ)?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ Bacardi (ΑΥΤΗ ΠΟΥ Ο ΜΠΑΡΜΑΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Mohito ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΟΥ)?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

 

το τραγουδι ειναι bacardi mohito song. εγω ετσι το βρηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas paidia to kommataki tis neas diafimisis tou Hyundai tuscon mporei na mou pei pww legetai kapoios????e? na eiste oloi kala....

 

geia sas paidia to kommataki tis neas diafimisis tou tuscon mporei na mou pei pww legetai kapoios????e? na eiste oloi kala....

 

akoma 8a i8ela k to kommati sto neo opel astrea....einai psilo jazz....sorry gia to priksimo....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia to kommati stis kinder galaktofetes tipota neotero???? vrite to re paides tha skaso

 

http://rapidshare.com/files/105061/XX1.mp3.html

 

exo ksanapostari gia ton idio logo.......thanks prokatavolika

 

παρότι δεν έχω δει τη διαφήμιση, πρέπει να είναι

Marvin Gaye - My girl

 

με κάθε επιφύλαξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...