Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μέχρι και πέρσι, νομίζω, ήταν μια εκπομπή στη ΝΕΤ με την Λένα Αρώνη (μια χαριτωμένη ξανθούλα με γαλανά μάτια), κι έναν συμπαθέστατο στρουμπουλό φαλακρούλη με μούσι, και μιλούσαν για καλλιτεχνικά θέματα.

Αυτή η εκπομπή, αν θυμάμαι καλά (και δεν ήταν σε άλλη εκπομπή...), είχε ένα τραγουδάκι που έμοιαζε με το 'Come With Me' της Tania Maria (Latin Jazz).

Αν κατάλαβε κανείς ποιο κομμάτι λέω, μήπως γνωρίζει τον τίτλο; :)

 

Εδώ θα βρείτε κι ένα δείγμα από το 'Come With Me'. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re Pedgia TO Jam spoon - Right in the night den einai apo ti diafimisi tou Campari "Mε τους δύο αντρες που ξιφομαχούν για μια κοπέλα που βρίσκεται μέσα σε λιμουζίνα"

einai apo palioteri diafimisi tou Campari , ekino me tis dio kopeles kai ti grajounia DE THIMATE KANENAS PIA AFTI TI DIAFIMISIIIII ADE PIA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστεεεεεεεε;;;; :shock: :shock: :shock: :shock:

 

Αν γράφτηκες στο forum μόνο και μόνο γιά να μας μαλώσεις που δεν ξέρουμε αυτό που ψάχνεις αλλά δεν είχες κάνει ποτέ τον κόπο να ρωτήσεις, μάλλον δεν έκανες καλή αρχή :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re Pedgia TO Jam spoon - Right in the night den einai apo ti diafimisi tou Campari "Mε τους δύο αντρες που ξιφομαχούν για μια κοπέλα που βρίσκεται μέσα σε λιμουζίνα"

einai apo palioteri diafimisi tou Campari ' date=' ekino me tis dio kopeles kai ti grajounia DE THIMATE KANENAS PIA AFTI TI DIAFIMISIIIII ADE PIA[/quote']

Προς τί η αγανάκτηση; Θα μας δείρεις κιόλας!

Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει αυτό που ψάχνει ο καθένας και να απαντά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει χάζεψα! Πριν λίγο το βρήκα κατά τύχη στο σκληρό μου: Didier Sinclair & DJ Chris Pi - Heavenly είναι για την ιστορία και για όποιον του κίνησε το ενδιαφέρον.

 

thanx! to epsaxna auto!!!

 

o epomenos stoxos einai to kommataki apo to tv spot twn arwmatwn Lacoste!!! :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι και πέρσι' date=' νομίζω, ήταν μια εκπομπή στη ΝΕΤ με την Λένα Αρώνη (μια χαριτωμένη ξανθούλα με γαλανά μάτια), κι έναν συμπαθέστατο στρουμπουλό φαλακρούλη με μούσι, και μιλούσαν για καλλιτεχνικά θέματα.

Αυτή η εκπομπή, αν θυμάμαι καλά (και δεν ήταν σε άλλη εκπομπή...), είχε ένα τραγουδάκι που έμοιαζε με το '[b']Come With Me[/b]' της Tania Maria (Latin Jazz).

Αν κατάλαβε κανείς ποιο κομμάτι λέω, μήπως γνωρίζει τον τίτλο; :)

Πρόκειτε για κομμάτι των Shakatak, μόνο δεν θυμάμαι αν είναι το 'Easier said than done' ή κάποιο άλλο. Είμαι βέβαιη ότι θα το βρεις! :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re Pedgia TO Jam spoon - Right in the night den einai apo ti diafimisi tou Campari "Mε τους δύο αντρες που ξιφομαχούν για μια κοπέλα που βρίσκεται μέσα σε λιμουζίνα"

einai apo palioteri diafimisi tou Campari ' date=' ekino me tis dio kopeles kai ti grajounia DE THIMATE KANENAS PIA AFTI TI DIAFIMISIIIII ADE PIA[/quote']

Το συγκεκριμένο ηδίποτο έχει νέο διαφημιστικό, που να θυμόμαστε τι είχε παίξει τότε; Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=23649, ίσως βρεις κάτι! :neutral:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι και πέρσι' date=' νομίζω, ήταν μια εκπομπή στη ΝΕΤ με την Λένα Αρώνη (μια χαριτωμένη ξανθούλα με γαλανά μάτια), κι έναν συμπαθέστατο στρουμπουλό φαλακρούλη με μούσι, και μιλούσαν για καλλιτεχνικά θέματα.

Αυτή η εκπομπή, αν θυμάμαι καλά (και δεν ήταν σε άλλη εκπομπή...), είχε ένα τραγουδάκι που έμοιαζε με το '[b']Come With Me[/b]' της Tania Maria (Latin Jazz).

Αν κατάλαβε κανείς ποιο κομμάτι λέω, μήπως γνωρίζει τον τίτλο; :)

 

Εδώ θα βρείτε κι ένα δείγμα από το 'Come With Me'. :)

Πρόκειτε για κομμάτι των Shakatak, μόνο δεν θυμάμαι αν είναι το 'Easier said than done' ή κάποιο άλλο. Είμαι βέβαιη ότι θα το βρεις! :grin:

Incognito - Colibri

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[b']Incognito - Colibri[/b]

Έχεις απόλυτο δίκιο! Σου βγάζω το καπέλο. Αλλά νομίζω ότι είχαν και κάποιο κομμάτι των Shakatak, προφανώς στην πρώτη σεζόν της εκπομπής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[b']Incognito - Colibri[/b]

Ακριβώς αυτό είναι! :D

Σε ευχαριστώ πολύ Δημήτρη μου! :D

 

Μαρία, και το δικό σου δεν πήγε χαμένο... :lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re Pedgia TO Jam spoon - Right in the night den einai apo ti diafimisi tou Campari "Mε τους δύο αντρες που ξιφομαχούν για μια κοπέλα που βρίσκεται μέσα σε λιμουζίνα"

einai apo palioteri diafimisi tou Campari ' date=' ekino me tis dio kopeles kai ti grajounia DE THIMATE KANENAS PIA AFTI TI DIAFIMISIIIII ADE PIA[/quote']

 

 

 

Exeis apolyto dikio gia tin diafimisi tou kampari me tisn gratzounia-ayth einai-...KANEIS DEN THYMATAI PIA...ANTE NTE!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω προς τι η αγανάκτηση! Ένα μυαλό όλη μέρα το έχει ο καθένας μας, τι να πρωτοθυμηθεί! Άλλωστε οι διαφημίσεις πια ανανεώνοται σε χρόνο 'dt'. Και ειδικά όσες αφορούν τα αλκοολοειδή! Κι εγώ έκανα ερώτηση για τη μουσική κάποιας διαφήμισης που παίζει συνεχώς στην τηλεόραση κι απάντηση δεν έχω πάρει... Που σημαίνει ότι κανείς δεν γνωρίζει... Τι πρέπει να κάνω εγώ; Να αρχίσω να εκτονόνω τις εμμονές μου εδώ μέσα; Όχι βέβαια... Αν δεν μάθουμε και κάτι, δεν έγινε και τίποτα δα! Για ότι γνωρίζουμε, το μοιραζόμαστε πολύ απλά! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...