Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρει κανείς αυτό που ακούγεται στη διαφήμιση της vodafone?

Την καινούρια, που δείχνει και μια φόρμουλα...

 

exei anaferthei kai pio prin.an les gia ti diafimisi me to slogan zise ti stigmi.Weezer - Perfect Situation:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tha ithela voitheia gia mia mousiki pou akougotan stin seira "dyo meres mono"! den itan tragoydi alla mousiki, ligo katathliptiki k akougotan sixna!!!! mipos kserei kanenas apo pou itan i pos legotan??? efxaristo

 

Κατα 99% πρέπει να λες το Damage - Zbigniew Preisner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στο "Μπουκιά και συγχώριο" έπαιξε ένα remix απο ένα γνωστό τραγούδι (χαρακτηριστικά ακούγεται μια γυναικεία φωνή που τραγουδάει και μετά μια ανδρική πολύ μπασα). Όποιος ξέρει τον τίτλο του κανονικού τραγουδιού ας μου πεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα 99% πρέπει να λες το Damage - Zbigniew Preisner

Αυτό ακουγόταν πολύ στο «Κλείσε Τα Μάτια». blink.gif

 

distixos den einai afto to kommati pou mou eipes!! se efxaristo alla gia koitakse to ligaki mipos k to vreis...

Δεν ξέρω ποιό από όλα τα κομμάτια μπορεί να θέλεις γιατί υπήρχαν αρκετά που ακουγόντουσαν συχνά.

Μιας και την χαρακτηρίζεις λίγο καταθληπτική την μελωδία του, ίιιισως να θέλεις το «Yumeji's Theme» του Umebayshi Shigeru.

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. blink.gif

 

Ίσως όμως να ψάχνεις και το «The Sheltering Sky Theme» του Ryuichi Sakamoto.

Εδώ θα βρεις ένα απόσπασμα. blink.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία χαιρεται, ειμαι καινούργιος και θα ήθελα να ρωτήσω για ένα τραγούδι που βαζει "ΤΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΖΑΡΙ (SPECIAL)"... Δεν ειναι το "soundtrack"(holly dolly-dolly song) , αλλα αν εχετε προσεξει το βάζει συνήθως στην εναρξη του special. Έχω κλέψει καποιυς στίχους και αν δεν κανω λαθος λεει "I've got inside (me)". Ειναι χορευτικό κομματι. Ελπίζω να βοηθήσετε!...

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν Ξέρω αν το έχουν αναφέρει αλλά ας το πω και εγώ..αν ενδιαφέρει κάποιον

Η μελωδία που ακούγετε στα καινούρια σποτ του "Γερμανού"

είναι απο

Αρλέτα - Σερενάτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kserei kanis pos legete to tragoydi tou wats up (oxi to fake) to kainoyrio.

 

Καταρχας, Welcome! Λοιπον για τσεκαρε το "put your hands up for detroit" απο Fedde le Grand.

 

ΥΓ: Αν εννοεις αυτό, πρεπει να εχει αναφερθεί...Για αυτο next time, πριν ποστάρεις δοκιμασε να κανεις ενα search διαλεγωντας την επιλογή "Αναζητηση στο θεμα".

Enjoy:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.ειμαι νεα χρηστης και θα'θελα να ρωτησω αν ξερει κανεις το τραγουδι των τιτλων της παλιας σειρας "το πιο γλυκο μου ψέμα" με τη Σοφια Αλιμπερτη....το εβλεπα στις επαναληψεις γι'αυτο ρωταω τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...