Προς το περιεχόμενο

PlayStation 2 hacking (modchip, memory cards κλπ) [PS2]


sepultribe
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αυτό θέλω να τα παίζει όλα, να μην έχει πρόβλημα το PS2 μου και να μπορώ να παίξω και τα κανονικά παιχνίδια που έχω αγορασμένα. Από κει και πέρα δεν χρειάζεται να ανησυχείς για κάτι άλλο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 957
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τότε πας για τσιπ. Νομίζω πως αυτό που ανέφερες πιο πάνω δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά ας μας πει καποιος ο οποίος ξέρει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επιλογή chip για PS2 SCPH-90004

Χαιρετώ το φόρουμ,

Έχω το ps2 scph-90004 και θέλω να το τσιπαρω. Ξέρω ότι έχει ξαναειπωθεί το θέμα στο φόρουμ αρκετές φορές αλλά δεν μπόρεσα να πάρω ικανοποιητική απάντηση, θέλω να με βοηθήσετε στην επιλογή του chip και να μου πείτε από πού θα μπορούσα να το προμηθευτώ. Η τοποθέτηση θα γίνει από εμένα.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυφορεμενο και δοκιμασμενο ειναι το modbo 4.0. To εχω βαλει στο δικο μου ps2 και ειμαι ευχαριστημενος.

Απο Ελλαδα ριξε μια ματια στο www.modchip.gr αν το εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα βαλει 1 που οταν το ps2 ανοιγε εγραφε Matrix.Επαιζε τα παντα χωρις κανενα προβλημα.Δεν ξερω αν το τσιπακι λεγεται ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από όλα τα slim αυτό που έχεις είναι το πιο δύσκολο revision: έχει 4 κολλήσεις σε ποδαράκια τα οποία είναι πολύ μικρά και κοντά το ένα στο άλλο...  πρόκειται για τα σημεία B,G,H,I 

 

2di3egz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα παιδια ειχα αγορασει το playstation2 slim πριν χρονια και δουλευει πολύ καλα ακομα!θελω να μαθω πως μπορω να του βαλω chipaki και να κατεβαζω παιχνίδια από το ιντερνετ να τα αντιγραφω και να τα παιζω! ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια έκδοση έχεις; αν έχεις πάνω από την Scph 7000x δεν σπάει από όσο ξέρω αν είναι από 7000x και κάτω τότε δες αυτό το λίνκ http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CCsQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.epforums.org%2Fshowthread.php%3F80570-PS2-Softmod-ultimate-guide&ei=-88SVcCDIMyxae67gdgP&usg=AFQjCNHPLWivqzNV7_XgFiaT9NNlMQfF4Q&bvm=bv.89184060,d.d2s και

σίγουρα θα χρειαστεί να ρίξεις αρκετό διάβασμα γενικά ψάξε στο google για PS2 softmod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας,

ένας φίλος μου μου έδωσε ένα playstation 2 slim για να παίζω κανένα από τα παλιά, αθάνατα παιχνιδάκια. Είναι η έκδοση SCHP-70004. Θέλω να παίζω αντιγραμμένα παιχνίδια όπως god of war, tomb raider και κανένα pro, nba κτλ. Επειδή ποτέ μου δεν είχα playstation είμαι άσχετος τελείως. Αυτό που θέλω να αποφύγω είναι να βάλω τσιπάκι. Έψαξα λίγο στο ίντερνετ και βρήκα ότι γίνεται με το swap magic. Είδα μάλιστα ότι υπάρχει η έκδοση 3.6 και η 3.8 κι αν κατάλαβα καλά η διαφορά είναι ότι η 3.8 διαβάζει και double layer dvds. Είναι κάτι που με ενδιαφέρει μιας και το god of war είναι 6gb. Μπορεί κάποιος να μου πει τί ακριβώς πρέπει να κάνω για να παίξει αυτό το swap magic; Για να μην το αγοράσω και δεν παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο απλό και εύκολο. Με την αυθεντική Sony κάρτα μνήμης πάς σε ενα ηδη τσιπαρισμένο ps2 και περνάς μέσα κάποια αρχεία που ξεκλειδώνουν το ps2 για να παιζει αντίγραφα.

Ψάξε για Free McBoot tutorial και θα την βρείς την άκρη, εύκολο αρκεί να έχεις κάποιον γνωστό με τσιπαρισμένο ps2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο απλό και εύκολο. Με την αυθεντική Sony κάρτα μνήμης πάς σε ενα ηδη τσιπαρισμένο ps2 και περνάς μέσα κάποια αρχεία που ξεκλειδώνουν το ps2 για να παιζει αντίγραφα.

Ψάξε για Free McBoot tutorial και θα την βρείς την άκρη, εύκολο αρκεί να έχεις κάποιον γνωστό με τσιπαρισμένο ps2.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Αυτό το MCBoot παίζει σε όλα τα PS2 ανεξαρτήτως μοντέλου; Επίσης λίγο που έψαξα πρόχειρα τώρα, για να το κάνεις χρειάζεται να έχεις κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι αυθεντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...