Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η μουσική είναι από το δίσκο ΑΙΟΛΙΑ του Μιχάλη Νικολούδη. Δεν πρόσεξα αν το απόσπασμα που παίζει είναι με στίχους ή χωρίς, μια και στο δίσκο το έχει σε δύο εκελέσεις. Αν είναι με στίχους είναι το τραγούδι λέγεται Ο ΗΛΙΟΣ ΘΕΟΣ. Ο τίτλος της "ορχηστρικής" εκτέλεσης νομίζω είναι ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ.

Σουρτούκι, εσύ "σουρτουκέυεις" επικοδομητικά, απ' ότι φαίνεται :) !!!

Ευχαριστώ πολύ

 

@Kaz80 η ορχηστρική εκτέλεση της διαφήμισης είναι

Το ζεϊμπέκικο της ροδαυγής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry μολις ειδα οτι εχει ηδη αναφερθει αλλα μηπωσ ξερετε το τραγουδι που ακουγεται στη διαφημιση που ενα κοριτσακι κοβει τα μαλλια της και τα δινει σ ενα αγορακι που πασχει απο καρκινο, εκεινο με τη σειρα του βγαζει το καπελο του και της το φοραει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς τον τίτλο του κομματιού με πιάνο που ακουγόταν στην διαφήμισή του πρίν ενα-δύο χρόνια?? Δεν ξέρω αν παίζεται ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!!! σαν νέο μέλος 9έλω να σας κανω 2 προσφορές τραγουδιών από διαφημίσεις που μου αρέσουν πολύ. [επειδή είμαι καινούργια, δεν γνωρίζω αν εχουν βάλει αλλα μέλη τα τραγούδια.

1ο-->She apo sugarplum fairy [διαφήμιση από GOODY 'S]

2o-->Dies Irae apo Karl Jenkins [διαφήμιση του AXE με τις γυναίκες στην παραλία]

ελπίζω να σας αρέσουν.....

 

ααα, και το sugar sweet απο την διαφημιση του κινητού motorola. poly wraio k ayto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia kalispera se olous...........brethike to theme apo to earth tv pou parousiazetai sto skai....artist:Ron Carnel song:north gate....ostoso den to exo brei se kapoio programma gia na to katebaso......den ksero an yparxei sto dc++............an mporeite na boithisete na bro to tragoudi tis on telecoms tha sas eimai eugnomon.....gia tin diafimisi deite edo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ax re paidia sorry gia ti zalada to psaxnw to psaxnw alla tipota. se proigoumeno post diavasa kati gia dinosau - parris k twra i ayto den einai swsta grammeno i den kykloforei to tragoudaki.... as eksigisei kapoios... please to thelw poly! euxaristw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ax re paidia sorry gia ti zalada to psaxnw to psaxnw alla tipota. se proigoumeno post diavasa kati gia dinosau - parris k twra i ayto den einai swsta grammeno i den kykloforei to tragoudaki.... as eksigisei kapoios... please to thelw poly! euxaristw

 

Αν βάλεις dinosau parris στο dc θα το βρεις σίγουρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...