Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κ γω κάτι?

Θα ρωτήσω...

Στη σειρά του Mega Πάλι Απ' Την Αρχή, σε κάθε επεισόδιο ακόυγεται ένα ορχηστρικό κομμάτι που ξεκινά με κιθάρα αν θυμάμαι καλά και μετά έχει μία τρελή μελωδία..

Αν το ξέρει κανένας...

 

Σε ΚΑΘΕ επεισόδιο το βάζει

 

Θενξ ιν αντβάνς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο χθεσινό στην υγεία μας, που είχε αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα,

κάποια στιγμή είπε ένα τραγούδι κάποιος Βασίλης Σκουλάς (νομίζω),

με μια λύρα. Νομίζω ότι το τραγούδι λέγεται Άσπρο μαντήλι.

Any help (πχ αν υπάρχει σε κάποιο cd)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ξερει κανεις το τραγουδάκι που ακούγεται στη διαφήμιση του αρώματος "Into the Blue" της Escada (μια γυναίκα μέσα στο νερό με ένα κόκκινο φόρεμα που γίνεται λουλούδι)???ειναι αναγκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια... Το κομμάτι στο σποτάκι του Scoda Roomster το έχουμε πει - είναι που λέει "One day in your life, one moment in time"? Στο search δεν βρήκα κάτι.

 

Με την ευκαιρία να πω και 2-3 που άκουσα και μου άρεσαν αρκετά αν και δεν τα έχει αναζητήσει κανείς.

Guerlain - Insolence (αυτό με την Hilary Swank) -> Muse - Histeria

Kenzo - Amour -> Coco Rosie - Good Friday

Και στο σποτ για την εκπομπή της Άσης Μπήλιου (Stars System) ή κάτι τέτοιο ακουγόταν το υπέροχο Girl One Day από Sunset Blvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια... Το κομμάτι στο σποτάκι του Scoda Roomster το έχουμε πει - είναι που λέει "One day in your life, one moment in time"? Στο search δεν βρήκα κάτι.

 

 

 

Room For More - Kris & Ron Van L.

 

 

Και μιας και ο λόγος για αναζητήσεις και αποτελέσματα και μιας και σε μένα η 'αναζήτηση' δεν έδωσε αποτέλεσμα... το κομμάτι που ακούγεται στο σποτ του Axe Effect (με τον τύπο στην παραλία που αρωματίζεται και ξεφυτρώνουν γυναίκες από παντού τρέχοντας και κολυμπώντας) είναι το:

 

Requiem: Dies Irae - Karl Jenkins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hmm edo exo kati dyskolo tora.

Kommati pou paizei se diafhmish ekpomphs tou discovery.

H ekpomph legete bangla bangers kai einai gia 1 indo o opoios knei metatropes se aytokinhta.

H mousikh einai sxetikh me thn katagogh tou, indian style :D

opoios thelei kai den exei dei to diafhmistiko (to 99% ton xrhston fantazomai lol) to stelno email, 400 kb einai mono.

Thanx :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, κάνένα νέο από τις ''Ανυπότακτες Καρδιές'' (Rebelde Way)? Pls, έχω φάει τον κόσμο... Κατά 99% το λέει ο Ζακ Στεφάνου... (μόνο αυτό κατάφερα να βρω και πάλι δεν είναι σίγουρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you... Σαν τίτλο το έχω δει ξάνα εδώ μέσα, μάλλον θα είχε αναφερθεί - sorry γι'αυτο. Ενας θεός ξέρει τι αναζήτηση έκανα!

 

Δεν έχεις άδικο! Εγώ ρωτούσα και τελικά μου απάντησα!!! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με ξεχασετε ε ?

Περιμενω να ακουσετε το κοματι απο τη διαφημιση του αρωματος bulgary

 

to exw hdh apanthsei to bvlgari re senior, amesws sxedon molis to zhthses! eipame Dio Come Ti Amo apo Domenico Modungo!

 

μηπως ξερει κανεις το τραγουδάκι που ακούγεται στη διαφήμιση του αρώματος "Into the Blue" της Escada (μια γυναίκα μέσα στο νερό με ένα κόκκινο φόρεμα που γίνεται λουλούδι)???ειναι αναγκη

 

not for sale από Cocorosie

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...