Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

- Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
- Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

- Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
- Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
- Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

----

Γεια σας παιδιά...

Σκέφτομαι να βάλω τσιπάκι στο PS2 μου και θέλω να μάθω εάν ξέρει κανένας ποιο είναι το πιο καλό από άποψη απόδοσης/τιμής μη γίνει ****.... επίσης πώς θα βρω ποια έκδοση είναι η m/b του PS2, νομίζω παίζει ρόλο και αυτό. 

Λοιπόν όποιος ξέρει από αυτά και έχει εμπειρία ας απαντήσει. Όποιος ξέρει στο περίπου ή καθόλου ας μη πει τίποτα, χειρότερα θα τα κάνει.

Ευχαριστώ

Χρήσιμα μηνύματα:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 977
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποιος που έχει βάλει τσιπάκι να μας πει πληροφορίες; :)

 

Τώρα ποια κυκλοφορούν στην αγορά; Τα καλύτερα; Και στο ps2 slim διαφέρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο από άποψη ποιότητας και υποστήριξης για το ps2(όχι το Slim) είναι πάντως το  DMS4. Μπορεί να είναι και ακριβό αλλά έχει την καλύτερη υποστήριξη. Μην ξεχνάμε ότι είναι πίσω του η team toxic και που έφτιαξε και το patch για τα dvd9 παιχνίδια και έχει ενσωματωμένο την καλύτερη έκδοση του hdloader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα προτιμούσα να ΜΗΝ βάλω chip, καθότι 2-3 φιλοι που το έκαναν, αντιμετώπισαν

προβλήματα μετα από καποιους μήνες (κολήματα-δεν ξεκίναγε κλπ),

Δεν ξέρω βέβαια ποιο chip έβαλαν, οπότε μπορεί να υπάρχει και κάτι πιο αξιόπιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω δοκιμάσει ΟΛΑ σχεδόν τα chip για το PS2.

Το καλύτερο είναι τα Matrix και το DMS4+. Το DMS όμως απαιτεί επαγγελματισμό στην τοποθέτηση του ενώ το Matrix είναι απλότερο και έχει και αυτό υποστήριξη, την ίδια την ομάδα κατασκευής!!!

 

εγω θα προτιμούσα να ΜΗΝ βάλω chip' date=' καθότι 2-3 φιλοι που το έκαναν, αντιμετώπισαν

προβλήματα μετα από καποιους μήνες (κολήματα-δεν ξεκίναγε κλπ),

Δεν ξέρω βέβαια ποιο chip έβαλαν, οπότε μπορεί να υπάρχει και κάτι πιο αξιόπιστο[/quote']

Πολλοί που έχουν καταστήματα ,βάζουν τα ποιό μάπε (κλώνοι κλπ) για να κερδίσουν μερικά ?.

Έτσι εσύ (γενικά), μην γνωρίζοντας τι παίζει, σε βάζει την πατάτα με αποτέλεσμα να παρουσιάζοντε πολλά πρoβλήματα.

Κάποιοι άλλοι πάλι, ΔΕΝ ήξεραν τι θα πει κολλητήρι, άρχισαν να τοποθετούν (?) chips και όποια κονσόλα πάρει ο χ@ρος.

Γι'αυτό και κάνουνε αυτά.

Έχω βάλει πάνω απο 200 chip σε PS2.Απο το Neo2.Κανένα PS2 δεν παρουσίασε πρόβλημα -πλην φυσιολογικής laser φθοράς.

Αυτά τα λίγα για τα Mod-Chips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ Kraken ότι φταίνε οι "επαγγελματίες" στο χώρο...αλλά πως μπορείς

να ξέρεις αν ο κάθε ένας είναι ικανός ή όχι...γιαυτό ψηφίζω original έστω και

ακριβότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο
Έχω βάλει πάνω απο 200 chip σε PS2.Απο το Neo2.Κανένα PS2 δεν παρουσίασε πρόβλημα -πλην φυσιολογικής laser φθοράς.

Δεν που περνάς και μένα ένα infinity που σκέφτομαι να πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω εδώ και 3 χρόνια το mesiah 2 και το μηχάνημα να μην το ματιάσω πάει jet και διαβάζει και τα πάντα, ακόμα και το gt4 που είναι σε dvd-9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις το original Messiah 2, δεν έχεις πρόβλημα.Τα HK Messiah να φοβάσαι.

Να αναφέρω ότι οι κλώνοι αλλά και τα φτηνά του τύπου Mars ΔΕΝ έπαιζαν ορισμένα games.

Να αναφέρω ένα παράδειγμα?

Το Splinter Cell 2 αλλά και το 3 ΔΕΝ παίζει (το αντίγραφο πάντα) σε κανένα PS2 (από τι ξέρω και δοκίμασα σε μηχανήματα με κλώνους Magic,Messiah αλλά και με Mars).Μάλιστα είχα κάνει post στο ps2ownz (όποιος το θυμάται -ps2nfo τώρα) ένα mini οδηγό για το πώς θα τρέξει το Splinter Cell 2 σε τέτοια modchips γιατί πολλοί είχανε φτηνά modchips (ήταν ένα τρικ που προσπερνούσε το check του game).

Anyway όσοι σκέφτοντε να βάλουν τώρα chip ας βάλουν κάποιο καλό.Ας πληρώσουν κάτι παραπάνω, αξίζει για το μηχάνημα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kraken να σε ρωτήσω κάτι. Έγραψα δύο παιχνίδια σε ένα φίλο. Το lord of the rings: the return of the kings και το need for speed underground. Τα έγραψε σε tayo yuden δισκάκια με 4x ταχύτητα και book type dvd-rom από το dvd decrypter. Του παρουσιάζονται τα εξής προβλήματα. Και στα 2 κάθε 10 δευτερόλεπτα περίπου του γράφει loading στην οθόνη και πρέπει να πατήσει start για να φύγει αυτό και στο LOTR σε καποια άσχετα σημεία του χάνονται οι τοίχοι και οι σκάλες και άλλα. Τι φταίει; Κακιές κόπιες από μέρος μου ή κακό modchip;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω εγώ βάλει το ghost2 the soul of messiah(http://www.ghost2.net) είναι καλό;; Από ότι έχω ρωτήσει είναι από τα καλύτερα γιατί μπορείς να κάνεις και αναβάθμισης λογισμικού του chip και έχει και 8 μήνες εγγύηση από εκεί του το έβαλα. Μπορείτε να μου απαντήσετε και στο email μου. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ Αγιο Δημήτριο το έβαλα πριν 3 βδομάδες περίπου, άψογο το παλικάρι φίλε:)

4 μήνες για το laser και 8 για το τσιπάκι. Ακριβούτσικος αλλά πολύ ξηγημένος. Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα, τα παίζει όλα άψογα, αλλά να χρησιμοποιείς *** δισκάκια, εγώ σε tdk γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...