Προς το περιεχόμενο

Photos from your cameras


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω παραγγείλει αυτό , εδώ και 20 μέρες περίπου και ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα να έχει έρθει!!! :) Ελπίζω να μην γίνει καμιά βλακεία με το τελωνείο... <_<

 

Με το καλό! σαν πολύ δεν άργησε όμως; ότι έχω πάρει απο ασία, (πάντα free shipping) το σύνηθες ειναι οι 15 ημέρες,μαξ 20! Λογικά θα σου έρθει μέσα στις μέρες...Μόνο ένα δέμα μέχρι τώρα με ανησυχεί,μιας και όλα ήρθαν στην "ώρα" τους.

Μη φοβάσαι για τελωνείο,το ποσό είναι πολύ μικρό.

 

τα ασύρματα δεν τις έχουν;

 

Μόνο κάτι ευμεγέθη, που κουμπώνουν πάνω στο σώμα (πάνω απ'το φλάς). Τουλάχιστο αυτά είδα στο ebay. Τα υπόλοιπα είναι ένα απλό χειριστήριο με ένα κουμπάκι μόνο για λήψη.Σα μλκς πήρα κι ένα τέτοιο απο βιασύνη.

Αν βρήκες κάποιο άλλο, δώσε λίνκ να δούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με το καλό! σαν πολύ δεν άργησε όμως; ότι έχω πάρει απο ασία, (πάντα free shipping) το σύνηθες ειναι οι 15 ημέρες,μαξ 20! Λογικά θα σου έρθει μέσα στις μέρες...Μόνο ένα δέμα μέχρι τώρα με ανησυχεί,μιας και όλα ήρθαν στην "ώρα" τους.

Μη φοβάσαι για τελωνείο,το ποσό είναι πολύ μικρό.

 

Λες ε? Ελπίζω να έρθει γρήγορα τότε, μήπως μπορέσω να τραβήξω και τίποτα εδώ πριν φύγω, αλλιώς μετά τις διακοπές έχω μέρες μπροστά μου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να φτιάξω και γω μία, αλλά δεν ξέρω αν πέτυχε... Τι λέτε?

littletrain1.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Πολύ καλή! !!!

 

Λίγο πιο πάνω να είχες κάνει focus θα είχε βγει ακόμα πιο ωραία !! ;)

 

Nice try nevertheless !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φωτογραφία χθεσινοβραδινή την οποία έβγαλα με την καινούργια μου μηχανή.Σας την παραθέτω :

 

post-84773-0-64998400-1322671166_thumb.jpg

 

edit : αν είναι πολύ μεγάλη,κάντε δεξί κλικ πάνω της και άνοιγμα σε νέα καρτέλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φωτογραφία χθεσινοβραδινή την οποία έβγαλα με την καινούργια μου μηχανή.Σας την παραθέτω :

 

post-84773-0-64998400-1322671166_thumb.jpg

 

edit : αν είναι πολύ μεγάλη,κάντε δεξί κλικ πάνω της και άνοιγμα σε νέα καρτέλα

 

welcome 2 silent hill

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φωτογραφία χθεσινοβραδινή την οποία έβγαλα με την καινούργια μου μηχανή.Σας την παραθέτω :

 

post-84773-0-64998400-1322671166_thumb.jpg

 

edit : αν είναι πολύ μεγάλη,κάντε δεξί κλικ πάνω της και άνοιγμα σε νέα καρτέλα

 

johan με τι διαφραγμα ειναι η συγκεκριμενη; Προσπαθω να καταλαβω αν εχει καποιο προβλημα ο φακος επειδη δεν την βλεπω να εχει εστιασει καπου η αν κουνηθηκε επειδη δεν ειχες πολυ φωτεινοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμία σχέση η φωτό σου με το νικνέιμ σου! Πολύ όμορφη.

 

Γιόχαν, καλορίζικη η νέα σου μηχανή.

 

Υ.Γ. η canon 400D λέτε να πιάνει κάνα φραγκάκι; Βρήκα μια 7d και με έχει πιάσει καταναλωτικη μανία. Αλλά πολύ χρήμα ρε γμτ :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφιχτα εισαι με την 400d απο θεμα τιμης. Αλλα εισαι σιγουρος οτι την εχεις "εξαντλησει" και οτι σου χρειαζεται η 7d ? Δε προτιμας να χωσεις χρημα σε καποιον φακο ξερωγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι ειλικρινής όχι...Δηλαδή πέρα απ'τα υψηλά iso και το burst speed (και ένα κάρο άλλα τσιλι-μιλι,βιντεο,σημεία εστίασης?) δεν είναι και τίποτα τρομερό.

 

σίγουρα καλύτερα ένας φακός,αλλά δεν αγοράζονται οι έρμοι. Δηλαδή έναν 24-70 2.8, θες μτχ ΑΝ εισαι τυχερός κοντά στα 900ε. Δε συζητάμε για 70-200λ 2.8 (που χρησιμοποιώ) που είσαι χαλαρά στα 1500 μτχ.

Βέβαια μπορει να ακούγομαι υπερβολικος,δε λέω, αλλά μας πιάνει και μας η χαζομάρα λιγουλάκι.

 

Υ.Γ. πάντως 200ε νομίζω πως φεύγει έυκολα η 400ρα.Χώρια ένα κάρο εξτρά που χω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johan με τι διαφραγμα ειναι η συγκεκριμενη; Προσπαθω να καταλαβω αν εχει καποιο προβλημα ο φακος επειδη δεν την βλεπω να εχει εστιασει καπου η αν κουνηθηκε επειδη δεν ειχες πολυ φωτεινοτητα.

 

6,3.Δεν είχα τρίποδο και τώρα γνωρίζομαι με την μηχανή οπότε εκτός του ότι ίσως να κουνήθηκε λιγάκι,δεν ξέρω κατά πόσο έκανα σωστές ρυθμίσεις.

 

f - 6.3

ταχύτητα - 1 sec

ISO - 400

εστιακή απόσταση - 22mm

 

 

Γιόχαν, καλορίζικη η νέα σου μηχανή.

 

 

Ευχαριστώ φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...