Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Jetspeed 520


Nycos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω PSTN και αυτό το router...

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, σε ανύποπτο χρόνο μπορει να κολήσει και για να ξαναπάρει μπρός ή βαζωβγάζω την μπρίζα, ή μπαίνω με telnet και κάνω reboot απο εκει. Μου το έχει κάνει κοντά 10 φορες που το pc είχε κίνηση ή και που ήταν κλειστό. Το έχει ψάξει κανένας? Τρέχει ενας server πάνω στην ADSL αυτή και πρέπει να είναι up χωρίς να τρέχω σπίτι αν κόλησε το router... Ξέρει κανενας τπτ οχι πάω να πάρω άλλο router? Δεν πιστεύω και τα άλλα να κολάνε...

 

Τελος εχω κάνει δοκιμές και με τα 2 firmware που κυκλοφορούν, και διάφορα άλλα αλλα αυτό το βιολί του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an exeis dokimasei firmware kai kanei ta idia tote epidi monos sou ipes oti thelei na pezei o server sinexeia xoris na ton koitas to kalitero pou exeis na kaneis ine na pas na pareis kati kalitero.min to kaneis opos atomo me internet cafe kai mou pire to 520 .eleos diladi.thelete kati sovaro pliroste liga euroudakia parapano na exete kai to kefali sas isixo.kai otan les exei kolisei.ine sindemeno kai kolimeno ?otan exei kolisei mporeis na mpeis sto interface???i apla exei xesindethei?episis exo dei routers na kolane otan o pelatis ixe sto pc tou trozan troyan pos legetai kai ekane kati san scan port kai to nat tou modem prospathouse na kanei apires sindeseis opote sto telos to modem kollage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως αναφερει και ο poulinos το jetspeed ειναι μη αξιοπιστο router.

Δοκιμασε την αυξηση των μεγιστων connection σε 512 απο telnet

modify nbsize maxipsess 512

commit

reboot

Προτιμοτερη λυση ενα αξιοπιστο router π.χ usr9105

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i ena zyxel i linksys i kati alllo telos panton.pantos ama file adams einai provlima connections to oti peftei kai kolaei akoma kai 512 na dosei pali to idio tha ginei AN TO PROVLIMA EINAI APO TROZAN troyan pos sto kalo grafetai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με maxipsess πολυ πιθανο να μην αντεξει κ να κολλησει, κ θα αναβουν τα λεντακια σαν χριστουγεννιατικο δεντρο. το 400 ειναι μια καλη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη λυση φιλε μου (με το συμπαθειο) ειναι να το βγαλεις απο την γραμμη και να εκτοξευσης οσο πιο μακρια γινεται απο το μπαλκονι. Ευτυχως δεν ειχα ποτε JetSpeed ,αλλα εχω αναλογες εμπειριες απο φιλαρακια.

 

Βρε ΟΥΣΤ (μπιπ)αμω τον Κοκκαλη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epidi kai egw opos eseis etsi kai egw tsadistika, meta apo poli psaksimo parigila to ekpliktiko US Robotics 9106!!! diavasa gia auto tous poli kalous odigous pou exoun ftiaksei ta palikaria sto adslgr.com kai epatha....

 

Pisteuw aurio na erthei... na paei gia petama to allo... kai pisteuw to QoS pou eixei na douleuei toso kala oso lene!!!

 

Gia to linksys eidika to asirmato (wag54g) lene oti einai kalo alla exei probs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστη επιλογη το 9106,το εχω απο τον Γεναρη χωρις κανενα προβλημα.Πολυ καλο και στο ασυρματο μερος.Για το Qos θα ακουσεις πολλες αποψεις,μια δοκιμη θα σε πεισει αν θα δουλεψει για σενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@adams poia i gnomi sou gia to Qos tou? einai toulaxiston ikanopoiitiki?

Εμενα προσωπικα δουλευει ικανοποιητικα μπορω να σερφαρω χωρις time outs ανεμποδιστα παρολο που κατεβαζω ταυτοχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia to linksys exei vgei kai firmware update.b.kai gia to usr o filos wave exei ekfrasei parapona.o enas oti tou kolaei o allos oti kathe bdomada thelei ena reset gia na xanampei :( .mporeis na deis kai ta topics pou exoun aniksei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@poulinos

Για ολες τα modem αν ψαξεις θα βρεις παραπονα.Τα USR αυτη τη στιγμη ειναι τα best value for money εχουν αγοραστει απο παρα πολλους χρηστες και οι χρηστες που εχουν-ειχαν προβληματα ειναι ελαχιστοι.

Εγω π.χ απο τον Γεναρη που το εχω δεν εχει κανει disconnection ποτε, με torrent δεν εχει κολλησει ποτε,το δουλευεω συνεχως 24/7 ασυρματα με ενα laptop και επισης ποτε δεν ειχα disconnections.

Aντιθετα για το linksys διαβαζοντας τα παρακατω θα το αποφευγα.Φυσικα γουστα ειναι αυτα αλλα αφου δεν εχεις προσωπικα κανενα απο τα 2 γιατι τετοια "αγαπη" για το linksys?

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=7794

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...