Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 957
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Εχω ενα αρχαιο ps2 slim ατσιπαριστο, στο οποιο ειχα κανει το κολπο με τη μεμορι freemcboot και επαιζα παιχνιδια αντιγραμενα. Καποια στιγμη χαλασε το λειζερ μαλλον γιατι δεν αναγνωριζε τπτ ουτε τα αυθςντικα οποτε εκανα το κολπο με το δισκο η usb δλδ να επαιζε μεσω αυτου.  Βεβαια κολλαγε πολλεσ φορες το παιχνιδι.  Τλπ.  Το play το βρηκα ξανα τωρα μιας κ ηταν παρατημένο και εκει που χαζευα στο ebay ειδα λειζερ σε τιμη 5,6 ευρω. Τοσο εχουν; ειναι αξιοπιστα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

PS2 FREE MCBOOT OPL DOESNT READ USB GAMES

Καλησπερα , πρόσφατα τσιπαρα το ps2 με Mcboot και θελω να παιξω κοπιες απο το usb στικακι αλλα για καποιο λογο οποτε βαζω το usb στο ps2 το opl δεν διαβαζει τα παιχνιδια που του εχω βαλει. 

Οποιος ξερει ας απαντησει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ'οτι ξερω το ps2 εχει usb 1 και αν ακομα το καταφερεις να σου παιξει, θα κολλαει.

Αν εχεις το fat ps2, παιρνει σκληρο δισκο στην πισω μερια (χρειαζεται ενα network adapter).

Αν εχεις το slim  με καλωδιο ethernet, οπου θα διαβαζει τα παιχνιδια απο ενα κοινοχρηστο φακελο στον υπολογιστη σου.

Επεξ/σία από jeep13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα, επειδή δεν έχω τσιπαρισμένο ps2 και επειδή είμαστε πλέον μεγάλα παιδιά, δεν ξέρω κανέναν που να έχει. Μπορεί κάποιος να το περάσει σε μια memory card δικιά μου για να παίζω αργότερα παιχνίδια από σκληρό? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημερα παιδες.

Ψαρεψα απο τα σκουπιδια ενα ps2,με τιμονιερα,χειριστηρια και παιχνιδια κοπιες.

Μπορω απο αυτη την κονσολα να περασω σε memory card το freemcboot για να το χρησιμοποιησω σε αλλη δικη μου κονσολα;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν είναι τσιπαρισμένη (που μάλλον είναι για να έχει κόπιες) τότε ναι μπορείς.

Απλά η άλλη κονσόλα να τρέχει το FMCB, τα τελευταία slim δεν το τρέχουν.

Ψάξε κάπου το iso του FMCΒ καψτο σε ένα dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...