Προς το περιεχόμενο

Μουσική απο διαφημίσεις/εκπομπές (Radio & TV)


mrFrodo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σε όλους!

 

Θα παρακαλούσα θερμά μήπως γνωρίζει κάποιος ένα τραγούδι που έχω φάει τον κόσμο να το βρω;

Είναι το τραγούδι που παίζει στην διαφήμιση της Conn-x "Για το Εξοχικό". Ακούγεται για Ιταλικό και πρέπει να λέει "e bella, bella note".

 

Ιδού και ένας σύνδεσμος στο YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=43PbptPy1es

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

http://www.youtube.com/watch?v=h9W-tZO-iso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε ποιό τραγούδι παίζει στην εκπομπή http://webtv.antenna.gr/webtv/watch?cid=_cn5_a_ga4p_f1_i%3d στο 30:56; Ευχαριστώ

 

Είναι το Je Veux από την Zaz

http://www.youtube.com/watch?v=Tm88QAI8I5A

 

 

Ποιος σας είπε ότι είναι το τραγούδι από την 'Λαίδη και τον Αλήτη'; Είδα και παρόμοιο βίντεο στο youtube με την διαφήμιση να λέει ότ είναι διασκευή ενός άλλου τραγουδιού. Πού είναι να μας το δείξει αφού το ξέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους!

 

Θα παρακαλούσα θερμά μήπως γνωρίζει κάποιος ένα τραγούδι που έχω φάει τον κόσμο να το βρω;

Είναι το τραγούδι που παίζει στην διαφήμιση της Conn-x "Για το Εξοχικό". Ακούγεται για Ιταλικό και πρέπει να λέει "e bella, bella note".

 

Ιδού και ένας σύνδεσμος στο YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=43PbptPy1es

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

 

ΟΛΟΙ έχουν την εντύπωση ότι είναι η μουσική από το "Η Αρχόντισσα και ο αλήτης" (Lady and the Tramp), άλλα αν το ακούσετε καλά δεν εν τέλη η ίδια μελωδία, η φωνή του τραγουδιστή είναι διαφορετική, ΣΥΝ το ότι αυτό που ψάχνω είναι στα Ιταλικά ενώ αυτό που προτείνετε είναι στα Αγγλικά (και ναι, το έχω ακούσει και στην Ιταλική του έκδοση και ΔΕΝ είναι αυτό!)

 

Ευχαριστώ πολύ για την προσπάθεια, αλλά ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ !!! ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το Je Veux από την Zaz

 

 

 

Ποιος σας είπε ότι είναι το τραγούδι από την 'Λαίδη και τον Αλήτη'; Είδα και παρόμοιο βίντεο στο youtube με την διαφήμιση να λέει ότ είναι διασκευή ενός άλλου τραγουδιού. Πού είναι να μας το δείξει αφού το ξέρει;

το βιντεο που παρεθεσα δεν εχει καμια σχεση με αυτο το τραγουδι. σε αλλον απαντησα και οχι στο δικο σας θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ξέρει κανείς το τραγούδι από την διαφήμιση του Public στο ραδιόφωνο;

Ακούγεται γυναικεία φωνή και λέει κάτι σαν

- Τίκι τίκι τίκι μμμμμ

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βιντεο που παρεθεσα δεν εχει καμια σχεση με αυτο το τραγουδι. σε αλλον απαντησα και οχι στο δικο σας θεμα.

 

Προφανώς το τραγούδι της Zaz που πόσταρα το πόσταρα για κάποιον άλλον, τον ''Giannis'' συγκεκριμένα, που το έψαχνε από την εκπομπή του ΑΝΤ1 ''Στο Δεξί''. Από κάτω ακριβώς παρέθεσα το δικό σας βίντεο που δώσατε σαν απάντηση για την αναζήτηση ενός μέλους και σχολίασα ότι το τραγούδι που ποστάρατε από γνωστό soundtrack καρτούν της Disney δεν είναι αυτό που ψάχνουμε και ότι όλοι το καταλαβαίνουμε με ένα άκουσμα από την αρχή. Δεν νομίζω κανείς να μου αφαιρεί το δικαίωμα να διορθώνω κάποιον όταν είναι λανθασμενος. Εξάλλου αυτό βοηθά να μην μπερδεύονται κάποια άτομα και ψάχνουν χωρίς λόγο. Το τραγούδι αυτό που ακούγεται στην διαφήμιση του CONN-X και το εξοχικό μαντεύω να είναι πολύ παλιό ιταλικό τραγούδι γραμμοφώνου το οποίο δεν υπάρχει επίσημα ούτε στο youtube ούτε σε κάποιο κατάστημα λιανικής αλλά ούτε και σε επίσημες βάσεις μουσικών δεδομένων. Φαντάζομαι όμως ότι κάποιος από την παραγωγή θα είχε κάποιο παλιό LP από το τραγούδι. Ελπίζω να σας κάλυψα. Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις ανεβάσει κάποιο link, για δοκίμασε πάλι. ;)

Προσπαθω να το ανεβασω στο youtube αλλα δεν ανεβαινει...Το τραγουδι που ψαχνω παιζει συνεχεια στην Πειρραικη εκκλησια στις 10.39(περιπου) και μοιαζει με ενα της Rihanna καθε Τριτη στους 90.20 αν το ξερει καποιος ας το πει γιατι το ψαχνουμε πολλοι? Ευχαριστω και παλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να το ανεβασω στο youtube αλλα δεν ανεβαινει...Το τραγουδι που ψαχνω παιζει συνεχεια στην Πειρραικη εκκλησια στις 10.39(περιπου) και μοιαζει με ενα της Rihanna καθε Τριτη στους 90.20 αν το ξερει καποιος ας το πει γιατι το ψαχνουμε πολλοι? Ευχαριστω και παλι!!

 

Ναι εσύ μου είχες στείλει και ερώτηση στο κανάλι μου στο youtube. Με ποιο τραγούδι της Rihanna μοιάζει; Τί είδος τραγουδιού είναι και σε ποια εκπομπή παίζει; Παίζει στο πλέιλιστ του σταθμού ή σε κάποια εκπομπή σαν μουσική υπόκρουση; Eίναι σίγουρη η συχνότητα 90,2; Νομίζω είναι 91,2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα! Ψάχνω το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση της Fischer στο ραδιόφωνο! Δοκίμασα με το shazam αλλά μιλάει ένας τύπος από πάνω και δεν το έπιασε :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ψάχνω το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση της Fischer στο ραδιόφωνο! Δοκίμασα με το shazam αλλά μιλάει ένας τύπος από πάνω και δεν το έπιασε :(

 

Σε ποιους σταθμούς το έχεις ακούσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...