Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 2-3 μερες ειδα μια καινουρια διαφημιση του jonhy walker. Μηπως ξερει κανενας το μουσικο κομματι που ακουγεται κατα την διαρκεια της διαφημισης??? ευχαριστω προκαταβολικα οσους βοηθησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ φίλε...

Είχα βρει αυτό που λες αλλά δεν έμοιαζε και πολύ με αυτό της διαφήμισης...

Και εγώ αυτό φαντάστηκα ότι θα είναι φτιαγμένο για την διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!ψάχνω το τραγούδι που έπαιξε στα "άγρια παιδιά" του Mega στις 25/11, στα τελευταία 2 λεπτά του επισοδείου(41:55 και μετά...)!οι στίχοι έλεγαν.."there is a lie...a certain kind of lie..."!είναι solo με συνοδεία κιθάρας!ευχαριστώ!

 

το ψάχνω και εγώ αυτό.πολύ καλό.googling με lyrics δεν εβγαλε αποτέλεσμα.οποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

π.σ:μήπως εχει βρει κανεις στο net το soundtrack της σειράς το heroes από prefabricated quartet?αν ναι waiting for pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ψάχνω και εγώ αυτό.πολύ καλό.googling με lyrics δεν εβγαλε αποτέλεσμα.οποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

π.σ:μήπως εχει βρει κανεις στο net το soundtrack της σειράς το heroes από prefabricated quartet?αν ναι waiting for pm.

 

Το κομμάτι είναι το to love somebody.Έχει όμως πολλά covers και δεν ξέρω από ποιον είναι το συγκεκριμένο..Εγώ το είχα ακούσει από Nina Simone. Θα το ψάξω αργότερα γιατί μια ματιά που έριξα δεν βρήκα κάτι.

http://en.wikipedia.org/wiki/To_Love_Somebody_(song)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια sos!Καποια τραγουδια που ακουγονται στη σειρα Δυο ξενοι ψαχνω!

1)Go slow,ooh honey...take it easy...Παραπανω λεπτομεριες δυστυχως δεν γνωριζω.

2)Teach me tiger how to kiss you...Κι αυτο γυναικα το λεει.

3)Δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι ιδιο με το πρωτο,παντως λεει :I want 2 lips to kiss me like you're kissing me...

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι το to love somebody.Έχει όμως πολλά covers και δεν ξέρω από ποιον είναι το συγκεκριμένο..Εγώ το είχα ακούσει από Nina Simone. Θα το ψάξω αργότερα γιατί μια ματιά που έριξα δεν βρήκα κάτι.

http://en.wikipedia.org/wiki/To_Love_Somebody_(song)

 

γαματος...χιλια ευχαριστώ που έψαξες.

τελικα αποτι φαινεται εβαζα λαθος στίχους.νομιζα οτι ελεγε lie ή lying.

την βρήκα την εκτελεση την συγκεκριμένη.

Damien Rice feat Ray LaMontagne - To Love Somebody < - - - watch

Και πάλι επεσα πάνω στον αγαπημενο μου damien rice/

 

thnx a lot...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ταινία wicker park όταν ο Josh Harnett φευγέι απο το μαγαζί που δουλεύει για να ακολουθήσει μια κοπέλα, την οποία βρίσκει να χορεύει (δεν την έχω δεί την ταινία, τωρα παιζει στο star κόλλησα με το τραγούδι) δείχνει λοιπόν τη σκηνή που χορευει η κοπέλα μαζί με κάτι άλλους (σχολη χορού κάπως) και παίζει ενα ήρεμο τραγουδάκι με ψιθυριστά vocals μοιάζει με mum και κατα πάσα πιθανότητα είναι απο mum στο sountrack listing απο imd δν βρήκα κάτι...

 

μπορεί κανείς να με διαφωτίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια sos!Καποια τραγουδια που ακουγονται στη σειρα Δυο ξενοι ψαχνω!

1)Go slow,ooh honey...take it easy...Παραπανω λεπτομεριες δυστυχως δεν γνωριζω.

2)Teach me tiger how to kiss you...Κι αυτο γυναικα το λεει.

3)Δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι ιδιο με το πρωτο,παντως λεει :I want 2 lips to kiss me like you're kissing me...

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

το 2) ειναι το teach me tiger απο april stevens και το 3) το i want a lip παλι απο την ιδια.

το 1) δεν ειναι το ιδιο με το 3) παντως. αυτα:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω βοήθεια!!! ξέρετε ένα τραγούδι που το λέει μια γυναίκα (ξένο τραγούδι) με χοντρί φωνή και λέει: Please don't shout....... i like me, don't shout........ please don't shoot.

έκανα ένα seasch και μου έβγαλε μια Billy Mayers αλλά δεν είναι αυτή, μάλλον αυτό που λέω είναι remix,

Βοήθεια το ψάχνω πάνω απο 2 μήνες !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Παρασκευή άκουσα τυχαία την εκπομπή Metrobet κατά τις 21.20 στο METROPOLIS FM Θεσσαλονικης , μήπως ξέρει κανείς ποιο τραγούδι χρησιμοποιούν ως χαλί; Το ψάχνω εδώ και χρόνια.:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσε ένα κομμάτι που επαιξε στα υπεροχα πλάσματα πέρυσι στο 11 επεισοδιο.

αν και κοίταξα σε ένα blog που ανέφερε ποια κομμάτια είχαν παιξει σε κάθε επεισόδιο (εχουν κάνει πολυ καλή δουλειά) δεν το βρήκα αυτό.

ανέβασα το σημείο όπου ακούγεται το κομμάτι αν και μιλάνε στο μεγαλυτερο μέρος.

είναι πολύ γνωστή μελωδία.εμένα προσωπικά μου θύμισε jean leloup αλλα...

listen to the sample

 

any help accepted

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα να μου πειτε τα τραγουδια που παιζονταν στο παρτι του Μαρκου στο ευτυχισμενοι μαζι ,επεισοδιο 38.Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

-----Προστέθηκε 7/12/2008 στις 01 : 34 : 59-----

 

 

μαρεσε ένα κομμάτι που επαιξε στα υπεροχα πλάσματα πέρυσι στο 11 επεισοδιο.

αν και κοίταξα σε ένα blog που ανέφερε ποια κομμάτια είχαν παιξει σε κάθε επεισόδιο (εχουν κάνει πολυ καλή δουλειά) δεν το βρήκα αυτό.

ανέβασα το σημείο όπου ακούγεται το κομμάτι αν και μιλάνε στο μεγαλυτερο μέρος.

είναι πολύ γνωστή μελωδία.εμένα προσωπικά μου θύμισε jean leloup αλλα...

listen to the sample

 

any help accepted

 

Ειναι το 'Ja sei namorar'-Tribalistas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω ένα τραγούδι που παίζει σε ένα από τα διαφημιστικά του Best (για τον ίδιο τον σταθμό) αυτή την περίοδο. Δυστυχώς δεν έχω άλλα στοιχειά (δεν έχει λόγια όσο το έχω ακούσει) και δεν είναι απαλό, αρκετά μπιτάτο. Ευχαριστώ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...