Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε κάποιο σημείο μοιάζει πολύ με το «Όταν Έρχονται Τα Σύννεφα» του Μάνου Χατζιδάκι το οποίο ακουγόταν πριν από πολλά χρόνια σε κάποιες εκπομπές της κρατικής τηλεόρασης... blink.gif

 

Μπααα. Στης AIM την διαφήμηση ακούγεται αλλά δεν υπάρχει τίποτα στο άλλο thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το search δεν μου δουλευει τουλαχιστον 3 ωρες.κανω search και μου βγαζει λευκη σελιδα...ασε που ως την 131 σελιδα(απο το τελος ξεκινωντας) δεν μου εβγαλε αποτελεσμα οποτε.....

 

dkny-be delicious αρωμα!!

στιχοι:theres star that shines for everyone theres a brand new day and a rising sun

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την σειρά της ΝΕΤ "μόνο εσύ" σήμερα 28/12 στην σκηνή που ο Αιθερίδης χαστουκίζει την Μακρυπούλια ακούγεται ένα ψιλορόκ τραγούδι και ακόμη ένα από τους τίτλους τέλους. Όποιος γνωρίζει, κερδίζει !!!

Έγραψα δύο μικρά sample σε ένα zip 370 KB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα. Στης AIM την διαφήμηση ακούγεται αλλά δεν υπάρχει τίποτα στο άλλο thread.

Ναι ναι! Και έλεγα τί μου θύμιζε... Την έχω πετύχει την διαφήμιση και όπoτε την πετυχαίνω στο μυαλό μου πάλι ο Χατζιδάκις έρχεται... tongue.gif

 

Από την σειρά της ΝΕΤ "μόνο εσύ" σήμερα 28/12 στην σκηνή που ο Αιθερίδης χαστουκίζει την Μακρυπούλια ακούγεται ένα ψιλορόκ τραγούδι και ακόμη ένα από τους τίτλους τέλους. Όποιος γνωρίζει, κερδίζει !!!

Έγραψα δύο μικρά sample σε ένα zip 370 KB

 

«Bruce Dickinson - Omega» blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera paidia

molis graftika edo gia enan kai mono logo (an kai pistevo mias kai vrika auto to site tha meino tora! faitetai xrisimo ;) )

apo tin diafimisi tou Jameson me ton drummer ton iaponezo..

auto to kommati thelo san trelos no to vro kai den gnorizo ton titlo tou..

plz voithisteme ...

 

thanks prokatavolika

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalhspera kai xronia polla se oloys!!

mhpos kserei kapoios thn moysikh apo to kokkino domatio sto mega??? to psaxno edo kai poly kairo.....

opoios to brei.... help!!!!

 

Το κομμάτι είναι παμπάλαιο και λέγεται "Puttin' on the Ritz"...

Το έχουν πει διάφοροι (Fred Astaire, Peggy Lee κλπ) και πιο γνωστό έγινε από την εκτέλεση του "Taco", κάπου στις αρχές των 80's...

 

Τώρα, η εκτέλεση που ακούγεται στη σειρά πρέπει να είναι από Terry Snyder...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστώ Cristina, είσαι master σε όλα τα είδη μουσικής :)

Μου βρήκες το ένα για να βρώ εγώ το άλλο τραγούδι που ήταν πάλι από τον ίδιο, αλλά επειδή τα Αγγλικά μου δεν είναι τόσο καλά και δεν πιάνω όλες τις λέξεις. Θα το βρω πάντως :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Cristina, είσαι master σε όλα τα είδη μουσικής :)

Μου βρήκες το ένα για να βρώ εγώ το άλλο τραγούδι που ήταν πάλι από τον ίδιο, αλλά επειδή τα Αγγλικά μου δεν είναι τόσο καλά και δεν πιάνω όλες τις λέξεις. Θα το βρω πάντως :-D

 

Κι εγώ με search τα βρήκα τα τραγουδάκια. Δεν τα ήξερα. blink.gif

 

Το άλλο που ψάχνεις είναι το «Arc Of Space» του Bruce Dickinson κι αυτό. blink.gif

Στην αρχή νόμιζα πως ήταν το ίδιο με το άλλο... tongue.gif

 

Πολύ ωραία τραγουδάκια. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera (kalimera) paidia kai xronia polla!!!!!!

Exw faei kollima edw kai polyyyyyy kairo me ti mousiki apo mia diafimisi tou bacardi pou sto telos leei "there's latin spirit in everyone"... Ekana kai edw anazitisi kai mou vrike mono tin kainourgia (bacardi mohito i kati tetoio) pou den einai auto pou psaxnw...!

TO KSEREI KANEIS AYTO TO TRAGOYDI POY LEW???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ με search τα βρήκα τα τραγουδάκια. Δεν τα ήξερα. blink.gif

 

Το άλλο που ψάχνεις είναι το «Arc Of Space» του Bruce Dickinson κι αυτό. blink.gif

Στην αρχή νόμιζα πως ήταν το ίδιο με το άλλο... tongue.gif

 

Πολύ ωραία τραγουδάκια. blink.gif

 

Ευχαριστώ και πάλι respekt Χρόνια Πολλά και καλλά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia sas magkes kai magkitisses! Prwto post sto forum edw, psaraki dhladh.

 

Mporei kapoios/kapoia na me voh8hsei? Psaxnw ton titlo apo thn mousikh tou track pou paizei sthn diafhmish tou Playboy sthn thleorash pou fernei se disco house. To gnwrizei kapoios?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...