Προς το περιεχόμενο

2 οθόνες, 1 PC


Papajohn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πιθανότατα θα έχω μια 17' CRT και μια 19' TFT οπότε το κόλπο με το μεγάλο wallpapper ίσως να μη πιάνει... Με πειραματισμό ίσως κάτι γίνει. Το θέμα τώρα με το "show desktop" όντως θα είναι αρκετά εκνευριστικό. Τωρα το χρησιμοποιώ συνέχεια. Θα πρέπει με κάποιον τρόπο να μπορείς να κάνεις minimize μόνο τα παρα΄θυρα της μίας οθόνης... H ύπαρξη της taskbar στη μια (βασική) οθόνη δεν είναι τελικά κάτι το κακό.

 

Εκεί που πιστευώ ότι θα είναι πολύ χρήσιμη η δεύτερη οθόνη θα είναι όταν κάνεις κάποια εργασία στη μία και ταυτόχρονα έχεις ανοιχτή κάποια πηγή στην άλλη οθόνη. Όλα τα ?! Η TV/winamp στη μια και net στην άλλη! Και δε μου λέτε, αν πας να πάιξεις ένα παιχνίδι 3D σε ποια απο τις δυο οθόνες παίζει; Μπορείς να το ελέγχεις; Δηλαδή ας πούμε στη μια να παίζεις HL και στην άλλαη να βλέπεις κανονικά ένα δεύτερο desktop;;

 

Α, και τέλος, πως αντιδρούν οι άλλοι όταν σας βλέπουν μπροστα σε 2 οθόνες;; :lol: Φαντάζομαι θα λένε: "πάει αυτος, κάηκε!" :D

 

EDIT: Καλά, το "συνεχόμενο" wallpapper απίστευτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

Ερώτηση:

θέλω να συνδέσω το λάπτοπ (την οθόνη) με τον υπολογιστή μου αντί να πάρω άλλη οθόνη. Γίνεται να συνδεθεί και αν ναι, είναι εφικτό με HDMI;

 

ΥΓ:

Η κάρτα γραφικών μου είναι Palit GT 220

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...