Προς το περιεχόμενο

Linksys & Dc++ προβλημα!!!


babyboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δυνατους λυτες: εχω το wag54g, το οποιο εχει ενσωματωμενη τη λειτουργια ddns ( κατι σαν το no-ip, δεν χρειαζεται ομως προγραμμα, το τρεχει το router ). Ημουν active στο dc++, μεσω ddns, ολα μια χαρα. Ελα ομως που με επιασε η μ....κια μου και ηθελα να συνδεσω και το laptop στο dc.. Εβαλα ακριβως τις ιδιες ρυθμισεις στο laptop ( στο dc ) , με αυτες που ειχα στο desktop, εκτος απο το username. Δηλαδη με την ιδια εξωτερικη ip προσπαθησα να βαλω 2 μηχανηματα στο dc.. Απο τοτε δεν μπορω να συνδεθω στο dc, γραφει connection timeout και στο laptop και στο desktop... εχω δοκιμασει τα παντα, καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epidi to grafeis ligo mperdemeno tha exigiso ena 2 pragmata.a.den mporeis na anixeis tis idies thires gia 2 mixanimata .tha sou petaxei error.b)bgale to ena pc apo to diktio kai dokimase mono me to allo.mporeis na xanaperaseis to dc episis.dose manual ip kai oxi automatic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DEN MPOREIS na exeis kai sta 2 dioti ama kaneis port forward tin idia thira esto kai se diaforetiki ip den tha pexei.opote i tha prepei se alli thira pou den ginetai (sto emule pianei) i tha prepei na pexeis passive.poles fores ama pas na kaneis to lathos se stamataei kai den to dexetai to idio to modem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα! ευχαριστω! παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το linksys, ειναι πολυ καλο! για vpn μεταξυ 2 wag54g ( το ενα ειναι annex a και το αλλο annex b ) ξερεις τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

distixos xero oti ipostirizei vpn alla den xero mexri poio simeio.mporeis na afiseis na perasouns sigkekrimena encryption px mono ipsec i pptp ktl ktl.alla den nomizo oti einai san to cisco pou ftiaxneis tunnels kai site to site vpn kai diafora alla.to oti to ena einai annex a kai to allo b den pezei rolo.oso xero sto linksys tha xriasteis na xrisimopoiiseis kai ena programma gia na stiseis to vpn sou kai aplos apo to linksys auxaneis tin asfaleia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λίγο αργά το θυμήθηκα, αλλά παίζει κανονικά dc++ (active) σε δύο pc στο LAN κάτω από κάποιο router. Το dc έχει επιλογή θύρας που θα ανοίξει, οπότε σε κάθε υπολογιστή ορίζεις στο dc++ client διαφορετική θύρα και αντιστοίχως κάνεις port forwarding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...